×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Десислава Атанасова: ГЕРБ и „Демократична България“ ще са гръбнакът на бъдещото правителство


Десислава Атанасова: ГЕРБ и „Демократична България“ ще са гръбнакът на бъдещото правителство
Десислава Атанасова изключи възможността ГЕРБ да управлява страната заедно с БСП
02 Декември 2022, Петък, 09:21 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Депутатката обяви, че хората на Бойко Борисов са готови за разговори на всякакви теми, включително и за съдебната реформа

ГЕРБ и „Демократична България“ ще са гръбнакът на бъдещото правителство. Това прогнозира председателят на парламентарната група на ГЕРБ – СДС Десислава Атанасова. 

След като бе попитана от водещият на „Тази сутрин“ по бТВ Златимир Йочев дали в „Демократична България“ е ключът за съставяне на кабинет с първия мандат, тя отговори, че няма нищо по-нормално партии от едно европейско семейство – от ЕНП, да бъдат гръбнакът, или заедно да сформират правителство. 

„Всичко друго ми изглежда некоректно към избирателите. Нали европейското семейство събира хора с еднакви ценности? След като ние сме в него, как може да няма теми, по които да си говорим, за да имаме едно редовно правителство?“, попита Атанасова.

„Ние няма как да не сме доволни от резултатите на изборите, защото след две години чагъртане и хули сме първа политическа сила. Защо да не можем да сформираме правителство? Имам всякакви предпоставки това да се случи. Първо, защото колегите от „Продължаваме промяната“ заявиха, че ако има възможност да се гласува с хартиена бюлетина, те няма да правят кабинет. Представяте ли си докъде стигна тази битка с правото на избор на българите, че да е заложник на правителството на България“, добави тя.

„БСП няколко пъти обявиха, че няма да подкрепят правителство на ГЕРБ, а ние имаме решение на конгрес за управление с лявата партия и не знам защо някой се опитва драматично определен тип гласуване в пленарна зала да го форматира като някаква коалиция или бъдещо управление. Вчера например през цялото време „Продължаваме промяната“, „Демократична България“ и „Възраждане“ гласуваха заедно. Ами това е коалиция. Как да я наречем?“, коментира парламентарната шефка на ГЕРБ.

„По темата за Северна Македония бяхме заедно с „Продължаваме промяната“ и с „Демократична България“. Ами защо да не направим правителство с тях по вашата логика“, каза тя, след като водещият изтъкна, че хората на Кирил Петков и Костадин Костадинов не може да съберат достатъчно гласове в парламента.

Атанасова говори и за ревизията на Изборния кодекс. 

„Няма да има тройна работа, не сме превърнали машините в принтери. В момента се отпечатват толкова бюлетини, колкото са избирателите. С бюлетини се гласува във всички секции с под 300 избиратели – бюлетините там не са си тръгвали. Машините остават. Флаш паметта, на която ще се записват данните ще съществува“, добави тя.

„Представете си, че 99% от българите искат да гласуват с машина и ще го направят, а 1%, който ще гласува с хартия – защо трябва да им отнемаме възможността да участват в изборния процес“, заяви председателят на ПГ на ГЕРБ. 

Водещият съобщи, че 72% от зрителите на бТВ, участвали в анкета за връщането на хартиената бюлетина не го одобряват, а едва 26,2% са „за“. 

"Машината продължава да съществува. Даваме възможност на избирателите да гарантират вота си по един или друг начин. Темата се преекспонира, за да не съставят правителство", каза още Атанасова.

 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
17
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Почина Олга Петрова Почина Олга Петрова 15/04/2026, Сряда 10:34 0
17
Коментара по темата
17.
Борил
04.12.2022 20:54:14
0
2
На ДБ не може да се разчита и коалиция с тях е сигурен провал.
16.
*********
02.12.2022 22:36:09
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
15.
герб
02.12.2022 21:10:37
0
0
никога няма да управлява, никога повече мутри
14.
*********
02.12.2022 15:54:42
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
13.
123
02.12.2022 15:09:16
2
6
Дали има начин тази да не я пускат в медийте до 23:00 часа ?
12.
Тук
02.12.2022 12:17:45
3
12
Гарго гръбнак няма да сте ами ами ще сте п***тката на правителство!!
11.
Бургас
02.12.2022 12:00:15
15
10
Деси ма, защо вдигаш акциите на ДБ това са бацили. С 20 депутати искат да диктуват българската политика. Те се притесняват, че няма да могат да манипулират изборите с флашките. Та техните избиратели гласуват с машини и няма как да ги фалшифицират.
10.
Пенчо
02.12.2022 11:38:19
3
17
ГЕРБ полагат кански усилия да се изкарат евроатлантици! Знаете ли какво, ДБ никога няма да направят такъв компромис, ако са партия с достойнство /коалиция са реално погледнато/. Това ще е лакмусът дали са автентични евроатлантици.
Повече ме притесняват заканите на дпс, че ще останат дълго на сцената.
9.
564979
02.12.2022 11:25:37
6
18
Тия вече срама нямат. То бива типигьозлък, ама това е извън пътя. Да ходят санитарите и да и бият една голяма инжекция на тая. От една страна искат да изгонят ДБ с купените гласове от парламента. Подиграват им се, унижават ги, лъжат , мажат не допускат и едно нещо от тях да мине и се приеме, а от друга елате да ни подкрепите и заедно да управляваме. После разбира се ще ви теглим един шут и Сбогом Герегино. Само че и двете последици от панаира ( коалицията)- обира и евана ще са за Гергина.
8.
ОХ,
02.12.2022 11:15:19
4
20
Ама много се размириса, бе!
7.
Хаха
02.12.2022 10:48:54
3
30
Те не могат да ви дишат гръбнак ще сте с тях... Патка.
6.
?
02.12.2022 10:40:29
3
31
Таз пак започна във всички форуми и по всяко време да се появява.Уплашиха се нещо. Герб дали разбраха, че заради нея и един друг устат и рогат все повече и повече падат.Сигурно си плащат, щото не са чак толкова красиви да ги канят.Да си сложат чипове може и да станат хора, кой знае...
5.
дебили бургас
02.12.2022 10:15:44
27
15
Абе Деси, абе патко, как ще се наведете на Байкикев и Гнома. Махнете ги тези долни боклуци. По-добре с Доган и Корни да направите правителство отколкото с тези бацили.
4.
аа
02.12.2022 09:56:07
9
56
ДБ ако направят тази груба грешка, да участват с крадливите гербаджии, в каквото и да е, повече няма да видят парламент никога и ще станат същите измекяри като подлогите от сдс- на хранилка и без избиратели.
3.
Ива
02.12.2022 09:44:38
17
64
Тази е толкова цинична, че няма накъде... Малко ли лоши неща направиха ГЕРБ за 12 години, че сега се правят на много добрички и загрижени за хората. И понеже сега няма как да съберат стабилни 121 мандата, те вече искат да си ги осигурят на следващите избори. И как това става най-сигурно ? Ами с помоща на хартията. Както е и било последните 12 години. Защо никой от циганските махали не гласуваше на машини ?? Ми защото така не може да се купи глас. С бюлетината е лесно - влиза манго в стаичката, драска ГЕРБ, снима за доказателство с телефона и готово. После показва снимката, за да вземе 50 лв. Лесно е и да направиш една бюлетина "невалидна". Така гласа отива в коша. Честито! При следващите избори през Март, ГЕРБ и ДПС ще имат 121 гласа и живота пак...ще е хубав!
2.
Хахахаха
02.12.2022 09:43:46
9
62
Гладна кокошка просо сънува.
1.
Гражданин
02.12.2022 09:34:44
16
66
ЕЙ, ГОЛЯМО ПОДМАЗВАНЕ МА Г-ЖА АТАНАСОВА! АМА ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ НЕ ВИ ЕБАВА И ЗА ДРУСАНИ СЛИВИ! И ПРАВИЛНО!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Агенция на Юлий Павлов: "Прогресивна България" води убедително, БСП влиза в парламента Агенция на Юлий Павлов: "Прогресивна България" води убедително, БСП влиза в парламента ГЕРБ ще имат около 20 %, а ПП-ДБ - 12 % Какво време ни очаква до края на април Какво време ни очаква до края на април През идния уикенд предстои застудяване След ужаса на терасата - щастлива развръзка за момченцето от Ямбол След ужаса на терасата - щастлива развръзка за момченцето от Ямбол То и сестричката му са посрещнати с отворени обятия от приемно семейство. Работи се и с биологичните родители за провеждане на срещи Как двама 18-годишни паднаха от покрива на кола, управлявана от момиче без книжка Как двама 18-годишни паднаха от покрива на кола, управлявана от момиче без книжка Драмата се случи в Добричко Дневен хороскоп за 15 април 2026: Голям късмет за Овена, но да внимава с авантюрите Дневен хороскоп за 15 април 2026: Голям късмет за Овена, но да внимава с авантюрите  Балансът между емоции и решения ще определи дали късметът ще се превърне в траен успех Възстановяват басейн на 1800 години във Ветрен, ще го напълнят с минерална вода Възстановяват басейн на 1800 години във Ветрен, ще го напълнят с минерална вода Ще се използват целебните й свойства за лечение на опорно-двигателния апарат, мускулната система и кожата Ф-Студио с Жечо Станков: В неделя не избираме премиер или президент, а хора, на които вярваме и които лично познаваме Ф-Студио с Жечо Станков: В неделя не избираме премиер или президент, а хора, на които вярваме и които лично познаваме Чувам, че някои водят битка, воюват в тази предизборна кампания, но напомням на всички, че това е само състезание на идеи и защита на проекти, важни за бъдещето на региона ни, каза водачът на листата на ГЕРБ-СДС във 2-ри МИР-Бургас Осъдиха Паскал, но остава загадка дали ще свидетелства срещу Асен Василев и Бойко Рашков Осъдиха Паскал, но остава загадка дали ще свидетелства срещу Асен Василев и Бойко Рашков Соченият за контрабандист номер едно прие сделка с прокуратурата за участие в организирана група и контрабанда на цигари На вниманието на КАТ: Фолквагенът фантом без номера пак се появи на бул. "Демокрация", заема място за паркиране На вниманието на КАТ: Фолквагенът фантом без номера пак се появи на бул. "Демокрация", заема място за паркиране Законно ли е автомобилът да бъде паркиран в това каре, след като не може да се движи по улиците на Бургас, според ЗДвП Световната банка предупреди за глобален недостиг на работни места Световната банка предупреди за глобален недостиг на работни места Дефицит от близо 800 милиона позиции прогнозират в следващите десетилетия
Почина Олга Петрова Почина Олга Петрова Нейната светлина ще продължи да живее във всяка изложба, във всяка картина и във всеки спомен. Известна българска балерина и нейния дядо са загинали при тежка катастрофа навръх Великден Известна българска балерина и нейния дядо са загинали при тежка катастрофа навръх Великден Катастрофата е станала на 12 април 2026 г. в ранния следобед на разклона за берковското село Мездрея 3-г. дете стана свидетел на убийство след нападение на питбул 3-г. дете стана свидетел на убийство след нападение на питбул Семейната почивка се превръща в ужасяващ момент, който оставя тежка следа у всички присъстващи 17-годишно момче е загинало в тежката катастрофа край Карлово 17-годишно момче е загинало в тежката катастрофа край Карлово Зад волана на BMW-то, което се е ударило в мантинела и дърво, бил 18-годишен водач с едва два месеца стаж Самолет се разби в Германия, има загинали Самолет се разби в Германия, има загинали Все още не е ясна причината за инцидента Цял блок в пламъци при ужасяващ пожар, най-малко 11 са ранени (ВИДЕО) Цял блок в пламъци при ужасяващ пожар, най-малко 11 са ранени (ВИДЕО) Пожарът предизвика паника сред живущите в района и доведе до значителни материални щети и падащи парчета бетон  Вторият най-силен човек в САЩ: Иран ще процъфти, но при едно условие Вторият най-силен човек в САЩ: Иран ще процъфти, но при едно условие Между Вашингтон и Техеран има много недоверие, но се търси мащабна сделка, сочат от Белия дом   Емил Дечев: Камионът, запушил тунел на „Хемус“, е собственост на партиен активист Емил Дечев: Камионът, запушил тунел на „Хемус“, е собственост на партиен активист Освен това е участвал на предходни избори като член на СИК, каза Емил Дечев Три кораба преминаха блокадите на Ормузкия проток и Арабско море, Пентагонът отрича Три кораба преминаха блокадите на Ормузкия проток и Арабско море, Пентагонът отрича Тръмп сподели, че иранците пак го молят за сделка, но от ислямската република обявиха американските кораби за пиратски Дипломатически шамар от София за Тръмп след заплахата за унищожение на Италия за две минути Дипломатически шамар от София за Тръмп след заплахата за унищожение на Италия за две минути Посланикът на Иран Али Реза Ирваш с укор и към служебното ни правителство заради US самолетите и убийството на деца
Бойко Борисов Бойко Борисов Хората знаят: като дойде ГЕРБ - строят. Другите само приказват Виц на деня Виц на деня - Скъпи, направих палачинки като извинение, че блъснах колата.
- Какво си направилааа?!
- Палачинки.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си лафят.
Едната пита:
- И защо не си отворила на новото си гадже, когато е позвънял на вратата ти?
Другата:
- Щото баба ми казваше, че мъж който звъни на вратата - не чука!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Бог е създал половите органи, за да може българинът да изказва кратко и точно мислите си
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори