×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Илон Мъск: Ще вградим чип в човешки мозък до 6 месеца


01 Декември 2022, Четвъртък, 12:10 ч.
Автор: Флагман

Компанията на милиардера "Нюралинк" иска пациенти с увреждания да се движат и да общуват отново

Илон Мъск очаква клинични тестове върху хора на безжичния мозъчен чип, разработен от неговата компания "Нюралинк", да започнат до шест месеца, предаде Ройтерс. Фирмата вече изостава от сроковете, по-рано определени от предприемача.

Компанията разработва интерфейс за мозъчни чипове, които могат да позволят на пациенти с увреждания да се движат и да общуват отново, като Мъск добави, че ще се насочи и към възстановяване на зрението.

Базирана в района на Сан Франциско и Остин, щата Тексас, в последните години "Нюралинк" провежда тестове върху животни, докато чака одобрение от Управлението за контрол на храните и лекарствата в САЩ, за да започнат клинични изпитвания при хора.

"Искаме да бъдем изключително внимателни и сигурни, че ще работят добре, преди да поставят устройство в човек“, каза Мъск по време на дългоочакваната публична актуализация на устройството.

Говорейки пред избрани гости в презентация в централата на "Нюралинк", продължило близо три часа, Илон Мъск подчерта скоростта, с която се разработва устройството.

"Напредъкът в началото, особено що се отнася до човешки същества, ще изглежда може би агонизиращо бавен", добави той.

Управлението за контрол на храните и лекарствата в САЩ не отговори на запитване на Ройтерс за коментар. 

Първите две приложения на устройството на "Нюралинк" при хората са насочени към възстановяване на зрението и ще позволи движението на мускули при хора, които не могат да го направят, обясни Мъск. 

"Дори и ако някой никога не е имал зрение, роден е сляп, вярваме, че все още можем да възстановим зрението", каза той.

Първоначално събитието беше планирано за 31 октомври, но Мъск го отложи дни преди провеждането, без да посочи причина.

Последното публично представяне на "Нюралинк" беше преди повече от година, като включваше маймуна с мозъчен чип, която играеше компютърна игра, като мислеше сама. Мъск, който ръководи производителя на електрически превозни средства "Тесла", космическата компанияа "СпейсЕкс" и социалната медийна платформа "Туитър", е известен с високите си цели като колонизиране на Марс и спасяване на човечеството. 

Неговите амбиции за "Нюралинк" която стартира през 2016 г., са със същия мащаб. Той иска да разработи чип, позволяващ на мозъка да контролира сложни електронни устройства и в крайна сметка да създадат възможност за възстановяване на двигателните функции на парализирани хора и лечение на мозъчни заболявания като Паркинсон, деменция и Алцхаймер. Той също така говори за сливане на мозъка с изкуствен интелект.

"Нюралинк" обаче изостава от графика. През 2019 г. Илон Мъск каза, че се стреми да получи одобрение от регулаторите до края на 2020 г. След това заяви на конференция в края на 2021 г., че се надява да започне изпитания върху хора тази година.

Компанията многократно пропуска вътрешно определените крайни срокове, докато чака одобрение от Управлението за контрол на храните и лекарствата в САЩ за изпитвания върху хора, казаха настоящи и бивши служители. 

Мъск се обърна към конкурента "Синкрън" ("Synchron") по-рано тази година за потенциална инвестиция, след като изрази разочарование от служителите на "Нюралинк" за бавния напредък, предаде Ройтерс през август.

През юли "Синкрън" имплантира свое устройство при пациент в САЩ за първи път. Компанията получи регулаторно разрешение от американските власти за тестове върху хора през 2021 г. и извърши тестове върху четирима души в Австралия.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
12
Коментара по темата
12.
Ми
02.12.2022 06:22:23
0
3
Моля те, нека да не възпроизвежда педераси
Нека света да стане нормален.
11.
Бургас
02.12.2022 02:47:54
0
3
The Great Reset - върви по терлички. Пътят към ада бил застлан с добри намерения.
10.
Мъск е много, много закъснял...
01.12.2022 22:15:56
2
4
Направо сюреалистично е, но може да си направите лесен експеримент с телефона си!
КАК ДА СЛЕДИТЕ ВАКСИНИРАНИТЕ С ТЕЛЕФОНА СИ! ВРЪЗКАТА BLUETOOTH ЧИП ПО-ДОЛУ
https://www.bitchute.com/video/XF2IT5FLQepv/
Звукът е малко лош, затова пояснение накратко:
1) Отваряте своя мобилен телефон на Settings --> най-долу About phone --> Software information --> Build number (чукате 7 пъти тук, за да разрешите Developer options).
2) След това пак на Settings --> най-долу под About phone се появява Developer options --> разрешавате Show Bluetooth devices without names.
3) След това пак на Settings --> Connections --> разрешавате Bluetooth --> може да сканирате или спрете сканирането Scan/Stop
Ще видите освен официалните Bluetooth устройства с имена, също чипираните хора наблизо като безименни Bluetooth адреси.
Ако отиде на публично място с много чипирани /инжектирани/ хора, ще видите дълъг списък от техните безименни Bluetooth адреси... направо сюреалистично е...
Освен това може да се направи на Интернет търсене MAC Address Finder по първите 3 двойни цифри за MAC address за производителя (Samsung, Sony, Logitech, etc). За безименните MAC адреси не може да се намери производителя.
9.
*********
01.12.2022 17:25:02
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
8.
Тома Неверни
01.12.2022 14:42:58
3
4
Този не спря да ни чипира, то не бяха ваксини,то не ни пръска със самолети... Давай още храна на безмозъчните и им гледай сеира! А такива в БГ бол
7.
do 6
01.12.2022 14:38:14
4
2
Разбира се, че както има добро, така има и лошо. Но погледни модерната медицина...или пък, че грамотността е "дяволска", физиката, химията и пр... Нали се сещаш, че парната машина и ткачния стан са посрещани със същия този скептицизъм. Но прогресът не се движи от скептици искащи да си тропат на едно място.
6.
Факман
01.12.2022 14:10:04
1
7
Пътя към ада е постлан с добри намерения.Мислите ли,че някой мисли за болните хора,те ще са просто тестове на нещо много по голямо.Има един филм за точно такова нещо в главата на един инвалид.Това е поредната лъжа прикрита под добрите намерения.
5.
do 3
01.12.2022 13:55:18
1
3
Бате ти оправи правописа...Елон не го мисли. Боже закриляй всички твои раби дори и тези в панелите.
4.
BRAVO
01.12.2022 13:15:00
5
4
Очакваше се още преди години това да стане. Все пак на там върви човечеството. Жалкото е, че сега още 4-5 години ще баламосва акционерите. Но като цяло това се приветства с две ръце особенно от хората с увреждания. За песимистите ще кажа...ТЕСЛА, СПЕЙС Х...Пей Пал...с две думи прогрес.
3.
Аз
01.12.2022 13:04:10
6
6
Този младеж, защо не земе да си монтира един цор в задния двор ... и да отърне света от себе си?!
2.
Девр
01.12.2022 12:46:30
2
19
Сложете на екипа на флагман чипове белким малко ъкъл да потече ама надали
1.
гражданин,.,.
01.12.2022 12:34:12
2
11
Терминатор началото....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ето как да разпознаете, че черният ви дроб е пълен с токсини Ето как да разпознаете, че черният ви дроб е пълен с токсини Токсините в черния дроб водят до много неприятни последствия Държавата отпуска пари за даровити ученици Държавата отпуска пари за даровити ученици Министерският съвет одобри 631 665 лв. за стипендии на 788 ученици с изявени дарби Забравете за досадното хълцане и хъркане с тези методи Забравете за досадното хълцане и хъркане с тези методи Още древните ни предци са открили надеждни начини за облекчаване и на двете състояния Пяха ли левскари "смърт за Любо Пенев" в центъра на Перник Пяха ли левскари "смърт за Любо Пенев" в центъра на Перник Информацията, която разтърси спортните среди, не отговаря на истината Добре ли е да паркираме на ръчна спирачка и доколко е важна Добре ли е да паркираме на ръчна спирачка и доколко е важна Много шофьори се чудят дали например използването ѝ може да повреди основните спирачки Само 2 минути на ден: Този навик ще ви отърве от стреса на работното място Само 2 минути на ден: Този навик ще ви отърве от стреса на работното място Проучвания и ЯМР сканирания на мозъка показват, че дори микропочивки от около две минути могат да окажат огромно влияние Мъж бере душа след жестока катастрофа на пътя София-Варна Мъж бере душа след жестока катастрофа на пътя София-Варна 64-годишният човек е в болница във Велико Търново, ударът стана на разклона за село Добри дол Много риба, дегустации и хора: Вижте емоцията на Фестивала на о-солената риба Много риба, дегустации и хора: Вижте емоцията на Фестивала на о-солената риба Петото издание на събитието събра стотици любители на морската храна Какво трябва и какво не трябва да прави България с дрейфуващия край Ахтопол „Кайрос“ Какво трябва и какво не трябва да прави България с дрейфуващия край Ахтопол „Кайрос“ За късмет в Бургаска област оперира холандска фирма, която може да спаси плавателния съд. И би следвало тя да се избере, защото у нас няма специализиран морски съд Голям късмет връхлита 4 зодии в края на годината Голям късмет връхлита 4 зодии в края на годината Астролозите анализираха позициите на планетите през декември и дадоха прогноза
Майка на 5-годишно дете съсипа луксозна кола с фойерверк, искала да зарадва малчугана за Никулден Майка на 5-годишно дете съсипа луксозна кола с фойерверк, искала да зарадва малчугана за Никулден Голям гаф в Германия, за щастие няма пострадали хора Франсис Форд Копола продаде часовник за 10,8 млн. долара Франсис Форд Копола продаде часовник за 10,8 млн. долара Колекционер не се посвени да извади близо 11 милиона в щастска валута Япония в битка с деменцията: Как технологиите се превръщат в последна надежда Япония в битка с деменцията: Как технологиите се превръщат в последна надежда Над 18 000 възрастни се изгубват годишно в Япония, а страната залага на роботи, AI и GPS, за да овладее кризата САЩ - Европа се разпада икономически и може да се срути цивилизационно до 20 години САЩ - Европа се разпада икономически и може да се срути цивилизационно до 20 години Американската стратегия за национална сигурност очертава мрачен анализ: спад на раждаемостта, масова миграция, икономическа стагнация и политическа криза застрашават бъдещето на континента Булката беглец и в реалния живот - ето кои звезди избягаха пред олтара Булката беглец и в реалния живот - ето кои звезди избягаха пред олтара Сватбата на Суифт и Келси е най-чаканото светско събитие в САЩ и е нормално да има промени в редица детайли по самата брачна церемония Може ли работодателят да те уволни, ако си в болничен Може ли работодателят да те уволни, ако си в болничен Срокът за изпитване не може да бъде по-дълъг от 6 месеца, а когато за работата е определен срок, по-кратък от една година – срокът за изпитване е до един месец Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат „ ЕС трябва да бъде премахнат, а суверенитетът да бъде върнат на отделните страни, за да могат правителствата да представляват по-добре своя наро д“, написа Мъск на страницата си в социалната мрежа Х Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Бюрокрацията на ЕС бавно до смърт задушава Европа, коментира предприемачът Седем загинали и 11 ранени при катастрофа между автобус и камион в Турция Седем загинали и 11 ранени при катастрофа между автобус и камион в Турция Шофьорът на камиона е задържан от полицията САЩ предложили на Полша 250 бронетранспортьора Stryker за 1 долар САЩ предложили на Полша 250 бронетранспортьора Stryker за 1 долар Варшава обаче не бърза да приеме подаръка
Бойко Борисов Бойко Борисов Изнасям три деца по комшиите. Те комшиите се възмущават вече. Виждам, че другите партии мълчат, но животът е колело и ще дойдат и пред техните къщи Виц на деня Виц на деня - Защо червенокосите са по-страстни?
- Защото, под ръждив покрив, в мазето винаги е мокро.
Виц на деня Виц на деня Събужда се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хубавите неща стават бавно. Затова толкова трудно ставам сутрин!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори