До Нова година пускат част от Северния обход на Бургас, а целия път – другото лято
Няма открити нередности, единственият проблем е, че Северният обход е замислен през 2013 г. и след 10 г. го завършваме
Пътният възел или т. нар. "тромпет" на Северния обход ще бъде пуснат до Нова година, за да се облекчи движението от кв. Сарафово в посока Бургас. Регионалният министър арх. Иван Шишков обяви новината на инспекция на обекта. Флагман.бг предава на живо. (ВИЖТЕ ТУК)
На проверката присъстват председателят на УС на АПИ Иво Иванов, членът на УС на АПИ инж. Десислава Паунова и зам.-министърът Захари Христов, както и кметът на Бургас Димитър Николов и областният управител проф. Мария Нейкова.
До месец да бъде завършено това и планът е с биндерния слой да бъде пуснато временното движение, обясни още министър Шишков.
Цялостният път и съоръженията са почти готови, има още малко да се довърши, добави той и посочи следващото лято като срок за пускане на целия обект.
„Проектът е от 2013 г., строи се 2 години, има няколко преработки, строителят също работи на приливи и отливи и си прехвърляме вината. Истината е, че винаги е липсвала добра организация на строителство и администриране. Надяваме се, че скоро движението ще бъде пуснато“, каза арх. Шишков и допълни, че няма открити нередности, единственият проблем е, че Северният обход е замислен през 2013 г. и след 10 г. го завършваме.
Към строителя се плаща регулярно, водим разговори и за индексация, уточни още регионалният министър след въпрос на Флагман.бг дали е платено на фирмата-изпълнител, тъй като по времето на кабинета "Петков" имаше натрупани задължения за над 9 млн.лева.
"Пътят в момента е готов на биндер, в част от този проект са включени локалите. Успоредно с изграждането ще започнем и развитието на индустриалните терени. В момента се изгражда последният етап на осветлението. Ще бъде като светещ гирлянд на входа на Бургас. Адаптирахме новите технологии към проекта", каза от своя страна кметът на Бургас Димитър Николов, който днес представи на вниманието на регионалния министър четири забавени преписки.
Две от тях са изключително важни - за свлачището между Солниците и кв.Сарафово, както и това в Морската градина. Арх. Шишков увери, че ще ги разгледа и даде становище.
Днес министър Шишков е на работна среща в Бургас. По-късно ще провери и зала „Арена Бургас“, включително и ще се информира за всички други проблеми, касаещи ръководеното от него ведомство.
Областният управител проф. Мария Нейкова благодари на министъра за отпуснатите средства за Бургаско. "С решение на Министерския съвет от края на октомври бяха осигурени средства за подобряване на инфраструктурата във всички общини в Бургаска област", припомни тя.
В София и Пловдив е по-топло, отколкото на морето
Домашни средства срещу мухъл в банята и по стените
Признаци, че връзката ви върви в правилната посока
Сарми по стара българска рецепта - вкус, който не се забравя
Как да премахнете миризмата от хладилника с лесни средства
Коя зодия е най-ревнива в любовта
Хаос на "Айброкс": две люти агитки се сблъскаха на терена
Кавърма по селски - вкусна българска рецепта за цялото семейство
Кои зодии прощават и кои никога не забравят
Отиде си уважаваният д-р Димитров от "Пирогов"
Кой спорт е най-подходящ за хора със заседнал начин на живот
Смразяваща катастрофа: Починаха трима души, включително дете (ОБНОВЕНА/СНИМКИ 18+)

Между другото, зелето сложихте ли ? Март месец ще се усети пак до другия квартал, какви аромати вадите от мазите си. Идилия блокова, с миризми на пържени мекици в 5 часа сутринта, придружени с картечни стрелби от тоалетната на съседа...
Красота!
Никой не ви е длъжен, сами си избирате къде ще живеете!
Е то бива излагация и бавене ама чак толкоз....другото лято ...луди хора
Жалко е!