National Geographic с убийствен филм за Коста дел Кроко - бруталната афера на мъртвия град край Царево
В проекта на руската мафия бяха вложени над 60 млн.евро
National Geographic е излъчил убийствен филм за непостроения Коста дел Кроко край Царево. Запис в социалните мрежи бе публикуван в профила на Слави Трифонов, който определи историята за "много поучителна".
Строителството на комплекса започна през 2007 година и мнозина го определиха за изцяло нов град, защото капацитетът му бе за 2500 души. В него бе планирано да има петзвезден хотел, жилищен и търговски комплекс, бизнес център, административна сграда, болница и др., с обща разгъната застроена площ от над 60 хил. кв.м.Завършването на проекта се очакваше през 2009 г., но тогава строителството спря и днес бетоновият комплекс прилича на призрачен град.
Тъмна е историята и около инвеститора в проекта - опериращата с руски капитали "Лаудис холдинг груп", която обещаваше да вложи в комплекса над 60 млн. евро. Управител на фалиралата компания-инвеститор е Андрей Панпурин, а собственик - Константин Циганов. Смята се, че двамата са сред босовете на руската мафиотска група "ОПС Уралмаш".
Залезът на "Коста дел кроко" настъпи не само заради задължения на предприемача към финансиращата банка и строителя в годините на кризата за ваканционните имоти, но и заради проблеми със самия инвеститор.
През юли 2010 година те бяха експулсирани от България със заповед на председателя на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) Цветлин Йовчев заедно с още четирима мафиоти - Леонид Беренбаун, милиардера Роман Мирецки-Брилянта, Офер Мирецки и Анатолий Дремлюг.
Преди повече от 8 години частен съдебен изпълнител се опита да продаде непостроения комплекс за малко над 1 млн.лева, но нямаше кой да го купи.
Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори
Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни
Как се издържа новото вице Стоил Цицелков - трол във фейсбук или международен експерт
Ден на корейската култура ще се проведе днес в Бургас
Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България
Проф. Рачев обяви, че България влиза в "топъл сектор" - вижте кога
Жестока болест покоси обичан американски актьор
Лудогорец мечтае в Европа, "орлите" записаха една от най-ценните си победи
Има чудно поверие за 20 февруари
Облачно и дъждовно време на 20 февруари - жълт код за порои в четири области
Дневен хороскоп за 20 февруари: Пари за Телеца, но да не рискува
Жерар Депардийо обжалва присъдата - нов процес

нека им на собствениците, позволили това приказно място да се превърне в бетонен спомен.
Едно ми е непонятно: ако на българинът му е къса паметта, защо поне не чете в интернет???
Вълканов е известен в общественото пространство. Именно неговата компания “Минстрой” изплати хонорара от 1 милион лева на "хидроинженера на републиката" - почетният председател на ДПС Ахмед Доган, за консултациите му за Цанков камък.
Предложението за връчването на ордена вече е публикувано в “Държавен вестник”