Зеленски с неочаквана критика към кмета на Киев Виталий Кличко
Във вечерното си обръщение Зеленски намекна, че Кличко и служителите му не оказват достатъчна помощ
Неочаквана критика отправи Володимир Зеленски към кмета на Киев Виталий Кличко. Украинският президент, който обикновено хвали представителите на властите, този път заяви, че Кличко не се е справил добре със задачата по разкриването на подслони за хората, останали на тъмно и студено заради руските атаки, съобщи БНТ.
Във вечерното си обръщение Зеленски намекна, че Кличко и служителите му не оказват достатъчна помощ. Президентът на Украйна разкритикува и тези, които по думите му са лъгали в официалните си доклади, без обаче да даде подробности.
До момента са разкрити повече от 4 хиляди специални подслона, където хората могат да получат достъп до вода, отопление, интернет и връзка за мобилен телефон.
"За съжаление, не навсякъде местните власти се справят добре. В частност, в Киев има много оплаквания. Моля обърнете внимание - жителите на Киев се нуждаят от повече подкрепа. Тази вечер 600 хиляди потребители са изключени от мрежата. Много граждани са без електричество за 20 и дори 30 часа. Очакваме качествена работа от екипа на кметството", заяви украинският президент Володимир Зеленски.
17-годишна бургазлийка пострада при зрелищна катастрофа
Усложнена пътна обстановка на 3 февруари
Банките спечелиха над 3,6 млрд. лева от комисионни и лихви
Симеоновден през зимата: Какви поверия следват българите на 3 февруари
Сибирски студ скова България: Температурите падат до -14°
Дневен хороскоп за 3 януари: Ден за важни уроци и решения
В коя страна правят най-много се*с?
Край на лева: Милиарди остават в обращение, какво правим с тях
Има ли значение в колко часа закусваме
Февруари носи финансов успех за тази зодия
Колко процента от българите не могат да отопляват домовете си
Малкият дронго лъже на поразия, за да се храни
