НФСБ издигна за президент Стефан Солаков, за вице Галя Асенова
Политическият съвет на новата ПП „Национален фронт за спасение на България“, водена от собственика на СКАТ тв и в.Десант Валери Симеонов обявява в момента на пресконференция в столицата под каква формула ще се яви на местния и президентски вот. Току-що бяха разсеяни слуховете, че НФСБ ще подкрепя кандидат-президентската двойка Алексей Петров-Душана Здравкова, на която през последните месеци се обръща особено добронамерено внимание в медиите на Симеонов.
Кандидатът
за президент ще е водещият на „Телевизионен
форум“ по СКАТ тв Стефан Солаков, а
негово вице ще е Галя Асенова, водеща на предаването “От българско, по-българско” .
Според запознати, преди да бъде издигнат Солаков, за кандидат-президент е бил поканен бившият дипломат Велизар Енчев, който всяка вечер води най-рейтинговото политическо предаване „Дискусионно студио“. Той обаче отстъпил на Солаков от скромност и поради лични причини.
Стефан Солаков е роден на 16.12.1942 г. в София. Образование: Висше, ориенталистика. Има 40 години трудов стаж в български, френски и турски средства за информация. Владее френски и турски езици. Ползва руски, английски и персийски. Женен. Има издадени няколко книги, сред които "Вълците на терора" и "Реална заплаха".
Пребиха водещ журналист пред дома му
Габриела Петрова защити Ивет Лалова
Легендата на Левски Топузаков е фурия и в академичните среди
Висш германски политик: Европа не може да се защити без САЩ
Почина велик музикант
Зодиите, които ще преминат през най-трудния край на януари - как да се справят със стреса и напрежението
Сензация: Макрон и Тръмп пускат България на Световното в САЩ?
Елементарна грешка, която съсипва печенето на месо - не я правете
ФБР залови Райън Уединг - един от най-издирваните 10 бегълци
Мони Николов с "бомбардировка" в Русия, защитата не издържа
Отиде си важна фигура от националния отбор, Христо Стоичков тъгува
Кадифена чорба с пилешко! Копринено нежна, тайната е в застройката
