×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама пенсионери прибрали над 120 хил. лева с фалшиви ТЕЛК-ове
  • Атина помага за защитата на българското небе: Гръцкият министър на отбраната - на посещение в България
  • Хотелиери: Туризмът очаква ясни политически ангажименти преди изборите
  • Зеленски в Букурещ: Румъния и Украйна се разбраха за съвместно производството на дронове
  • Терзиев с корекция: Дарил 251 000 лв. на НПО-то от "Петрохан", би го направил пак
  • Моджтаба Хаменей направи първото си изявление като върховен лидер
  • НС прие на първо четене по-строги наказания за педофилия и разпространение на порнографски материали
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ето къде е българският Одрин - буркан с телешко месо е 12 лева, кило домашно краве сирене е 10 лева!


25 Ноември 2022, Петък, 11:11 ч.
Автор: Флагман

Малко барбекю встрани, камъни държат покривките, за да не полетят от силния вятър

По релсите, през гората, по 260 метра дъски на най-дългия въжен мост. Пътят към Лисиците. Едно село, откъснато от цивилизацията, с едва 15-16 жители, но притегателен център за туристи.

През линията се движат повече хора, отколкото самотните влакове помнят като пътници. Затова и след моста посреща каравана с маси и чадъри отпред, пише Пловдив24.бг.

Малко барбекю встрани, камъни държат покривките, за да не полетят от силния вятър. Чай, кафе, енергийна напитка, бира, мастика, кебапче, кюфте, шопска салата личат на поставената табела "Ценоразпис“ на караваната.

От нея излиза намахана бизнесдама, която подрежда стоката - от солети до липов чай и подправки. Търговията с туристи е заместила животновъдството. 58-годишната Айше дори не помни колко на брой са кравите й. "Cowgirl“ обаче отлично пресмята бурканите с месо, за които е използвала четири телета…

"Всичко свърши. Останаха ми около 5-6. Вече няма много туристи, но през лятото идваха по 1000 души всяка събота и неделя“, казва за 24rodopi.com Айше. Безработната жена кандидатствала за помощи за отопление, ама й рекли "нали имаш крави, за какво са ти?“.

Възмутена, но не й пука особено. Четири лева струва турско кафе в пластмасова чашка. Бирата е 3 лева, вафлата 2. Буркан с телешко месо е 12 лева, кило домашно краве сирене е 10.

"Сега няма, кравите са бременни. Догодина вече. Много купуват хората. Идват от цялата страна. Снимат, разхождат се, въдици пускат за риба. Правят си барбекю тук. Добре, че през почивните дни идват снахата и синът да помагат“, казва Айше.

Четири телета в буркани са заминали за гостите на Лисиците. Почти всеки от малцината останали жители продава нещо домашно на туристите. Така се издържа едно село без път до него. Стопанство в буркани.

"Трудно се правят буркани с месо. Викам колач от Широко поле за телетата. После месото се пече като чушки за лютеница, след това един час във фурна, а после бурканите се стерилизират, цяла нощ на печката. 10 години може да изкара така месото“, казва Айше. 

Из порутеното село едва може да се мерне човек. Крави и телета обикалят, но най-опасен е бял кон, собственост на местния тракторист. "Пазете се, не минавайте наблизо. Луд е. Напада, рита, хапе“, предупреждава Кязим.

Като падне сняг пък… Всички имат брашно и олио, месят си хляб и не излизат.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Новата перла на ЦСКА мина под венчилото Новата перла на ЦСКА мина под венчилото 12/03/2026, Четвъртък 21:31 0
Тервел ИЛИЕВ Как да почистим микровълновата за няколко минути Как да почистим микровълновата за няколко минути 12/03/2026, Четвъртък 18:58 1
6
Коментара по темата
6.
до 1234
25.11.2022 12:54:00
0
4
Много ясно че не е! Не ставай смешен!
НАй-важното от статията е че гуспужътъ на фотографията е "нахакана бизнесдама"

P.S. Нарочно съм го написал слято, за да не им променям правописа и представите за граматиката, която незнайно къде са учили
5.
1234
25.11.2022 12:46:04
1
2
Tele6ko v burkani razre6eno li eda sa prodava
4.
Природата е уникална там
25.11.2022 12:32:47
0
6
"намахана бизнесдама"

Тази на снимката ли?
Уахахахахахахаха

Поне да бяхте написали къде се намира селото! Мястото е уникално и се намира в община Кърджали

Ето да прочетете един пътепис:
https://patepisanici.com/2020/06/09/4381/
3.
До мери
25.11.2022 11:59:24
1
14
Пише ма булка пътят към Лисиците. едно село......
Лисиците е село, до което няма път, ходи се много пеш и накрая по един дълъг стар въжен мост, защото селото е заобиколено от язовир и планина. А тази глупост за българския Одрин е тъпа журналистическа измислица.
2.
ko4o
25.11.2022 11:39:30
2
6
,MNOO SI TUPA MA MERI!PONE NE KOMENTIRAI!
1.
Мери
25.11.2022 11:34:03
8
5
Спрях да ви чета 'Пътят към Лисиците' - какво е това? Като ще го търся си отвличам вниманието и затова вече няма да ви чета! Срамота! Къде са лисиците, какво е това, път ли е, местност ли е...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Полицаите от Царево са в шок: Свалят най-уважавания началник  в униформа, който спасяваше бедстващи в потопа Полицаите от Царево са в шок: Свалят най-уважавания началник в униформа, който спасяваше бедстващи в потопа Той оглави РУ-Царево през юни 2025 година и за този кратък период има сериозни постижения в противодействието на престъпността Икономист: Ценовият шок не е предизвикан от войната с Иран, а от слепота на лидерите в ЕС Икономист: Ценовият шок не е предизвикан от войната с Иран, а от слепота на лидерите в ЕС Слабоумието на политиците от ЕС ни тласка в кризи, коментира той Да живее красотата! И обратния ефект при спирането на микродозата с отрова Да живее красотата! И обратния ефект при спирането на микродозата с отрова Историята на арсениевите вафли в модата на XIX век като извор на младост, но и не само Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека Книгите вече са достъпни за читатели, които се интересуват от духовни учения  и историята на християнството  Георги Любенов никога не е имал жена до себе си Георги Любенов никога не е имал жена до себе си Телевизионният водещ, който скоро навърши 50, остава верен на БНТ, отказвайки примамливи оферта за 20 000 лева месечно Тежки машини събарят "Магазия 7" на Морска гара, какво ще се строи? Тежки машини събарят "Магазия 7" на Морска гара, какво ще се строи? Очаква се скоро най-западналата част от Порта да се превърне в притегателен модерен център за местните и гостите на Бургас Слънчево време на 13 март с температури до 18 градуса Слънчево време на 13 март с температури до 18 градуса Пролетни стойности на термометрите в цялата страна, очаква се слаб вятър и повече слънце В Бургас едва 1.38% оправдателни присъди са отчели ОП за 2025 година  В Бургас едва 1.38% оправдателни присъди са отчели ОП за 2025 година  Броят на осъдените и санкционирани лица през годината спрямо тези през 2024 година се е увеличил с 13.44 % Учени разкриха произхода на древните удължени черепи, смятани за извънземни Учени разкриха произхода на древните удължени черепи, смятани за извънземни Археолози обясняват феномена с древна практика за умишлена модификация на черепа при бебета Булгаргаз поиска по-висока цена на природния газ за април Булгаргаз поиска по-висока цена на природния газ за април Държавният доставчик внесе предложение в КЕВР, окончателното решение ще бъде взето от енергийния регулатор в края на месеца
Кървава драма в Мичиган: Атака срещу синагога, нападателят е убит Кървава драма в Мичиган: Атака срещу синагога, нападателят е убит Автомобил се вряза в Temple Israel в Уест Блумфийлд, избухна пожар, а охраната откри огън по въоръжения нападател. ФБР и местните власти разследват мотива, след като в колата са открити и взривни вещества. Тръмп с нови заплахи към Иран, след като танкер на US компания изгоря Тръмп с нови заплахи към Иран, след като танкер на US компания изгоря „Вече спечелихме, обяви той. „Наистина ли?“, питат враговете му Арестуваха мъж на летище в опит да изнесе над 2200 живи мравки  Арестуваха мъж на летище в опит да изнесе над 2200 живи мравки  Разследването сочи засилване на нелегалния биологичен трафик към редки и по-малко известни видове Pussycat Dolls се събират като трио, обявиха нов сингъл и световно турне Pussycat Dolls се събират като трио, обявиха нов сингъл и световно турне Никол Шерцингер, Кимбърли Уаят и Ашли Робъртс представиха песента Club Song и подготвят турне с концерти в САЩ и Европа Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Данни от европейската система за контрол показват увеличени сигнали за пестициди и токсични вещества в плодове и зеленчуци Легендарният Стив Харис навърши 70 години Легендарният Стив Харис навърши 70 години Основателят на Iron Maiden продължава да бъде една от най-влиятелните фигури в историята на хеви метъла Санкциите срещу Русия се разхлабват още и с Бангладеш Санкциите срещу Русия се разхлабват още и с Бангладеш От Дака също поискаха да внасят руски петрол заради блокирания Ормузки проток  Китай започна днес свой Възродителен процес Китай започна днес свой Възродителен процес Пекин прие закон, който прокарва войнствен национализъм – последната фаза на всяка комунистическа диктатура Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Актрисата и певица, носителка на четирите най-престижни награди в шоубизнеса, разказва за успехите, трудностите и новите си мемоари Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Техеран няма сили да се бие и ще бъде разгромен, смята бившият военен министър на Донецката народна република
Атанас ЗАПРЯНОВ Атанас ЗАПРЯНОВ Виц на деня Виц на деня Най много обичам естествените жени,на които като им кажеш:
-"Искаш ли да правим с*кс?"
Те да ти викат:
-"Естествено".
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Цените на горивата са толкова високи, че като ми светне лампа в колата, се моля да е двигател.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори