×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честит празник на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Надуха цените в Слънчев бряг заради войната в Украйна?


Надуха цените в Слънчев бряг заради войната в Украйна?
20-30 процента е ръстът на наемите в Бургас в сравнение на миналата година, каза брокерът Надя Драгиева
24 Ноември 2022, Четвъртък, 08:50 ч.
Автор: Флагман.Бг

Наемите на магазини в Слънчев бряг надминаха 13 пъти цените на бизнес имотите в столицата, разкри кореспондентът на Нова телевизия Цеца Алексова. В момента в курорта се търсят нови наематели за новия летен сезон 2023, но интерес няма. 

Брокерът Надя Драгиева каза в интервю за предаването „Твоят ден“ по NovaNews, че войната в Украйна е повлияла на наемите на офиси и магазини в курортните градове. 

"В Бургас след края на сезона хората търсят нови места за своя бизнес, ако са планирали преместване. Тогава са и най-високите наемни нива. Усилено продължава да бъде търсенето на жилищни имоти. 20-30% е ръстът на наемите в сравнение на миналата година. Има лек отлив от търсене на имоти от страна на украинци", посочи тя.

По думите ѝ според обзавеждането си апартаментите се делят на нисък, среден и висок клас, а това определя цената. 

"Наем на жилище със старо обзавеждане бележи ръст със 100 лева и стига 300, а при луксозно обзаведените в нови сгради наемът достига до 2500 лева. Тези, които плащат високите наеми имат високи доходи и обикновено работят от вкъщи, в IT сектора. От въвеждането на хоумофиса насам се завишиха и наемите. Има и имоти с прекалено висока цена, които остават празни. Цени на квадратен метър по 1000 евро вече няма, особено в сградите висок клас", обясни брокерът. 

Тя посъветва хората да внимават за важните за тях неща и да не бързат с вземането на решение.
 


В категории: Несебър , Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
7
Коментара
7
Коментара по темата
7.
Пламен
25.11.2022 11:20:19
1
1
Цените са надути и при нас - Г. Оряховица. Ако причината са фашистките урки - бихме ги избили до крак! Само потвърдете "причината".
6.
zapoznat
24.11.2022 10:16:48
0
15
Редакторе, коя е тази "Цаца"?
5.
Мхм
24.11.2022 09:31:16
3
38
А защо всички се бутат в Слънчев Бряг и крайбрежието ? Има градове където живота е много по евтин. Опс, ами защото само паралиите избягаха от мобилизацията
4.
Ан.Савов
24.11.2022 09:27:46
2
23
В Крайморие вече на места има по 200 лева двойна стая и целогодишно е пълно
3.
N+++
24.11.2022 09:05:09
0
25
Цаца???
Поправете го веднага, че ще ви съди Алексова!!!
2.
Какъвто ни града, такива ни и брокерите
24.11.2022 09:02:26
1
33
Наем на жилище със старо обзавеждане бележи ръст със 100 лева и стига 300
----
Ама това колко стаи е жилището, къде се намира и т.н. вика гУспУжа брокерката нЕмЪ ник'во значение?
1.
Оранжево морето
24.11.2022 09:00:24
0
39
"разкри кореспондентът на Нова телевизия Цаца Алексова"
----
Коя е тая Цаца?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
19-годишен обърна колата си в канавка, пострадаха бебе и второкласник 19-годишен обърна колата си в канавка, пострадаха бебе и второкласник Шофьорът на превозното средство е тестван за употреба на алкохол и наркотици, отчетени са отрицателни резултати Тийнейджърки помляха белите си коли край УМБАЛ-Бургас, май са абитуриентки Тийнейджърки помляха белите си коли край УМБАЛ-Бургас, май са абитуриентки Не се съобщава за пострадали, но в района е започнало да се оформя задръстване Мария Бакалова поздрави Левски, феновете се докоснаха до титлата Мария Бакалова поздрави Левски, феновете се докоснаха до титлата „Сините“ станаха шампиони след 17-годишно чакане по категоричен начин, отваряйки двуцифрена разлика. Левски сложи край и на хегемонията на Лудогорец, продължила 14 години Баловете започнаха, над 2000 абитуриенти дефилират в центъра на Бургас Баловете започнаха, над 2000 абитуриенти дефилират в центъра на Бургас Флагман.бг търси най-атрактивните и шармантни дванайсетокласници, не пропускайте репортерите ни  Дарина Гильова е носителят на наградата „Млад художник на Бургас“ за 2026 година Дарина Гильова е носителят на наградата „Млад художник на Бургас“ за 2026 година Тя е от Поморие развива творчество в областта на живописта, сценографията и монументалните стенописни проекти Спад в цените на някои от основните храни тази седмица Спад в цените на някои от основните храни тази седмица Но пък при други има увеличение Целият състав на ОДМВР в Бургас е на крак, издирват под дърво и камък избягалия каналджия Целият състав на ОДМВР в Бургас е на крак, издирват под дърво и камък избягалия каналджия Проверяват се камерите за видеонаблюдение и се разпитват свидетели, вече 10 часа няма следа от трафиканта Гонка или инцидент: Родители на загинало момиче в катастрофа търсят отговори от разследването Гонка или инцидент: Родители на загинало момиче в катастрофа търсят отговори от разследването Все още не е установена и скоростта, с която се е движил автомобилът. Разследването по случая продължава Tesla си търси служители за България, вижте какви са условията Tesla си търси служители за България, вижте какви са условията Компанията на Илон Мъск ще отвори скоро първия си шоурум в България  Масов бой между жители на Рибен и Божурица помрачи селски събор, хвърчат линейки и патрулки Масов бой между жители на Рибен и Божурица помрачи селски събор, хвърчат линейки и патрулки Организаторът Борислав Цветанов съобщи, че е пострадал при опит да прекрати сбиването
Бивш член на елита завърши сезона с 227 гола в “А” областна Бивш член на елита завърши сезона с 227 гола в “А” областна Единственият хикс през сезона дойде в последния 26-и кръг Децата от фаталния купон с дрогата-убиец в Благоевград са известни фамилии Децата от фаталния купон с дрогата-убиец в Благоевград са известни фамилии Към момента полицията в Благоевград води активно разследване за изясняване на точните обстоятелства около инцидента Край на една музикална ера: Групата "Aqua", която покори света с "Barbie Girl", се пенсионира Край на една музикална ера: Групата "Aqua", която покори света с "Barbie Girl", се пенсионира В емоционално послание членовете на групата посочват, че искат да запазят това, което са изградили през десетилетията, докато спомените и връзката помежду им остават силни Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“ Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“ Техеран отвърнаха, че твърденията му „не съответстват на реалността“ Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия „Добре, че не ми падна на главата“, коментира кралят Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен Репортери споделят, че са чули около 30 куршума Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Мюсюлманският лорд мер на града, Закир Чодри, едва знае английски Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Сред публиката настъпи хаос Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти Университетът е управляван от назначен от съда синдик от миналата година, след като управляващата го компания е замесена разследване за пране на пари и данъчни измами Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро 14 стъпала, демонтирани през 80-те години, достигнаха рекордна цена на търг в Париж
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Две жени разговарят:
- Ти какво работиш?
- В научен институт.
А като каква?
- Като любовница, но ми плащат като на професор.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Мамо, мамо, може ли и аз да скоча с бънджи?
- В никакъв случай! Животът ти започна, заради скъсана гума, но не трябва да свършва пак по тази причина!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори