Допълнителната проверка на ЕС: България е готова за Шенген
През октомври София и Букурещ поканиха на доброволна основа представители на ЕС за нова проверка на изпълнението на изискванията
Допълнителната проверка на ЕС потвърждава, че България и Румъния продължават да изпълняват необходимите изисквания за цялостно приложение на Шенгенското законодателство. Това се посочва в оценка на Европейската комисия, разпространена от Съвета на ЕС.
Отбелязва се, че през октомври София и Букурещ поканиха на доброволна основа представители на ЕС за нова проверка на изпълнението на изискванията, след като бяха първоначално оценени през 2011 г., но не последва приемането им в европейското пространство без гранични проверки. Проверката миналия месец бе издържана "блестящо" от държавите, както заяви пред Европейския парламент заместник-председателят на Европейската комисия Маргарити Схинас.
Заради искането на допълнителна информация "от една държава от ЕС", ЕК съгласува допълнителна проверка по-рано този месец, при която са били посетени обекти в България и Румъния, както и консулствата на двете страни в Истанбул, се посочва в доклада. Тази втора проверка е потвърдила заключенията от предишната - България и Румъния продължават да изпълняват необходимите условия за пълно приложение на правилата за Шенген, се отбелязва в доклада.
Предвижда се Съветът на ЕС да гласува на 8 декември предложението България, Румъния и Хърватия да бъдат приети в Шенген от началото на следващата година. За положително решение се изисква единодушие, а в последните седмици Холандия и Австрия предупредиха, че може да не подкрепят предложението.
Източник: БТА
Цанко Цанков тръгва да атакува Ламанша от Англия до Франция
Кървав ужас: Полицаи застреляха питбул, докато разкъсвал стопанката си, но куршум рани и нея
Зловещи подробности за отвлечената 26-годишна: Изкопали трап и я хвърлили вътре
АПИ започна да чисти огромната сметка: Заварила 600 млн. евро неплатени задължения към пътните фирми
Крадци дебнат туристите край Варна: Изчезнаха 2800 евро от заключен автомобил
Бургазлии подмениха златен синджир за 4300 евро в куриерски офис в Ахелой
Тюркоазеният рай на Сардиния се задъхва: 6500 лодки превърнаха морето в паркинг
Емил Кошлуков за критиците на Бургас: Същите плюеха и DARA, после тя спечели Евровизия
Ланс сътвори сензация: С 10 души свали ПСЖ от трона и взе историческа купа
След загубената Евровизия: Къде са другите големи събития на София
Крум Савов срещна Путин на плажа в Слънчев бряг и веднага поиска снимка
Медиците от „Сърце и Мозък“ - Бургас с отворено писмо до Катя Ивкова: Липсва само едно - министърът да си свърши работата

Тебе кой те бръсне за сливи че да си даваш мнението. Бърже бегай да преточиш бидоне със зелето на терасата, че пак ше осмърдиш целия вход