×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Без коли първа и втора категория в центъра на София
  • Мъж заплаши с лопата полицаи във Великотърновско
  • Започва продажбата на стартовите комплекти евромонети
  • Затвори родилното отделение в Севлиево
  • Сигнал за бомба затвори Прохода на Републиката
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Липсата на шипове довела до смъртта на 4 полицая, зоват автомобилът на мигрантите да се приема за оръжие


Липсата на шипове довела до смъртта на 4 полицая, зоват автомобилът на мигрантите да се приема за оръжие
Според Илия Кузманов от синдикалната федерация на МВР полицаите нямат ленти с шипове и поради това са принудени да спират престъпниците с телата си
23 Ноември 2022, Сряда, 09:40 ч.
Автор: Флагман.Бг

МВР е в клинична смърт, каза пък бившият шеф на „Гранична полиция” Валери Григоров

Това да не може да купиш възпиращи съоръжения доведе до четирима загинали наши колеги само в рамките на 80 дни и един който бере душа. Това каза пред Нова телевизия Илия Кузманов. 

Експертът, който е член на синдикалната федерация на МВР, заяви в интервю за предаването „Здравей, България“, че прекалено много се акцентира на хуманността към престъпниците и твърде ниска става стойността на живота на държавният служител в системата на МВР. 

„Почти съм сигурен, че колегите се притесняват да изпълняват задълженията си заради това, че всеки нарушител е по-запазен и от общественото мнение, и от закона, отколкото сме ние“, добави той.

В САЩ при неподчинение автомобилът се приема за оръжие, заяви Кузманов, намеквайки че такива промени в закона са нужни и у нас. 

„Прекрачени са абсолютно всички граници. Нашата толерантност не се разбира правилно от ръководството на министерството. По тази причина Синдикалната федерация свиква федеративен съвет на 3 декември, където ще решим с какви действия да настояваме за абсолютно равностойно място в диалога в МВР”, добави той.

Според бившия вътрешен министър - Цветлин Йовчев, в МВР има системен проблем, на който е крайно време да се обърне внимание. „Тактиката е сбъркана. Не може с опити за преследване да препречваме пътя на мигранти. Прави се блокада, в която се използват технически средства – например ленти с шипове, триподи. Не знам кой разпореди на загиналите полицаи в Бургас да се опитват да препречат пътя на автобуса с бежанци. Това е самоубийствено”, каза той.

„Не трябва да стигаме дотам полицаите да рискуват живота си, за да спират с телата си мигрантите. Има други тактики“, заяви Йовчев. 

„Основният проблем е в управлението на силите и средствата. Това го виждаме както на границата, така и във вътрешността на страната. Работеше се по създаването на тристранен център между Турция, България и Гърция. Не знам защо той не се направи. Ролята му беше да координира съвместните действия по охрана на границата”, допълни Йовчев.

„Към днешния момент може да кажем, че МВР е в клинична смърт. Основният проблем е, че политическата власт у нас систематично, последователно и целенасочено разрушава основните структурни звена на МВР. Това се случва последните 15 години.  Липсва управление на полицейските сили. Повече от 10 години не работи Междуведомственият съвет по въпросите на граничния контрол”, заяви бившият шеф на „Гранична полиция” Валери Григоров.


 


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
14
Коментара
Флагман.БГ Млад мъж преби гаджето си, друг атакува майка си Млад мъж преби гаджето си, друг атакува майка си 01/12/2025, Понеделник 21:33 0
Тервел ИЛИЕВ 101-годишна баба е звезда във фитнеса 101-годишна баба е звезда във фитнеса 01/12/2025, Понеделник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Почина велик шампион от старата школа на тениса Почина велик шампион от старата школа на тениса 01/12/2025, Понеделник 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Протестът в Бургас продължава втори час Протестът в Бургас продължава втори час 01/12/2025, Понеделник 19:48 56
14
Коментара по темата
14.
някой
24.11.2022 09:29:17
0
0
Хубаво казаха номера 6. и 7. - да не гледат чуждата паница, че ако се приеме у нас техния модел въобще няма да им хареса - граждански панел да определя бюджета, както и наказанията на провинили се служители ПРЕДИ да ги прати като граждани на съд. У нас МВР дърпа близо 2млрд годишен бюджет от хазната(т.е. нас - данъкоплатците),при това на практика без граждански надзор, а все няма пари за техника, обучения и заплати. Униформените наистина са НЕДОСТАТЪЧНО(по-малко от чантаджиите), НЕОБУЧЕНИ(често реагират неправилно, държат се като скотове с обикновения гражданин-техен заплатодател), а най-отресаващо от всичко е броя на служителите в системата - около 60к.!!! Като искат сравнение - ето им сравнение: 90млн. германци и територия 3 пъти колкото България имат... 273к. служители в системата - процентно на населението, разликата с нас е чудовищна, ама се справят-при това много добре. Айде сега нашите да сравняват и да гледат как се прави и да започват кардинални реформи, вместо само да мрънкат.
13.
ROCK AND ROLL
24.11.2022 09:12:19
0
1
А СЪС ШИПОВЕ , СИГУРНО , ПРИ ТЕЗИ СКОРОСТИ , 90 % , ЩЯХА ДА ГИ РИНАТ С ЛОПАТИ !
12.
Дернев
23.11.2022 13:54:35
0
6
Липса на шипове. Едно време им липсваше горивото за катерите. Никой не може да е по-силен отдържавата. Стига да я има.
11.
...
23.11.2022 12:31:07
0
6
Поредните лакардии! Да не споменаваме, че всеки който има някакви стари служебни дрехи може да си ги облече и да излезе на акция- то има и овчари, които си пасат стадата със стари полицейски дрехи.
Шипове нямало. Да съберем по някой лев, в служебните им автомобили да имат и ленти с шипове, аптечки с необходимите им лекарства и други.
И нещо друго- явно в МВР, както и в други държавни структури има няколко заформили се неформални групи от служители. Който си мисли, че такива групи не извършват престъпления е много наивен. Ами то от такива престъпни групи- горди, че работят в някоя система са тия мигрански своеволия и неспазване на обществения ред.
10.
В МВР е редно е да имат някакви знания все пак
23.11.2022 12:26:32
1
8
Шишове, шипове е все едно и също викаш хихихи. А иначе не очаквах от служител на МВР да не знае защи не се използват ленти с шипове от известно време. Разрешено е ползването им в изключителни ситуации и то ако няма опасност за живота на цивилни граждани. А мигрантите се видят за такива, осве каналджиите и шофьора, който може да се квалифицира като терорист.
9.
gradski
23.11.2022 12:00:51
4
6
Ай, сега на толупите пак някой друг им е виновен, че нямат истинско обучение всяка година. Половината не могат да си минат физическите изпити ако реално им ги правеха. Пунта мара само за заплати реве а насреща - толуп.
8.
Донякъде
23.11.2022 11:44:54
1
14
Е прав! Само донякъде! Същият министър на МВР, и същият този граничен полицай, когато загинаха двама служители на реда в Бургас в хор казаха, че не било счетено даде използват шишове с ленти, защото имало опасност за мигрантите да не пострадат! Сега обаче е по лесно да се говори! Ленти със шипове има! Но трябва координация за използването им: отцепване на движението, време, обезопасяване! А никой не иска да поеме отговорност! Това е точната дума уважаеми комисари: ОТГОВОРНОСТ!!!! ЗА ДА Е ОТГОВОРЕН НЯКОЙ, ТРЯБВА И СМЕЛОСТ! ЛИПСВА ВИ И ДВЕТЕ!
7.
оффф...
23.11.2022 11:26:31
9
10
Да се дава за пример полицията в САЩ, където хиляди полицаи са подсъдими за убийство на невинни хора и е на първо място в света по полицаи превишили правомощията си, това е меко казано неадекватно.
6.
Пешо
23.11.2022 11:05:24
5
13
Като почнат в САЩ еди си какво, ами щом ти харесва свободен си да идеш в САЩ господин Кузманов.
5.
Не разбирам
23.11.2022 10:49:02
3
17
Какви са тези безсмислени полемики за кадърността и професионализма на нашата полиция ?!
Кои в България са ни кадърни и професионалисти -докторите ли, учителите ли, строителите на пътища ли, та искаме и полицаите ни да са такива ?!
4.
От друго село
23.11.2022 10:47:25
3
4
Абе ти кво искаш, се трепят мигрантите ли ? Чувал ли си за Великото преселение на народите ? Още не е свършило, Аспарух за обвиним дето ни докара тука ? Може би предлагаш да ни съберат и подкарат към Крим и Украйна
3.
От село
23.11.2022 10:42:10
3
4
Абе не щишове а ржени, полицая стои в канавката и когато колата мине покрай него и пробива гумите с ръжена
2.
Адвокат
23.11.2022 10:35:45
5
14
Абе в САЩ не приемат колата за оржие, само някои полицаи го приемат, гърмят и след това ги пращат в затвора. Просто тука нашите полицаи се правят на шишове и пострадват Кой им нарежда да са шишове. В САЩ грмят по гумите
1.
zapoznat
23.11.2022 10:28:55
1
25
Флагман, какви са тези шишове? Шишове за месо ли? Да не би да имате предвид шиПове (ленти с шипове)?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Сблъсъци в София, летят камъни и бутилки след опит на полицаите да отблъснат демонстрантите (НА ЖИВО) Сблъсъци в София, летят камъни и бутилки след опит на полицаите да отблъснат демонстрантите (НА ЖИВО) Една от полицейските коли едва не се запали Какво се случи тази вечер в Бургас (ОБЗОР) Какво се случи тази вечер в Бургас (ОБЗОР) Проведе се най-големият антиправителствен протест в града за последните 12 години Изстрели пред централата на ДПС-НН Изстрели пред централата на ДПС-НН Протестиращите атакуват Протестиращите във Велико Търново пробиха полицейския кордон Протестиращите във Велико Търново пробиха полицейския кордон Насочиха се към общината Честно ли е: Краси цял сезон се чуди коя да избере и нищо! А Натали я нападна глутница Честно ли е: Краси цял сезон се чуди коя да избере и нищо! А Натали я нападна глутница Сензационно мнение за двоен аршин в "Ергенът" Атака към централата на ДПС-НН! Протестиращите тръгнаха на шествие Атака към централата на ДПС-НН! Протестиращите тръгнаха на шествие Кирил Петков предупреди, че ще отидат и до партийния офис на ГЕРБ Веселба пред Народното събрание, кръшни хора се люшнаха напук на бюджета Веселба пред Народното събрание, кръшни хора се люшнаха напук на бюджета От трибуната призоваха Бойко Борисов да се вслуша в гласа на хората и да изтегли бюджета Любовта и жарта на Жени Патева, която проправи пътя за правата на българките жени Любовта и жарта на Жени Патева, която проправи пътя за правата на българките жени Основният призив остава непроменен през годините: "Няма равенство и справедливост там, дето по рождение едни хора се лишават от обществени права" Протестът в Бургас продължава втори час Протестът в Бургас продължава втори час Множеството изпълни площад "Атанас Сиреков" Кметът на Варна: С бухалки не могат да ни отнемат свободата, защото сме обединени Кметът на Варна: С бухалки не могат да ни отнемат свободата, защото сме обединени Ако не бяхте вие, щях още да съм зад решетките, сподели той
Учени създадоха машина, която превръща въздух в питейна вода! Къде се случи това Учени създадоха машина, която превръща въздух в питейна вода! Къде се случи това В Китай не си поплюват с технологичния напредък Страна от Централна Европа даде допълнителни 250 милиона евро военна помощ за Украйна Страна от Централна Европа даде допълнителни 250 милиона евро военна помощ за Украйна Нидерландия се опитва да помогне на украинците с оръжия от САЩ 101-годишна баба е звезда във фитнеса 101-годишна баба е звезда във фитнеса В Испания Избухна страшен скандал около спортна кола на 6 колела Избухна страшен скандал около спортна кола на 6 колела Две ателиета се обвиняват взаимно Почина велик шампион от старата школа на тениса Почина велик шампион от старата школа на тениса Отиде си Никола Пиетранджели Русия твърди, че е превзела село в Донецка област - ракетна атака удари Днепър Русия твърди, че е превзела село в Донецка област - ракетна атака удари Днепър Трима загинали и най-малко осем ранени при удар по източния украински град, твърдят местните власти Довечера на протеста ще има КПП, ще проверяват демонстрантите Довечера на протеста ще има КПП, ще проверяват демонстрантите На прицел са лица с профил на агресивни граждани, познати от предишни протести Доналд Тръмп си е направил ЯМР, обеща да покаже резултатите Доналд Тръмп си е направил ЯМР, обеща да покаже резултатите Президентът на САЩ уверява, че е в отлично здраве, не уточнява коя част от тялото му е била проверявана Как Майкъл Фейгън се промъкна до леглото на британската кралица - една невероятна история Как Майкъл Фейгън се промъкна до леглото на британската кралица - една невероятна история Инцидентът довел до пълна ревизия на кралската охрана, а Майкъл Фейгън не бил обвинен във взлом, тъй като по онова време това било гражданско, а не наказателно нарушение Ванеса Хъджънс отново майка на 36 Ванеса Хъджънс отново майка на 36 Известната актриса и певица посрещна второто си дете със съпруга си, професионалния бейзболист Коул Тъкър 
Мартин Куванджиев, предприемач Мартин Куванджиев, предприемач Един политик трябва да е като рок звезда - да му искат автографи, а не да търсят саморазправа Виц на деня Виц на деня - Скъпа, имам две новини - лоша и хубава.
- Казвай!
- Реших да те напусна!
- А сега кажи лошата!
Виц на деня Виц на деня - Кога индийката е готова за с*кс?
- Когато червената точка на челото и светне в зелено.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Дай на някого една риба и ще го нахраниш за един ден. Научи го да лови риба и ще чукаш жена му всеки уикенд.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори