Времето ще е предимно слънчево
Максималните температури ще бъдат между 12° и 14°
Днес в сутрешните часове и в източните райони валежите ще спрат. До обяд над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. След обяд от запад ще започне ново увеличение на облачността, отначало средна и висока. Привечер в отделни западни райони ще има слаби валежи от дъжд, които през нощта срещу сряда ще обхванат и Централна България. Вятърът ще се ориентира от юг-югоизток, ще е слаб до умерен, вечерта ще се усили. Максималните температури ще са между 10° и 15°, в София около 10°. Това съобщи дежурният синоптик от НИМХ.
В планините облачността ще е променлива, след обяд в масивите от Западна България ще започне да се увеличава и привечер на места там ще има слаби валежи от дъжд, над около 1800 метра – дъждът ще преминава в сняг. Ще духа умерен, по високите и открити части и силен вятър от юг-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 8°, на 2000 метра - около 2°.
По Черноморието в сутрешните часове на места все още ще има валежи от дъжд. Около и след обяд облачността временно ще се разкъса, на места до предимно слънчево. Вятърът ще е до умерен от северозапад, след обяд ще се ориентира от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 12° и 14°. Температурата на морската вода е 15°-16°. Вълнението на морето още ще отслабне и ще бъде 1-2 бала. Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца и още ще се понижи.
Български бургер - лесна и вкусна рецепта с любими родни вкусове
Как да се справим с безсънието без лекарства - работещи навици за по-добър сън
Тръмп се отметна за убийството на 171 момичета с „ирански“ Томахоук
Лесна и бърза българска рецепта за сирене по шопски на фурна
Пролетна диета за бързо влизане във форма - лек режим за повече енергия
Иран след заплахите на Тръмп: Гответе се за 200 долара за барел
Не изхвърляйте старите тениски - ето как да ги превърнете в нещо полезно
Класическа рецепта за пълнени чушки с кайма и ориз - вкус от българската кухня
Търговци и граждани, внимавайте: На касата ми върнаха старо левче вместо евро
Плащат 25 000 евро на млади хора, за да си хвърлят доброволно шофьорската книжка
Скандал след Левски - Локо Пд, Крушарски бесен за дузпата
Преслава показа новото си Ферари - лъскав звяр за стотици хиляди (СНИМКА)
