×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп обвини Китай в намеса в президентските избори през 2020 г.
  • Президентът присъства на международното военно учение „Бриз 2026“
  • ФИФА обсъжда в следващия Мондиал да участват 64 отбора
  • Куче нахапа 16-годишно момиче и уби домашния му любимец в Нови Искър
  • Акциите на "Газпром" пробиха 18-годишно дъно
  • Замразиха парите за майките на 398,81 евро
  • Днес Созопол чества своя празник
  • Йотова открива паметник на Васил Левски
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Уж парламентът ни демократичен, а цените в стола - социалистически


Уж парламентът ни демократичен, а цените в стола - социалистически
Ако имаше бензиностанция за депутати, литър бензин сигурно щеше да е 20 стотинки за А-96
21 Ноември 2022, Понеделник, 17:15 ч.
Автор: Флагман.Бг

За 6,11 лв. народен избраник може да хапне първо, второ и трето за обяд

Макар и радетели /поне на думи/ за демокрация и европейски ценности, родните депутати предпочитат соца на другаря Тодор Живков, когато стане въпрос за цени на манджата в парламентарния ресторант. Родените в средата на миналия век народни избраници могат с носталгия да си спомнят младостта, защото само по това време у нас можеше да се яде на такива цени.

Оказва се, че един депутат със заплата около 6 хиляди лева може да обядва с тристепенно меню за … 6,11 лева. За първо може да си избере супа топчета – 1,44 лева, после да продължи със свинска пържола с топено сирене и гъби – 3,64 лева, три филийки хляб /ти на българина дай хляб, казваше техният колега бай Ганьо/ х 0,11 лева и за десерт – мляко с ориз за 0,77 лева.

Както е известно на изстрадалия и по принцип не обичащ да гласува български народ, цени, които започват с нула у нас почти няма. И една вода да пуснеш в обществената тоалетна ти искат поне левче.

Но когато и ножът, и хлябът са в твоите ръце, можеш да си създаваш каквито искаш привилегии.

Прословутото депутатско кюфте струва 1,28 лв. и е 75 грама.  Тараторът е 1,37 лв., класическата гръцка мусака - 3,20 лв. Салата от червено цвекло – 83 ст., огретенът – 1, 91 лв., пълнените чушки – 1, 92 лв. и т.н., съобщава Ретро.

Ако имаше бензиностанция за депутати, литър бензин сигурно щеше да е 20 стотинки, дизелът - 26, а токът и газта направо без пари – бонус от народа!


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
17
Коментара по темата
17.
Че то в НС всички са от БКП
23.11.2022 09:25:49
0
2
Всички в НС са от БКП (Бивши Комунисти в Парламента). Починалите са наследени от техните деца и внуци. Само от време на време се местят от една партия в друга, та да изглеждат "нови" и "демократи".
16.
На мунчо чорапа
22.11.2022 10:36:49
0
4
На мен ми е интересно какви са цените на стола при МУНЧО, човечеца и без това е свикнал на столово хранене че за туй питам, щото и Деса не знае как се яде с четири вилици и четири лъжици та няма кой да му покаже на голтака.
15.
Хайде да
22.11.2022 08:13:43
1
9
не им завиждаме .
Нали Ние Народа ги пратихме на това хубаво място ?
Хубаво работно място .
Хубава заплата.
Привилегии ... .
Народни избранници са .
14.
КОНСУМИРАТ, КОНСУМИРАТ
21.11.2022 20:56:43
1
18
ТЕ СА ПО СТИСНАТИ И ОТ ТЕБ, НЕ СИ МИСЛИ, ЧЕ ВСИЧКИ ТИЧАТ ПО РЕСТОРАНТИ. ХОДЯТ САМО КОГАТО ТРЯБВА ДА СЕ ПОКАЖАТ, А ЗА КОКТЕЙЛИТЕ ДЕТО Е АВАНТА ЕЛА ДА ВИДИШ ВСЕ ЕДНО МИНАВА ПРАХОСМУКАЧКА
13.
Ники
21.11.2022 20:38:52
12
8
Защо се заблуждавайте,че депутатите се хранят на стола
Кой от тия 240 играчи ще седне на обяд
с таратор.пържола с гъби и печена тиква
Те такава храна на консумират
12.
МАЙ, МАЙ СИ Е ДОСТА НАГЛО
21.11.2022 20:38:31
0
12
НЕ Е НОВА. ДА ЦЕНИТЕ ИМ БИ ТРЯБВАЛО ДА ИЗГЛЕЖДАТ ПАЗАРНИ СПОРЕД ЦЕНАТА НА ПРОДУКТИТЕ, КОИТО СЕ ВЛАГАТ ПЛЮС ТРУДА ЗА ПОДГОТОВКА. И СИГУРНО ПРАВЯТ ТАКАВА КАЛКУЛАЦИЯ, НО ОТ ТУК НА ТАТЪК СЕ ПИТА ПАРИТЕ ЗА НАМАЛЕНИЕТО НА ЦЕНАТА ОТ БЮДЖЕТА НА НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ ЛИ СА И АКО Е ТАКА НЕ ИМ ЛИ Е МНОГО ГОЛЯМ БЮДЖЕТА ОТПУСНАТ И ПЛАЩАЩ СЕ ОТ НАРОДА ?????? ЕДНО УВАЖАВАЩО СЕ НАРОДНО ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО НЕ БИ ДОПУСНАЛО ДА ПЛАЩА ТАКИВА ЦЕНИ ВЪВ ВРЕМЕНА НА ЖЕСТОК НЕДОИМАЪК НА МНОГО ХОРА.
11.
:)
21.11.2022 19:57:37
0
18
Винаги е било така ! За едни може, да други не ! :)))
10.
Срамута!!!
21.11.2022 19:11:56
0
17
Тъй кат гледам менюто, печена тиква за десерт за тез бетери сигур ши е 17 стотинки,а у нашия стол е цели 800 биткойна ......и то без канела и захар.Само с една гола мерудия.
Ей за туй никогаж няма са опрайм.
Изедници!!!
9.
????????????
21.11.2022 18:26:29
1
20
Защо бизнеса уж е частен а го подпомагат от държавните нашите пари като я окъса ???? Защо за тях е социализъм а зца нас работниците капитализъм, няма нищо ? До кога изродите частни ще източват държавата като преди това са ни окрали със заплатите ? Двоен обир от боклуците частни
8.
дааа
21.11.2022 18:22:43
1
30
Е за това всички се натискат за държавния сектор. От всяка една гледна точка е по добре. Осигуровки, заплати, сигурност, болнични, отпуски а и евтина храна. Никой не иска за частния мръсник, робовладелец да бачка
7.
E похвално флагмани
21.11.2022 18:18:26
5
22
Само ще корегирам една нередност ! В соца с 6.11 хапвах първо , второ и трето за закуска, обяд и вечеря. На само веднъж дневно. За толкова пари цял ден не можех да ги изхарча. Оставаха за другия
6.
Абориген Балкански до Ива №1
21.11.2022 18:11:19
0
16
Справката е категорична за нивото на доходите в другите държавните институции за да се прави аналогия ,отделно тези пера са заложени в бюджета от самите тях /което е конфликт на интересите не само в конкретното заведението/
5.
Абориген Балкански
21.11.2022 17:54:30
0
27
Всеки народ си заслужава народните избраници /лешпери /
4.
Роско
21.11.2022 17:50:52
0
20
Ох горките,гладни ли да стоят?
3.
Флагман
21.11.2022 17:50:48
0
18
ами това официозните медии - БТВ, Нова го дъвчат повече от седмица, преди протестите на Синдикатите, вие сега ли се усетихте?
2.
Хахахахахаха
21.11.2022 17:44:11
1
16
У на демокрацията ,ай на българската демокрация
1.
Ива
21.11.2022 17:39:21
13
21
Ми, ФЛАГМАНИ - отидете да проверите и цените в стола на МВР Бургас, например, и ще осъзнаете, че навсякъде са такива по държавните институции. Нищо нередно и лошо няма..
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Годеницата на Рачков отвори дома си и разкри с какво я е спечелил Годеницата на Рачков отвори дома си и разкри с какво я е спечелил Виктория Кузманова впечатли шеф Манчев с изискано меню, показа апартамента, купен със собствени средства, и разказа за трудния си път към успеха Жегите претовариха мрежата в Бургас, забравено зарядно може да изпепели дома ви Жегите претовариха мрежата в Бургас, забравено зарядно може да изпепели дома ви Шефът на пожарната с важно предупреждение: Климатиците топят мрежата като печки през зимата, извадете зарядните от контактите Исторически триумф за Бургас! 16-годишната Никол Георгиева от НУМСИ спечели пълна стипендия за Berklee College of Music Исторически триумф за Бургас! 16-годишната Никол Георгиева от НУМСИ спечели пълна стипендия за Berklee College of Music Младата бургазлийка отива с пълно финансиране в най-престижното училище за джаз и съвременна музика в света Кипър създава лаборатория за стерилни комари, за да спре денга и Зика в Европа Кипър създава лаборатория за стерилни комари, за да спре денга и Зика в Европа В Ларнака ще развъждат мъжки Aedes aegypti, чието потомство не оцелява, след като пилотната програма даде добри резултати Георги Бърдаров се завръща в Бургас за нова среща със своите читатели Георги Бърдаров се завръща в Бургас за нова среща със своите читатели Събитието ще се проведе на 4 август, вторник, от 19:30 часа на сцената на Central Park Бургас в к-с „Славейков“ Премиерът Румен Радев отсече: Велислава Петрова не е подписвала Киевската декларация Премиерът Румен Радев отсече: Велислава Петрова не е подписвала Киевската декларация Премиерът отрече България да е поела нови военни или финансови ангажименти и посочи енергетиката и икономиката като цел на визитата Инж. Петър Кънев бе назначен за специален представител на ПАЧИС Инж. Петър Кънев бе назначен за специален представител на ПАЧИС Заседанията на Бюрото на Асамблеята и на Постоянния комитет се проведоха под ръководството на председателя на Парламента на Грузия Шалва Папуашвили Демерджиев предаде на САЩ данни за „Магнитски“: Пеевски е върхът на пирамида Демерджиев предаде на САЩ данни за „Магнитски“: Пеевски е върхът на пирамида МВР твърди, че множество лица и дружества прикриват собственост, плащат разходи и управляват активи на санкционирани българи, а американските власти ще преценят дали има данни за федерални престъпления Издирване на 11-годишната Наталия продължава: Доброволци с призив към похитителя Издирване на 11-годишната Наталия продължава: Доброволци с призив към похитителя Търсенето продължава, но засега особени резултати няма Дневен хороскоп за 17 юли 2026: Важни решения за Овена, Рибите да внимават с обещанията Дневен хороскоп за 17 юли 2026: Важни решения за Овена, Рибите да внимават с обещанията Звездите съветват да не се прибързва с финансови решения, документи и важни разговори, а търпението ще се окаже най-големият съюзник
Известен ресторант попадна в списъка на НАП за запечатване Известен ресторант попадна в списъка на НАП за запечатване Ефир 100 в район Северен е сред обектите с установени нарушения, но вписването не означава, че заведението вече е затворено Трагедия в Гурково: Младеж сложи край на живота си навръх рождения си ден Трагедия в Гурково: Младеж сложи край на живота си навръх рождения си ден Инцидентът е станал в семейния дом, а разследващите проверяват как младежът е получил достъп до оръжие на свой близък Замразиха майчинството на 398,81 евро, безработните остават с минимум 9,21 евро на ден Замразиха майчинството на 398,81 евро, безработните остават с минимум 9,21 евро на ден Таванът на пенсиите остава 1738,40 евро, а увеличение на парите за майките беше обещано с бюджета за 2027 г. ЦСКА надви Дери Сити след прекъсване заради фенове и гол в 107-ата минута ЦСКА надви Дери Сити след прекъсване заради фенове и гол в 107-ата минута Йоанис Питас изравни след почивката, а автогол на Бари Котър в 17-ата минута на добавеното време донесе успеха с 2:1 и общ резултат 5:3 След труса край Чанаккале: Геолог предупреди за голямо земетресение След труса край Чанаккале: Геолог предупреди за голямо земетресение Проф. Наджи Гьорюр свърза земетресението с напрежението по Северноанадолския разлом, но точният момент на силен трус не подлежи на научно прогнозиране Иран заплаши да срине инфраструктурата в Залива, над 200 онкоболни евакуирани след американски удари Иран заплаши да срине инфраструктурата в Залива, над 200 онкоболни евакуирани след американски удари Сирени прозвучаха в Бахрейн и Кувейт, докато американските удари достигнаха района на Техеран и стратегически обекти край Ормузкия проток Почина авторът на първия квадрупъл-дабъл в историята на баскетбола Почина авторът на първия квадрупъл-дабъл в историята на баскетбола Баскетболният свят потъна в скръб след кончината на легендарния Нейт Търмънд, който загуби битката с коварна болест Проверки в Гърция изпразниха магазините у нас: Шофьори масово сменят пожарогасителите Проверки в Гърция изпразниха магазините у нас: Шофьори масово сменят пожарогасителите Търговци отчитат бум на предварителните поръчки, а водачите проверяват не само срока, но и гасителната ефективност на оборудването Морето върна съкровище след 404 години: Извадиха 10-килограмово сребърно кюлче Морето върна съкровище след 404 години: Извадиха 10-килограмово сребърно кюлче Находката от легендарния галеон „Нуестра Сеньора де Аточа“ е първото подобно кюлче, открито на мястото от 1999 г. насам Затишие преди нов ценови удар: Храните в Европа може рязко да поскъпнат през 2027 г. Затишие преди нов ценови удар: Храните в Европа може рязко да поскъпнат през 2027 г. Скъпите горива и торове още не са стигнали до касовите бележки, а унищожените от жегите реколти могат да ускорят хранителната инфлация до около 3%
Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Предоставихме на САЩ данни за заобикаляне на санкциите по „Магнитски“ Виц на деня Виц на деня Секретарка се втурва, силно уплашена, в кабинета на началника:
- Шефе, току-що откраднаха колата ви!
- А успя ли да видиш крадците?
- Не, но записах номера на колата...
Виц на деня Виц на деня - Мила, ще се омъжиш ли за мен?
- О боже, да!
- Може ли да ти го сложа?
- Мръсник!
- Пръстена ма...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо жените прекаляват с уголемяването на устните?
- Защото не ми достигат пари за гърдите.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори