Над един млн. недекларирани евро открити в тайник на ГКПП „Лесово“
Сумата е пренасяна в камион с прикачено хладилно полуремарке, управляван от турски гражданин
Контрабанда над един млн. евро е заловена на граничния контролно-пропускателен пункт „Лесово“ на 17 ноември. Недекларираната сума е пренасяна от турски гражданин, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Митници".
Левова равностойност на контрабандата възлиза на 1 985 695 лева. Сумата е пренасяна в камион с прикачено хладилно полуремарке, управляван от обвиняемия с инициали Д. А. Камионът пътувал без товар по маршрут от Нидерландия към Турция през България. Обвиняемият обявил, че няма нищо за деклариране.
Сумата е открита от митническите служители след щателна проверка. Пачките с евро с различен номинал били увити във фолио и облепени с тиксо. Парите били скрити в предната стена на хладилното полуремарке, във фабрични кухини около агрегата.
Районната прокуратура в Ямбол е повдигнала обвинение на турския гражданин, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура – Бургас. Разследването по случая продължава.
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас

В тази връзка да питам: какво стана с Братството на почтените?
Що си ровят по чекмеджетата?
Киро Кеша и сектата на непочтените , доста краднаха от бюджета , енергетиката и от увеличените цени на горивата.
И така нататък......ИТН
Онова, компрометиращото, дето всяко дете с компютърна грамотност може да напълни с каквото си иска.
Договорче с Джемкорп. Нищо страшно. Не са две-три кюлчета, а стотици, ама какво от това. Млади са, правят грешки.