Първият Фестивал на семейството - с кауза в подкрепа на храма в каменското село Полски извор
Уникалното събитие в село Полски извор събира хора от близо и далеч в градината Читалището
Във време, в което всичко разединява - нека любовта ни обединява! С това мото първият по рода си Фестивал на семейството стартира на 26 ноември от 14.00 часа в тържествен водосвет в храм “Света Петка”, а в 15 часа в градината на Читалището в село Полски извор ще бъде преобразена в цветно фестивално градче. Събитието е по повод Деня на християнското семейство, който отбелязваме днес. То се организира от Община Камено и по инициатива на местните жители и зад него застава църковното настоятелство при храм „Света Петка“.
В програмата на Фестивала са предвидени вкусни изненади от шеф готвач и традиционни кулинари, греяното вино и свежи коктейли. За настроението на ще се погрижат актьори, аниматори, инфлуенсъри, поп и рок изпълнители, фолклорни групи.
Идеята е събитието да събере семейства, местни жители от Община Камено и всеки, който иска да усети близост и топлина в навечерието на Рождество Христово. Ето защо Фестивала отваря врати за всички български и чуждестранни граждани.
Модерното звучене няма да попречи да бъдат издигнати християнските ценности. Началото ще даде отец Емилиян от храм „Света Петка“ с водосвет за здраве за жители и гости.
Фестивалът започва с кауза, която ще продължи и при следващите издания. Тя е за набиране на средства за доизграждането на обредна трапезария към православния храм в Полски извор - място за събиране на миряните по различни поводи и на християнски празници. По думите на отец Емилиян, обектът е бил проектиран и вдигнат на груб строеж преди 10 години с помощта на земеделци от селото. Поради липса на средства проектът е замразен, а междувременно броят на жителите в Полски извор расте. С тях и нуждата от място, което обединява в добри и лоши поводи християните там.
Повече за кампанията, можете да разбере по време на Фестивала на семействата. Входът е свободен и всеки гост, малък и голям е добре дошъл!
Зодиите с най-силна независимост: Кои знаци не се боят да следват своя път
Тази зодия може да срещне любовта до дни
Рискът от рак е много по-висок при хора, които не са женени
"Гадзета дело Спорт" със специален коментар за България и Джирото
Как да приготвим перфектната зеленчукова супа: Лесна и здравословна рецепта
11/05/2026, Понеделник 20:50
0
Зодиите с най-голяма склонност към романтика
Традиционен български тиквеник с мед и орехи - стъпка по стъпка
Зодиите с най-силна независимост: Кои знаци не се боят да следват своя път
11/05/2026, Понеделник 19:40
0
Любо Пенев с емоционален коментар за предстоящото голямо събитие в Бургас
Заговор срещу Владимир Путин? Какво се знае
Голямата звезда на Джирото Йонас Вингегор даде оценка на българската публика
Румен Радев с покани от Мерц, Мелони и Макрон - ето къде ще е първата визита
Прокурори обсъдиха вредите от наркотиците и наказателната отговорност с ученици в Айтос
