Русия се подтотвя за нова мобилизация?
Институтът за изучаване на войната твърди, че има индикации, че руските власти вече действат за увеличаване на войските
Руските власти „се подготвят за по-нататъшни тайни усилия за мобилизация“, за да увеличат числеността на войските, твърди Институтът за изучаване на войната, цитиран от Bloomberg.
В Telegram канали в Русия са обсъдени индикатори, че Кремъл се подготвя за нова мобилизационна вълна, казват базираните в САЩ военни анализатори. На 31 октомври руският президент Владимир Путин обяви официалния край на предходната частична мобилизация, организирана от Кремъл.
Междувременно беше разпространена снимка на чернова на призовка до мъж от Санкт Петербург, която му казва да се яви за служба през януари. Руски „микроблогъри“ също разпространиха информация, че общата мобилизация ще започне през декември или януари, допълва институтът. Според него „е очевидно, че руските власти никога не са спирали напълно усилията за мобилизация“.
Междувременно руските войски продължиха атаките си срещу украинска инфраструктура, като нови седем ракети удариха град Запорожие в петък вечерта, оставяйки без отопление хиляди хора. Увредена е индустриална инфраструктура, сочи предварителен военен доклад. Ракетни експлозии са повредили тръбопроводи, прекъсвайки централен канал за около 123 жилищни сгради, в които живеят над 17 хил. души. Очаква се температурите в региона да спаднат почти до нулата в събота през нощта, предава investor.bg.
Над 1000 ракети и дронове са ударили енергийни цели след инвазията на Русия през февруари, обяви правителството на Украйна. Столицата Киев остава за дълги периоди без електричество.
Най-ожесточени сухопътни боеве продължават да се водят в района на Донецк, в източната част на Украйна, обяви президентът на страната Володимир Зеленски.
От своя страна, японският премиер Фумио Кишида заяви, че международната общност трябва да продължи да работи заедно за оказването на натиск върху Русия във връзка с инвазията в Украйна.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

ПП. Още първата седмица стана ясно, че 1/3 от разузнаването и 10% от генералите са за моментален разстрел.
ПП. Още първата седмица стана ясно, че 1/3 от разузнаването и 10% от генералите са за моментален разстрел.
За Украйна не е сигурно.
Всякаш, някога ССС Р или днешна паРаша са нападали страна от НАТО.
Въпреки, че пак същите шизофреници, оправдават просирането на паРаша в Украйна с това, че воювали с НАТО хаха.
Ами, защо не стреляте по държавите от НАТО, които са на границите ви, Прибалтийските държави, Турция, Полша?
Шизофреници изпростели хаха!
https://youtube.com/shorts/Tgpiq3iWW9M?feature=share
Че онази професионалната ти армия безаналоговата 230 000 нещо стигна до Киев и после се изпари та се наложи дрипава мобилизация.
Щото, нали велика държава с гладна дрипава пияна армия, малко не се вързва.
Тежките шизофреници русоробите, които призовавахте и пожелавахте паРаша да нападне България(всякаш българска майка, не ви е раждала), едновременно с това сте много притеснени "паРаше да неНападне България" хахаха.
Почивай шизофрен, твойта паРаша потъна в Украйна, а вътре в самата паРаша в говна. Твоя кремлевский пидираааз вече начада и мачка само собствения си народ, както винаго.
Питай някой, по - малко от тебе, кога ССС Р или паРаша е нападала членка на НАТО, и ако, не, защо?
Особенно, пък, паРаша в състоянието, което в момента, скъсана, губеща,прогнила и разграбена с бунтуваща се клош армия. Хахахаха!
Кремлевские шизофреники, всегда бьlли самьlй тупьlй в мире!
Обратись к професор Чуков и вместе несете етой чуш, дурачок!
Руская армия дермо, економика тоже дермо, а сумашедший кремлевский карлик является самой большой дермо. ПаРаша, ето не государство, ето психушка!