Облаци и дъжд по морето
Максимални температури: 18°-19°
Преди обяд все още на отделни места ще има слаби превалявания от дъжд. През деня валежите временно ще спрат и облачността ще се разкъса. Привечер, под влияние на приближаващ от югозапад нов средиземноморски циклон, облачността отново ще се вплътни и ще започнат валежи от дъжд. Ще духа умерен, в Източна България и северно от планините и временно силен югозападен вятър. Топло за ноември време с максимални температури между 15° и 20°, в София - около 15°. Такава е прогнозата за времето на дежурния синоптик към НИМХ Красимир Стоев.
Над планините облачността ще е предимно значителна, на отделни места ще превали дъжд, по най-високите части - сняг. Ще духа силен, по билата и временно бурен югозападен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 11°, на 2000 метра - около 5°.
Над Черноморието облачността ще е предимно значителна. На отделни места, главно по южното крайбрежие, ще превали дъжд. Ще духа умерен и временно силен югозападен вятър. Максимални температури: 18°-19°. Температурата на морската вода е 15°-16°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала. Атмосферното налягане временно ще се повиши, но ще се задържи по-ниско от средното за месеца.
Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света
Почина голям български режисьор
Голяма промяна в менютата на детските градини
В Гърция забраняват на непълнолетни да използват тротинетки след смъртта на дете
Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia
АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол
4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто
Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите
Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев
Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил
Сунгурларе получи награда за принос в съхранението на културното наследство
Ергенът Стоян си тръгва преждевременно - изгонен от участничките?
