С близо 151 млн. лв. ремонтират 25 ученически общежития
Максималният размер на инвестиция може да е 6 млн. лева
С близо 151 милиона лева ще бъдат ремонтирани минимум 25 училищни общежития. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на образованието и науката (МОН).
Това е предвидено в публикувания за обществено обсъждане проект за Насоки за кандидатстване за средства от Механизма за възстановяване и устойчивост по процедурата „Ремонт и рехабилитация на общежития в системата на училищното образование“.
Максималният размер на инвестиция може да е 6 млн. лева. Ще се финансират ремонт, реконструкция, основно обновяване, доставка, монтаж на оборудване и обзавеждане на общежития.
Могат да кандидатстват общински училища с общежития (начални/основни/обединени/средни училища, профилирани и професионални гимназии), държавни професионални гимназии с общежития към МОН и Центрове за подкрепа за личностно развитие.
Мнения относно реализиране на процедурата се приемат до 2.12.2022 г. включително и могат да се изпращат на електронен адрес: [email protected], както и в Информационната система за Механизма (ИСУН 2020).
На 1 март се закичваме с мартеници за здраве и успех
Ученици премериха сили в спортното събитие „Лъвски скок“
Днес ще е предимно слънчево, на места температурите ще достигнат 15°
Отборът на ВК Царево с убедителна победа срещу Сливен Волей
Блатечки наритал Жан-Клод Ван Дам
Международната агенция за атомна енергия с извънредно заседание заради Иран
Българка от Тел Авив: Имаше пропуск на "Железния купол", падат ракети постоянно
Дневен хороскоп за 1 март: Пазете се от измами и обърнете внимание на знаците на съдбата
Информация от Израел: Членове на семейството на Хаменей са убити при въздушни атаки
Козлодуй изпревари Челопеч и София по заплата
Най-щастливите зодии през март - кого звездите ще изненадат приятно
