×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

400 бежанци мръзнат в Слънчев бряг, 250 украински бягат от Китен в Румъния


400 бежанци мръзнат в Слънчев бряг, 250 украински бягат от Китен в Румъния
Има климатици, но само в едната стая и бойлерите не работят, а тук има много възрастни хора, родилки и деца, каза директорът на базата Станка Харизанова
15 Ноември 2022, Вторник, 08:59 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Директорът на почивната база обясни, че тя не е пригодена за зимата, а болни хора споделиха, че нямат топли дрехи

Около 400 украински бежанци с увреждания, тежки заболявания и родилки са настанени в  базата на Министерския съвет в Слънчев бряг, която е без отопление. Това водещият на „Тази сутрин“ по бТВ Златимир Йочев, а кореспондентът Лора Стаматис добнави, че там са настанени и 90 деца. 

„Базата е пълна. Хората бяха докарани накуп, когато приключи първата част на програмата в края на май. Оттогава станцията е станала втори дом за тях“, уточни тя. 

Само за последните дни около 250 украинци, които са настанени в Китен, са подали заявления в общината, че напускат и заминават за Румъния, заяви Стаматис.

Директорът на почивната база в Слънчев бряг Станка Харизанова пък обясни, че сградата е работила само през летния сезон и не е пригодена за зимни условия. 

„Няма отопление. През последните 25 години никога не е отваряла врати през тази част от годината. Всичко е на слънчеви колектори. Бойлерите са остарели. Те почти не работят през лятото“, добави тя. 

„В едната стая в момента няма абсолютно никакво отопление. Баните, общите части, ресторантите също са на студено. Няма топла връзка между хотелската и ресторантската част и ще бъде много трудно тези болни хора да изкарат зимата“, призна Харизанова. 

„От Областната управа изискваха да напишем от какво имаме нужда. Около 190 000 лева трябва да вложим, за да направим условията (б.а. поносими). През лятото платихме 50 000 лева за електричество“, добави тя. 

Безарабската българка Валентина от Запорожие пък каза, че ще е тежко през зимата. „Ние обаче сме готови на всичко. По-добре е тук в сравнение с там, където гърмят“, коментира тя.

Нямаме топли дрехи, сподели жената. 

„При нас има много възрастни хора, които пристигнаха без нищо. Ние буквално избягахме от мазетата. Дрехи ни дадоха доброволци българи, но те са летни. Нямаме топли обувки и облекло за зимата“, каза украинка от Мариупол. 

Базата има нужда от ремонт. 


В категории: Несебър , Приморско


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
44
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Почина Сергей Иванов Почина Сергей Иванов 26/06/2026, Петък 18:18 0
44
Коментара по темата
44.
Boko
17.11.2022 12:32:03
0
12
Драги украинци! Един съвет: Тази зима в Крушевил и Сент Мориц руснаци няма да има. Там е топло луксозно - ски,СПА и д-р. глезотии. Не като в Китен и Слънчака зимно време. И в Румъния става. Хайде всички на джиповете и в период. България и без това ви е под нивото. Тук хранят със скумрия и свинско- храна за бедни, а там ви чакат любимите ви сьомга,червен хайвер и телешки стекове- алангле. То тук и лятото е същото тъй че може да не се връщате повече. Досвидание!
43.
Ах
15.11.2022 23:56:39
4
21
Дреме ми за тия укри!!!Тая гмеж дойде и вече поставят условия,къде да ги настаняват,какви да са стаите,да имат задължително ,,фен,,в стаята т.е.сушоар.Кога щибаното ни правителство и парламент ще се сетят ,че са БЪЛГАРСКИ а не насраински.Вън тия нагреци от дъргавата.Да се погрижим за нашите бедни,страдащи,хора.Насрайна и насраинците да са последна грижа.СЛЕД КАТО СА БЕЖАНЦИ ДА СА В БЕЖАНСКИ ЛАГЕРИ А НЕ В ХОТЕЛИ!!!!С какво са повече от др.бежанци тия долни гнусни укри?!
42.
възмутен
15.11.2022 22:19:42
3
25
Дес в Англия пристигна един ТИР от Украина и натовари 2 Ролс Ройса /автомобили/ за да ги закара в родината си. Интересно, нали? Все пак война е там.
41.
рашо
15.11.2022 20:37:30
1
14
искам ги в звиздец.ша ги возя на трактора
40.
Днес
15.11.2022 20:35:37
1
15
е ограбен инкасо автомобил в София. Извършителите избягали с автомобил с украински номера.
39.
Четец
15.11.2022 19:08:40
0
5
Гугъл мапс
Стаи за Гости "Зебра"
Както в къщи!
Уют и всичко останало!
38.
възмутена
15.11.2022 18:48:33
1
30
И ние мръзнем, защото нямаме пари за тока.Да отиват в Германия на топло, че ни омръзна с тези украинци.На хората във фургоните по- добре ли им е? Пратете ги на палатки да се стоплят.
37.
Самарянин
15.11.2022 18:43:38
2
29
Добре де, не може ли богатата Германия да ги приеме всички или след обявените победи на Зеленски да си се приберат на топло по родните си места
36.
Срам
15.11.2022 16:38:14
1
50
Държавата не е отказала да настанява украинците. Това къде ще бъдат настанени зависи от същата тази държава. Но тук се получава поговорката-ти го пуснеш под масата, той се качва на нея. Колко от нас и децата ни са имали удоволствието да изкарат поне 10 дни в тези луксозни хотели безплатно и безгрижно.
35.
Фернандо Лима
15.11.2022 15:00:42
2
46
Украйна победи Русия според западните варвари-така че да се връщат в Укроландия и да веят знамената си напомнящи за една война наречена Втората световна! По татусите ще ги познаете!
34.
Добрев
15.11.2022 14:12:58
1
35
Мръзнели а.Горките
33.
*********
15.11.2022 13:57:02
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
32.
DB7
15.11.2022 13:53:48
75
11
МН ЗЛОБЕН НАРОД МАЙКА ВИ ДАЙБА!ЗАТОВА ЩЕ СИ ОСТАНЕТЕ ПРОСТИ!!УКРАИНЦИТЕ СА ЗАГУБИЛИ ВСИЧКО НЕЩАСТНИЦИ ТРУДНО ДА ПРОУМЕЕТЕ ДЕБИЛИ
31.
Най важното.
15.11.2022 13:44:25
8
67
Не ни дреме....не в Румъния ами ако искат да хващат за Африка. Те са много нагли арогантни и не сме длъжни да ги харесваме. Ние сме беден народ и не можем да им осигурим стандарта на който са свикнали. Така че прав им път. Няма да ни е мъчно грам.
30.
Бежанец
15.11.2022 13:26:59
1
50
И аз искам климатик ама нямам
29.
Тодор
15.11.2022 13:21:55
2
30
Сега зимата не ви мърдат 100000лева за ток
28.
И
15.11.2022 13:17:00
3
77
Ние мръзнем, аз съм пуснала вчера за първи път климатика тази есен за около час да се стопли детето като се върна от училище и това беше. Някой мисли ли за нас.
27.
Помориец
15.11.2022 13:10:54
3
88
Защо не напишете колко българи мръзнат, защото заплатата не стига за храна? Затова са принудени да икономисват отопление!!!! А хората от наводнение карловски села как се отопляват, а? Ама те са в мизерията във фургони! Ние още не сме пуснали отоплението вкъщи, с две деца. Айде стига вече с тия нагли украинци!!! Като не им харесва да си ходят!
26.
Боцмана
15.11.2022 12:45:50
8
60
Боли ме хия за украинските жежанц7
25.
Не че нещо ......
15.11.2022 12:44:28
3
72
Ама и вкъщи се чудим как да се отопляваме(все още не се отопляваме)с климатик в едната стая и с малко дете.
24.
Лекар
15.11.2022 12:19:30
9
84
Да мръзнат кой ги е канил в България. Я да видят хората от наводнените села как бедстват и как държавата не им е дала един лев.Държавата да си гледа собствения изстрадал народ,а не тези нагли украински боклуци. Зимата без ток без храна и да изчезват в усрайна. Вън украинските боклуци от България.
23.
Нели
15.11.2022 12:01:30
7
71
Айде вече да си се прибират....само с тях са ни съображенията.....
22.
Габи
15.11.2022 11:54:17
6
91
И аз все още не се отоплявам и стоя на студено. Защо не пишете за хилядите българи, които правят икономии от храна и отопление?Наистина е грозно да се оплакват от този проблем тези които искат да живеят в морските курорти. Това, че имат покрив, храна и спокойствие трябва да ги радва.
21.
Петв Стоянова
15.11.2022 11:53:42
6
75
Да мръзнат. Като не им харесва да си ходят. Навлеци неблагодарни.
20.
Мария
15.11.2022 11:43:43
6
74
Ами да се прибират вече в украйна, там ще са по добре, войната е към края си, зеленски обикаля радостен из херсон! Ако не искат в родината си, да се борят да ги настанят в хотелите по Банско и Пампорово! Там е топло, пък и ще карат ски, шейни...Стига с това море и плажове, достатъчно събраха тен през лятото!!!
19.
кольо фичето
15.11.2022 11:29:18
7
41
там хотели с пристроени нужници няма ли , с алчни майки и незадомили се ергени… да си хванат по някоя харна украинчица , да си събуят чехличките и да си заживеят мирно и благо в това прокълнато от бога място… опс, то за Приморско го пишеше това един болен мозък
18.
Само 190 000 лв.
15.11.2022 11:10:11
9
92
Че то толкова струва един джип на тези, същите ,изстрадали украинци ??!
Може ли да публикувате и снимка на паркинга с колите на тези 400 бежанци!?
17.
*********
15.11.2022 10:57:22
1
10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
16.
Зеленски
15.11.2022 10:51:29
5
53
До Ивайло от Несебър. Тази,че лъже се вижда и от Космоса .Но причините са съвсем други : Първо,че и тя си има частен хотел ,който би напълнила с украинци и второ - как да прави ремонт при наличието на тези досадници. .А известно ,че всеки ремонт води след себе си известни проценти за възложителят.
15.
Ивайло от Несебър
15.11.2022 10:26:11
4
71
Тази лъже здраво , просто иска да ги изгони за да си върти далаверите, Това лято не им работи нищо в базата- ресторант, кафе , фитнес,билярд , отделно сега и зимата вместо да почиват имат настанени украинци .
Има всичко в базата и никой не иска да се мести.
14.
Дарена
15.11.2022 10:15:57
6
111
А колко наши старци бездомни и паринямащи са в по лошо състояние и какво прави държавата ни по въпроса?
13.
Зак
15.11.2022 10:00:07
4
79
190 000 нищо пари за украйнците който са тук в община несебър някой семейства имат к.... Някой ще предположи коли НЕ кожени чанти за тази сума незнам защо не си помагат взаимно ,абсурдно е ние сме им дали покрив храна нека и те да вложат малко от себе си !!
12.
Тъй вааа
15.11.2022 09:51:28
13
96
Марш в усрайна Суки. При кокайн зеленчука!
11.
Правилно
15.11.2022 09:44:04
8
111
Нека отиват в Румъния , там според всичките международни правила, те ще са действително бежанци !
А не може отишлите в Австралия също да се смятат бежанци !
Както афганистанците, сирийците и мароканците се водят мигранти, макар че и те бягат от война, така трябва да се отнася и за украинците !
В тези неща не трябва да има двоен аршин !
10.
?
15.11.2022 09:41:54
10
155
Те и българите стоят на студено! На кого да се оплачат ?
9.
Управителката
15.11.2022 09:38:05
4
78
какво кяри от цялата тази работа с бежанците-украинци ? Само й се създава работа през зимата, а тя е на едната заплата !
Виж, при частните хотелиери е друга работа-там всеки лев допълнително е в джоба им !
Така че управителката може дори да не знае как се обръщат климатиците от студено на топло, а и не й се иска да знае !
Любопитно е , все пак, щом украинците са от май т.г. там, то къде са ходили на почивка служителите на МС ?
8.
До 8
15.11.2022 09:25:51
17
121
Вземи си ги във вас бе боклук, защо държавата трябва да се грижи за фашистите ?! Защо народа български да плаща. Вземайте си ги във вас и с ваши пари маам ви хотелиерска..
7.
Държавата е черна дупка
15.11.2022 09:22:21
37
50
Цъфна безхаберието на държавата, която даже не знае в какво състояние са имотите и. Всички се сещаме за фиктивните почивки, които се правеха по времето на Герб, нали?
6.
!!!!!!!!!!!!
15.11.2022 09:20:52
14
117
В родината им ги чакат с нетърпение, там е по добре, да тръгват мигновено. Но пък нашите боклуци хотелиерите не искат да ги пускат за да източват държавата с тях. Винаги съм казвал ! Най добрия капиталист е мъртвия.
5.
Сензации
15.11.2022 09:19:52
6
105
В заглавието пише, че 400 човека мръзнат, а като се прочете текста излиза, че само в една стая няма отопление.
4.
Анонимен
15.11.2022 09:18:43
15
87
Прав им път.
3.
Държавата е черна дупка
15.11.2022 09:17:34
33
39
Цъфна безхаберието на държавата, която даже не знае в какво състояние са имотите и. Всички се сещаме за фиктивните почивки, които се правеха по времето на Герб, нали?
2.
Aма
15.11.2022 09:13:54
23
104
Да си бяха останали в Украйна да мрът за своя вожд
1.
Ами да мръзнат
15.11.2022 09:11:44
23
117
Функциониращите хотели в по-голямата част на Украйна нямат проблеми с отоплението. Руски, а и техен, газ колкото искаш! На зеленясалия червей все му остава някой-друг милиард след като изпере парите на съучастниците си, ограбили и обрекли на мизерия целия свят, и прибере своя пай. Да си ги отглежда той!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените От 29 юни стотици обекти, ресторанти и стокови борси минават под засилен мониторинг, а инспектори под прикритие ще ловят нарушители без касови бележки Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков  Премиерът говори с манипулирани данни, заяви бившият регионален министър и уточни, че поръчката не била за 1 млрд. евро, а „само“ за 490 милиона Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Новите управляващи ще бръкнато дори в джобовете на църквата, с 30% намаляват парите за православието, изчисли той Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Министерството на туризма и КЗП следят за качеството на услугите по Черноморието, вече има засечени нарушения с цените в евро и липса на спасители Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици Откритият урок „С Несебър в сърцето“ превърна Стария град в интерактивна класна стая за възпитаниците на ПГТ „Иван Вазов“ Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Инициативата на Община Несебър и НСА „Васил Левски“ събра хора с увреждания от България и Германия, а финалът бе отбелязан на Международния олимпийски ден Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Селекционерът на жените по борба разкри детайли около статута на състезателката и призова смъртта ѝ да не става повод за клубни борби „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Седемнадесетото издание на престижното ветроходно състезание беше открито официално на Морската гара в присъствието на десетки гости Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Решението на прокуратурата е постановено на 10 юни 2026 г., след като месец по-рано са обработени материалите от мащабна проверка на Главна дирекция „Национална полиция“
Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори