×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

400 бежанци мръзнат в Слънчев бряг, 250 украински бягат от Китен в Румъния


400 бежанци мръзнат в Слънчев бряг, 250 украински бягат от Китен в Румъния
Има климатици, но само в едната стая и бойлерите не работят, а тук има много възрастни хора, родилки и деца, каза директорът на базата Станка Харизанова
15 Ноември 2022, Вторник, 08:59 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Директорът на почивната база обясни, че тя не е пригодена за зимата, а болни хора споделиха, че нямат топли дрехи

Около 400 украински бежанци с увреждания, тежки заболявания и родилки са настанени в  базата на Министерския съвет в Слънчев бряг, която е без отопление. Това водещият на „Тази сутрин“ по бТВ Златимир Йочев, а кореспондентът Лора Стаматис добнави, че там са настанени и 90 деца. 

„Базата е пълна. Хората бяха докарани накуп, когато приключи първата част на програмата в края на май. Оттогава станцията е станала втори дом за тях“, уточни тя. 

Само за последните дни около 250 украинци, които са настанени в Китен, са подали заявления в общината, че напускат и заминават за Румъния, заяви Стаматис.

Директорът на почивната база в Слънчев бряг Станка Харизанова пък обясни, че сградата е работила само през летния сезон и не е пригодена за зимни условия. 

„Няма отопление. През последните 25 години никога не е отваряла врати през тази част от годината. Всичко е на слънчеви колектори. Бойлерите са остарели. Те почти не работят през лятото“, добави тя. 

„В едната стая в момента няма абсолютно никакво отопление. Баните, общите части, ресторантите също са на студено. Няма топла връзка между хотелската и ресторантската част и ще бъде много трудно тези болни хора да изкарат зимата“, призна Харизанова. 

„От Областната управа изискваха да напишем от какво имаме нужда. Около 190 000 лева трябва да вложим, за да направим условията (б.а. поносими). През лятото платихме 50 000 лева за електричество“, добави тя. 

Безарабската българка Валентина от Запорожие пък каза, че ще е тежко през зимата. „Ние обаче сме готови на всичко. По-добре е тук в сравнение с там, където гърмят“, коментира тя.

Нямаме топли дрехи, сподели жената. 

„При нас има много възрастни хора, които пристигнаха без нищо. Ние буквално избягахме от мазетата. Дрехи ни дадоха доброволци българи, но те са летни. Нямаме топли обувки и облекло за зимата“, каза украинка от Мариупол. 

Базата има нужда от ремонт. 


В категории: Несебър , Приморско


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
44
Коментара
44
Коментара по темата
44.
Boko
17.11.2022 12:32:03
0
12
Драги украинци! Един съвет: Тази зима в Крушевил и Сент Мориц руснаци няма да има. Там е топло луксозно - ски,СПА и д-р. глезотии. Не като в Китен и Слънчака зимно време. И в Румъния става. Хайде всички на джиповете и в период. България и без това ви е под нивото. Тук хранят със скумрия и свинско- храна за бедни, а там ви чакат любимите ви сьомга,червен хайвер и телешки стекове- алангле. То тук и лятото е същото тъй че може да не се връщате повече. Досвидание!
43.
Ах
15.11.2022 23:56:39
4
21
Дреме ми за тия укри!!!Тая гмеж дойде и вече поставят условия,къде да ги настаняват,какви да са стаите,да имат задължително ,,фен,,в стаята т.е.сушоар.Кога щибаното ни правителство и парламент ще се сетят ,че са БЪЛГАРСКИ а не насраински.Вън тия нагреци от дъргавата.Да се погрижим за нашите бедни,страдащи,хора.Насрайна и насраинците да са последна грижа.СЛЕД КАТО СА БЕЖАНЦИ ДА СА В БЕЖАНСКИ ЛАГЕРИ А НЕ В ХОТЕЛИ!!!!С какво са повече от др.бежанци тия долни гнусни укри?!
42.
възмутен
15.11.2022 22:19:42
3
25
Дес в Англия пристигна един ТИР от Украина и натовари 2 Ролс Ройса /автомобили/ за да ги закара в родината си. Интересно, нали? Все пак война е там.
41.
рашо
15.11.2022 20:37:30
1
14
искам ги в звиздец.ша ги возя на трактора
40.
Днес
15.11.2022 20:35:37
1
15
е ограбен инкасо автомобил в София. Извършителите избягали с автомобил с украински номера.
39.
Четец
15.11.2022 19:08:40
0
5
Гугъл мапс
Стаи за Гости "Зебра"
Както в къщи!
Уют и всичко останало!
38.
възмутена
15.11.2022 18:48:33
1
30
И ние мръзнем, защото нямаме пари за тока.Да отиват в Германия на топло, че ни омръзна с тези украинци.На хората във фургоните по- добре ли им е? Пратете ги на палатки да се стоплят.
37.
Самарянин
15.11.2022 18:43:38
2
29
Добре де, не може ли богатата Германия да ги приеме всички или след обявените победи на Зеленски да си се приберат на топло по родните си места
36.
Срам
15.11.2022 16:38:14
1
50
Държавата не е отказала да настанява украинците. Това къде ще бъдат настанени зависи от същата тази държава. Но тук се получава поговорката-ти го пуснеш под масата, той се качва на нея. Колко от нас и децата ни са имали удоволствието да изкарат поне 10 дни в тези луксозни хотели безплатно и безгрижно.
35.
Фернандо Лима
15.11.2022 15:00:42
2
46
Украйна победи Русия според западните варвари-така че да се връщат в Укроландия и да веят знамената си напомнящи за една война наречена Втората световна! По татусите ще ги познаете!
34.
Добрев
15.11.2022 14:12:58
1
35
Мръзнели а.Горките
33.
*********
15.11.2022 13:57:02
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
32.
DB7
15.11.2022 13:53:48
75
11
МН ЗЛОБЕН НАРОД МАЙКА ВИ ДАЙБА!ЗАТОВА ЩЕ СИ ОСТАНЕТЕ ПРОСТИ!!УКРАИНЦИТЕ СА ЗАГУБИЛИ ВСИЧКО НЕЩАСТНИЦИ ТРУДНО ДА ПРОУМЕЕТЕ ДЕБИЛИ
31.
Най важното.
15.11.2022 13:44:25
8
67
Не ни дреме....не в Румъния ами ако искат да хващат за Африка. Те са много нагли арогантни и не сме длъжни да ги харесваме. Ние сме беден народ и не можем да им осигурим стандарта на който са свикнали. Така че прав им път. Няма да ни е мъчно грам.
30.
Бежанец
15.11.2022 13:26:59
1
50
И аз искам климатик ама нямам
29.
Тодор
15.11.2022 13:21:55
2
30
Сега зимата не ви мърдат 100000лева за ток
28.
И
15.11.2022 13:17:00
3
77
Ние мръзнем, аз съм пуснала вчера за първи път климатика тази есен за около час да се стопли детето като се върна от училище и това беше. Някой мисли ли за нас.
27.
Помориец
15.11.2022 13:10:54
3
88
Защо не напишете колко българи мръзнат, защото заплатата не стига за храна? Затова са принудени да икономисват отопление!!!! А хората от наводнение карловски села как се отопляват, а? Ама те са в мизерията във фургони! Ние още не сме пуснали отоплението вкъщи, с две деца. Айде стига вече с тия нагли украинци!!! Като не им харесва да си ходят!
26.
Боцмана
15.11.2022 12:45:50
8
60
Боли ме хия за украинските жежанц7
25.
Не че нещо ......
15.11.2022 12:44:28
3
72
Ама и вкъщи се чудим как да се отопляваме(все още не се отопляваме)с климатик в едната стая и с малко дете.
24.
Лекар
15.11.2022 12:19:30
9
84
Да мръзнат кой ги е канил в България. Я да видят хората от наводнените села как бедстват и как държавата не им е дала един лев.Държавата да си гледа собствения изстрадал народ,а не тези нагли украински боклуци. Зимата без ток без храна и да изчезват в усрайна. Вън украинските боклуци от България.
23.
Нели
15.11.2022 12:01:30
7
71
Айде вече да си се прибират....само с тях са ни съображенията.....
22.
Габи
15.11.2022 11:54:17
6
91
И аз все още не се отоплявам и стоя на студено. Защо не пишете за хилядите българи, които правят икономии от храна и отопление?Наистина е грозно да се оплакват от този проблем тези които искат да живеят в морските курорти. Това, че имат покрив, храна и спокойствие трябва да ги радва.
21.
Петв Стоянова
15.11.2022 11:53:42
6
75
Да мръзнат. Като не им харесва да си ходят. Навлеци неблагодарни.
20.
Мария
15.11.2022 11:43:43
6
74
Ами да се прибират вече в украйна, там ще са по добре, войната е към края си, зеленски обикаля радостен из херсон! Ако не искат в родината си, да се борят да ги настанят в хотелите по Банско и Пампорово! Там е топло, пък и ще карат ски, шейни...Стига с това море и плажове, достатъчно събраха тен през лятото!!!
19.
кольо фичето
15.11.2022 11:29:18
7
41
там хотели с пристроени нужници няма ли , с алчни майки и незадомили се ергени… да си хванат по някоя харна украинчица , да си събуят чехличките и да си заживеят мирно и благо в това прокълнато от бога място… опс, то за Приморско го пишеше това един болен мозък
18.
Само 190 000 лв.
15.11.2022 11:10:11
9
92
Че то толкова струва един джип на тези, същите ,изстрадали украинци ??!
Може ли да публикувате и снимка на паркинга с колите на тези 400 бежанци!?
17.
*********
15.11.2022 10:57:22
1
10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
16.
Зеленски
15.11.2022 10:51:29
5
53
До Ивайло от Несебър. Тази,че лъже се вижда и от Космоса .Но причините са съвсем други : Първо,че и тя си има частен хотел ,който би напълнила с украинци и второ - как да прави ремонт при наличието на тези досадници. .А известно ,че всеки ремонт води след себе си известни проценти за възложителят.
15.
Ивайло от Несебър
15.11.2022 10:26:11
4
71
Тази лъже здраво , просто иска да ги изгони за да си върти далаверите, Това лято не им работи нищо в базата- ресторант, кафе , фитнес,билярд , отделно сега и зимата вместо да почиват имат настанени украинци .
Има всичко в базата и никой не иска да се мести.
14.
Дарена
15.11.2022 10:15:57
6
111
А колко наши старци бездомни и паринямащи са в по лошо състояние и какво прави държавата ни по въпроса?
13.
Зак
15.11.2022 10:00:07
4
79
190 000 нищо пари за украйнците който са тук в община несебър някой семейства имат к.... Някой ще предположи коли НЕ кожени чанти за тази сума незнам защо не си помагат взаимно ,абсурдно е ние сме им дали покрив храна нека и те да вложат малко от себе си !!
12.
Тъй вааа
15.11.2022 09:51:28
13
96
Марш в усрайна Суки. При кокайн зеленчука!
11.
Правилно
15.11.2022 09:44:04
8
111
Нека отиват в Румъния , там според всичките международни правила, те ще са действително бежанци !
А не може отишлите в Австралия също да се смятат бежанци !
Както афганистанците, сирийците и мароканците се водят мигранти, макар че и те бягат от война, така трябва да се отнася и за украинците !
В тези неща не трябва да има двоен аршин !
10.
?
15.11.2022 09:41:54
10
155
Те и българите стоят на студено! На кого да се оплачат ?
9.
Управителката
15.11.2022 09:38:05
4
78
какво кяри от цялата тази работа с бежанците-украинци ? Само й се създава работа през зимата, а тя е на едната заплата !
Виж, при частните хотелиери е друга работа-там всеки лев допълнително е в джоба им !
Така че управителката може дори да не знае как се обръщат климатиците от студено на топло, а и не й се иска да знае !
Любопитно е , все пак, щом украинците са от май т.г. там, то къде са ходили на почивка служителите на МС ?
8.
До 8
15.11.2022 09:25:51
17
121
Вземи си ги във вас бе боклук, защо държавата трябва да се грижи за фашистите ?! Защо народа български да плаща. Вземайте си ги във вас и с ваши пари маам ви хотелиерска..
7.
Държавата е черна дупка
15.11.2022 09:22:21
37
50
Цъфна безхаберието на държавата, която даже не знае в какво състояние са имотите и. Всички се сещаме за фиктивните почивки, които се правеха по времето на Герб, нали?
6.
!!!!!!!!!!!!
15.11.2022 09:20:52
14
117
В родината им ги чакат с нетърпение, там е по добре, да тръгват мигновено. Но пък нашите боклуци хотелиерите не искат да ги пускат за да източват държавата с тях. Винаги съм казвал ! Най добрия капиталист е мъртвия.
5.
Сензации
15.11.2022 09:19:52
6
105
В заглавието пише, че 400 човека мръзнат, а като се прочете текста излиза, че само в една стая няма отопление.
4.
Анонимен
15.11.2022 09:18:43
15
87
Прав им път.
3.
Държавата е черна дупка
15.11.2022 09:17:34
33
39
Цъфна безхаберието на държавата, която даже не знае в какво състояние са имотите и. Всички се сещаме за фиктивните почивки, които се правеха по времето на Герб, нали?
2.
Aма
15.11.2022 09:13:54
23
104
Да си бяха останали в Украйна да мрът за своя вожд
1.
Ами да мръзнат
15.11.2022 09:11:44
23
117
Функциониращите хотели в по-голямата част на Украйна нямат проблеми с отоплението. Руски, а и техен, газ колкото искаш! На зеленясалия червей все му остава някой-друг милиард след като изпере парите на съучастниците си, ограбили и обрекли на мизерия целия свят, и прибере своя пай. Да си ги отглежда той!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Вътрешният министър обяви, че разпитите разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите пред незаконното строителство, докато прокуратурата във Варна води шест производства Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Авторът на бестселъра „Мамник“ и критикът Десислава Желева представят мистичния свят на романите „Аждер“ и „Караеврен“ Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност  в Североизточна България Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност в Североизточна България Дискусия с представителите на местната власт показа, че интересът към възможностите за използване на мрежите на компанията е значителен Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Представители на съдилища, прокуратури и съдебна охрана в града дадоха личен пример за солидарност и гражданска отговорност И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер Очевидно това е компенсация за причинените му „вреди” от предизборната кампания през март т.г. Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Основният двигател зад сегашното рязко поевтиняване е именно успокояването на геополитическата обстановка в Близкия изток и туширането на първоначалния конфликт Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография Елис Тунджай Айнур заслужи престижното отличие на Ротари България с впечатляващ резултат от 449 точки Шофьор от бургаския жк "Меден рудник" загина при тежка катастрофа в Карнобатско Шофьор от бургаския жк "Меден рудник" загина при тежка катастрофа в Карнобатско 78-годшният водач е самокатастрофирал
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори