Живков урежда първата порнопрожекция у нас още през 1952 г.
Порнографският филм бил италиански
Учудващо, но още в далечната 1952 г. Тодор Живков е организирал гледането на първата порнопрожекция у нас. Макар и тайно, епохалното събитие се е състояло в затворения комплекс на елита край Панорамния път в „Бояна“. Тогава в Секретариата на ЦК Тодор Живков отговарял за културномасовата програма на Политбюро.
„В онези години и ние живеехме във вила на Панорамния път – спомня си Дамян Дамянов. – В комплекса имаше грамадна кинозала само за правоимащите, в която се прожектираха западни филми. Най-големият любител на филми беше Тано Цолов, а ние стояхме да гледаме. Понеже компартиите бяха силни във Франция и в Италия, имаше техни. Испански и португалски нямаше, защото там бяха Франко и Салазар – заклеймени режими като фашистки. Имаше еротични филми също, но не порно. Единствено – без американско кино. На първите кресла седяха най-големите шефове, а пред тях имаше фъстъци, дребни сладки и безалкохолни. Ние като деца се промъквахме в тъмното и се пресягахме да си вземем, а Тано Цолов ни плясваше през ръцете.
За въпросната прожекция през 1952 г., на която не са били поканени съпругите, а само мъжете, пред мен си разправяха майка ми и Станка Димова. Порнографският филм бил италиански и бил донесен лично от Тодор Живков. Той бил душата на компанията.
Източник: socbg.com
Ще шашнете гостите с този десерт
Поставиха 10-дневен срок за премахване на огражденията в "Баба Алино"
Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи
Снимат сериал за Селин Дион
Всяка жена трябва да има от този мехлем с коприва по рецепта на баба ми
Запазете си 6 юни в календара – пред зала „Младост“ ви очакват спорт, музика, активности и много забавления
Папи Ханс е специалният музикален гост на "Мача на Надеждата" в Бургас
Най-цветното място в България оживява това лято край София
Николай Димитров: Пенсионерският клуб в с. Кошарица е пример за сплотеност, позитивна енергия и активен социален живот
Внимание! Въвеждат временна организация на движението в Бургас утре
Депутатите не замразиха заплатите си, ще продължат да се актуализират на три месеца
Мъжете у нас живеят до 72,2 г., а жените – до 79,6 г.
