Стотици заразени с Covid на круизен кораб на пристанището в Сидни
Австралийската министърка на вътрешните работи Клеър О'Нийл се опита да успокои сънародниците си, че властите са взели адекватни мерки, след като в Сидни акостира круизен кораб със стотици заразени с коронавирус пасажери, предадоха Ройтерс и БТА. Но според здравните власти рискът от разпространение на заболяването е много голям.
Корабът "Маджестик принсес", на който има около 800 заразени с вируса и който е на компанията "Карнивъл Острейлия", напомни на жителите на Сидни, столицата на най-населения австралийски щат Нов Южен Уелс, за печално известния случай с круизния кораб "Руби принсес" от 2020 г. Тогава плавателният съд акостира в Нов Южен Уелс с 914 инфектирани с коронавирус пасажери на борда, като 28 от тях починаха.
О'Нийл каза, че след случая с "Руби принсес" са били създадени "редовни протоколи" и че здравните власти Нов Южен Уелс ще решат как да подходят към всеки отделен пътник на "Маджестик принсес".
"Карнивал Острейлия", която е част от международната компания "Карнивал корпорейшън" заяви, че пасажерите с положителни тестове са поставени в изолация на борда на кораба и за тях се грижи лекарски екип.
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
