Община Несебър започва нов еко проект в района на с. Кошарица
Той е на обща стойност 210 769 лв. и е с продължителност 12 месеца
На пресконференция, състояла се днес в Артиум център, бе представен проектът „Създаване на нова услуга за населението в рибарската територия – Еко пътека, с. Кошарица – местност Плазовец, Община Несебър“, финансиран по „Програма за морско дело и рибарство 2014-2020 г.
Той е на обща стойност 210 769 лв. и е с продължителност 12 месеца. С настоящия проект Община Несебър има за цел да създаде нова придобивка за населението в рибарската територия - еко пътека от с. Кошарица до местност Плазовец.
Еко пътеката е с обща дължина 4 631 м. и преминава през гориста планинска местност с отлични рекреационни качества. От най-високата точка в района се открива уникална природна гледка - планина и море, като на място ще бъде ситуирана площадка с монтиран на нея панорамен далекоглед.
Ще бъдат оформени кътове с места за сядане и отмора тип "хамак" и тип "пънче". По трасето на еко пътеката ще бъде реконструирана стара съществуваща чешма, а около нея ще има разположени кътове с места за почивка.
По цялата дължина на еко пътеката ще бъдат разположени енергоспестяващи соларни осветителни тела - общо 106 бр.,ще бъдат поставени и кошчета за отпадъци. В началото на трасето на пътеката ще бъде поставена указателна табела.
Йовилин от Карнобат загази заради друсан чай, влиза в затвора за 3 години
Това е най-красивата нотариуска в България
Мими Николова едва оцелява със смешна пенсия
АПИ с мерки за за задръстванията по АМ "Тракия", ще помогнат ли?
Управителят на БНБ каза дали ще стане служебен премиер
Представителката на Минесота е била нападната с инжекция с неизвестно вещество по време на събитие
20 години по-късно: Нов българин в „Хари Потър“
Секс за 150 лв. на час: Шокиращи разкрития по делото за клуба „Силикон“
Веско Маринов вдигна цената, вече струва 12 хил. лева
Граничен полицай простреля човек
Испания легализира половин милион мигранти, за да попълни недостига на работна ръка
Това е най-евтината туристическа дестинация в Европа, нощувката е максимум 40 евро, а бирата - 2 евро
