Кметът Илиян Янчев: Да застанем зад всеки един полицай, командирован или местен
Дано Архангел Михаил пази и закриля полицаите, съчувствие към близките на загиналото момче, написа градоначалникът
Кметът на Малко Търново Илиян Янчев изказа съболезнования към семейството на загиналия на границата сержант Петър Бъчваров:
"В деня на Архангел Михаил, деня на българската полиция, деня, в който трябва всички, грижещи се за нашето спокойствие да приемат поздравления и да се усмихват на нашата признателност, сутрешните блокове ни събудиха с тежка новина - смъртта на граничен полицай, охраняващ българо-турската граница в района на Елхово. Тази публикация, в която исках да изкажа благодарността си към всички служители на полицията в нашия град, и не само, е една от най-трудните за мен. Не защото се е променило нещо в моето разбиране за благодарност и уважение, по-скоро надделява искреното ми съчувствие към близките на това момче и чисто човешкият страх дали тази конкретна агресия не е началото на някакъв следващ етап от начините за нахлуване на емигрантската вълна в нашата страна. Можем ли ние, обикновените граждани, да застанем зад всеки един служител, командирован или местен, защитавайки правото му да се върне жив при своето семейство и как? Това се питам. А иначе да бъдеш полицай е призвание, мотивация, доверие, грижа и много тревоги, това е професия за смели и достойни хора, всички те са смели и достойни хора! Дано Архангел Михаил ги пази и закриля! Само това мога да кажа."
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
