Морско свинче е новият любимец в карнобатския зоокът
За кратко време Памуче се превърна в любимец на посетителите
Преди два месеца малката Божидара Стоянова решава да се раздели със своя домашен любимец. Със семейството й даряват на Зоокъта в Карнобат морското свинче Памуче, за да могат и други деца да му се радват. За кратко време Памуче се превърна в любимец на посетителите.
Дългокосместото животинче е женско. Много от посетителите са привързани към него. Децата му се радват, вземат го в ръце и го хранят. Райчо Костов, който се грижи за животните сподели, че морското свинче е дружелюбно. „Заобичах го това животно. То свикна много с нас, сменяме му стърготината, грижим се за него”. Пухчетата не са трудни за грижи. Те са доста непретенциозни и не изискват толкова внимание, колкото другите домашни любимци. Хранят се плодове, зеленчуци, зърно. Предстои да се обособи място за животинчето, за има повече пространство и по-специални условия за живот.
От Зоокъта продължават с търсенето на женски партньори на ламата Христо, на нутрията Нути, а вече и на мъжко морско свинче за Памуче.
В Севлиево е страшно - започна евакуация
Най-дългият тунел на планетата се преминава за 20 минути, влаковете фучат с 250 км/ч
ЕС и Мексико подписаха споразумението за свободна търговия
Бедствено положение в Габрово, във Велико Търново евакуираха възрастна жена
PR трик ли е връзката между Джей Ло и Брет Голдстин
Ейса глези Гришо в имение за 4 милиона евро
Насочваме ли се към свят без екрани? Технологиите, променящи начина, по който живеем
Директорът на разузнаването на САЩ хвърли оставка
Унгария забранява вноса на селскостопански продукти от Украйна
Очаква ни облачен ден, следобед ще вали
