×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Дете на 5 г. загина в тежка катастрофа край видинското село Ружинци
  • Без напредък в Женева в разговорите между Русия и Украйна
  • Гюров при президента днес в 12:00 със списък на министрите
  • Затвориха АМ “Тракия” от Бургас към София заради снегонавявания и намалена видимост
  • Сметките за ток скочили от ниското напрежение
  • Зеленски: Украинският народ не би ми позволил да отстъпя Донбас на Русия
  • Днес България отбелязва 153 години от гибелта на Васил Левски
  • Днес започват заседанията на комисиите в ОбС Бургас, очаквайте подробности
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Проф. Кантарджиев разкри опасен ли е новият подвариант на Омикрон и каква ваксина да си поставим


Проф. Кантарджиев разкри опасен ли е новият подвариант на Омикрон и каква ваксина да си поставим
Тези, които са боледували от предишни варианти, могат пак да се разболеят, предупреди той
06 Ноември 2022, Неделя, 11:46 ч.
Автор: Флагман.бг

Ще доминира у нас след Нова година

Новият подвариант на Омикрон - BQ.1, не причинява по-тежка болест, не е смъртоносен. Това заяви проф. Тодор Кантарджиев, но предупреди, че тези, които са боледували от предишни варианти, могат пак да се разболеят.

“Неваксинираните обаче трябва да си поставят ваксина. Новата ваксина, която вече е и у нас, ще помогне в борбата с този нов щам”, каза той. 

“Тя създава по-широк имунитет към коронавирусите, не само към Омикрон”, обясни професорът. “Тези, които са се ваксинирали е добре да се реимунизират”, посъветва Кантарджиев.

Той се обърна и към родителите на по-малки деца, като призова да внимават с хранителните добавки, които дават на децата си, както и с прекомерния прием на витамини, в опит да ги защитят от вирусите. 

“Респираторният синцитиален вирус е много опасен за новородените, особено за недоносените новородени. Има ваксина срещу него. С нея се ваксинират всички недоносени новородени”, обясни професорът. “От него боледуват и възрастните”, допълни той и поясни, че този вирус не е нов, дори напротив, у нас има система за ваксинация срещу него. 

 


В категории: COVID-19


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ 6 айтоски села останаха без ток 6 айтоски села останаха без ток 18/02/2026, Сряда 11:51 0
Михаил ДИМИТРОВ Защо плащаме скъп ток без да вдигате градусите Защо плащаме скъп ток без да вдигате градусите 18/02/2026, Сряда 11:00 5
Тервел ИЛИЕВ Лудогорец иска 10 млн. евро за Петар Станич Лудогорец иска 10 млн. евро за Петар Станич 18/02/2026, Сряда 10:40 1
13
Коментара по темата
13.
OG KUSH
06.11.2022 21:56:20
0
6
Хаха! Да *ба майка ти и боклука. Досадна и упорита хлебарка.
12.
Елеонора
06.11.2022 16:14:24
2
13
Извод - човекът е взел хонорар за реклама на ваксините!
11.
*********
06.11.2022 14:39:00
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
10.
Az
06.11.2022 12:56:43
5
21
САМО КРЕТЕНИ ОЛИГОФРЕНИ И ИДИОТИ СЕ ВСКСИНИРАТ И ПРАЗНОГАВИ МАЛОУМНИЦИ,СЛУШАЩИ ПРОДАЖНИ ИЗРОДИ КАТО ТОЯ БОКЛУК
9.
До 3 -1234
06.11.2022 12:54:45
0
18
Той отдавна е милионер както и сина му Весел Кантарджиев от ВМА софия, който демонстративно спира брабуса си Г класа на задния вход на болницата!!!!
8.
ТБС
06.11.2022 12:25:43
1
21
Този и всички замесени ще бъдат гилотинирани. Въпрос на време е.
7.
Ноунем
06.11.2022 12:25:25
1
13
Факсина у гъзо
6.
Ohi
06.11.2022 12:21:57
0
20
Собственици на фармацевтични компании*
5.
Ohi
06.11.2022 12:20:59
2
25
Някой ден тая гнида и всичките собственици, подлизурковци и ху*олапачи, дето го правят за пари и тровят човечеството ЩЕ ГНИЯТ В АДА
4.
Бай Шиле Кантарджийката
06.11.2022 12:13:26
5
20
Напоследък нещо много са го активизирали този клоун да обикаля телевизионните студия и да дава акъли на населението дали ще мре,няма ли да мре,да се боцка ли,да не се ли и кой щам кога ще пристигне.Само точен час не е дал,поне засега. Очевидно на него най му се услади от всичките щабаджийски продажници да го разкарват като панаирджийска мечка пред камерите и да се лигави като дете-идиотче. Даже и жури го направиха в реалити шоу.
Не виждаме вече Ачо Мекия,за когото така и не разбрахме има ли,няма ли бустерна доза и ако "да",коя поред е. Коце Ботокса днес беше в сутрешен блок,но той вече не говори за здраве,а за чисто политически теми (а уж се кандидатира за депутат за да агитира за ваксините и като тесен специалист в здравната област). От Перкото с пагоните няма ни вест,ни кост.Скрит и покрит.Математичетата ги няма никакви.Ни Витанката,ни онова миризливото с лилавата ризка,дето 2 години не я свали,Кунчев пък го бяха изтипосали,ама той вече за Ковид не говори,смята за изборните нагласи на популацията.
Така,че явно остана сам-самичък на манежа наш Кантарджиев. One man show ще е засега,пък да видим след 8-ми този месец какво ще става. Току-виж от нищото се " пръкне" нов,невиждан и нечуван досега нов щам,който ще ни заразява и най-вече убива както никой друг досега и "за съжаление" трябва пак да се въведат най-строгите мерки и сертификатчетата.За да опазим нацията,бе,не за друго!
3.
1234
06.11.2022 12:05:53
3
17
Kantarjiqta stana milioner ot vaksini sigurno a
2.
В САЩ НОВИНИТЕ СА ПОКЪРТИТЕЛНИ
06.11.2022 11:57:47
16
25
НОВИНИТЕ ОТ САЩ ЗА ВАКСИНИТЕ, ЩЕ ВИ ПОКЪРТЯТ..... А ТУК МАСОВО СЕ МЪЛЧИ КАКВО СТАВА И КАК МЛАДИ И ЗДРАВИ ХОРА СИ ОТИДОХА ЕЙ ТАКА ОТ ЕДНА ТЕЧНОСТ, НАРЕЧЕНА ВАКСИНА... В САЩ СЕ ВОДЯТ ХИЛЯДИ СЪДЕБНИ ДЕЛА ВЕЧЕ!!!!!

https://rumble.com/v1rsnwq-before-the-vaccine-i-am-not-misinformation-the-clots-should-have-been-fatal.html
1.
Е, след
06.11.2022 11:57:43
2
16
"разкритието" на жълтия мустак, вече спокойно можем да си налеем неделното питие!:-)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Три от близо 60 поканени държави отказаха участие в Съвета за мир на Тръмп Три от близо 60 поканени държави отказаха участие в Съвета за мир на Тръмп Инициативата, насочена към постигане на мир в Газа, поражда опасения за дублиране на международни институции Андрей Гюров с куп изненади в кабинета, Янкулов от АКФ става вицепремиер, човек на Доган - социален министър Андрей Гюров с куп изненади в кабинета, Янкулов от АКФ става вицепремиер, човек на Доган - социален министър Ще има вицепремиер, който ще се заминава с честността на изборите 39-годишен мъж е заловен за изнасилване на непълнолетно лице 39-годишен мъж е заловен за изнасилване на непълнолетно лице Досъдебно производство е образувано в РУ-Рила 6 айтоски села останаха без ток 6 айтоски села останаха без ток Към момента няма сигнали за бедстващи хора, съобщиха от общината Българите са похарчили близо 2 милиарда евро за пътувания за година Българите са похарчили близо 2 милиарда евро за пътувания за година Само един на трима е пътувал за почивка, показват данни на Евростат, а най-посещавани остават Испания, Италия и Франция Възстановени са нови записи от 6 камери в "Петрохан", очаквайте след малко (ВИДЕО) Възстановени са нови записи от 6 камери в "Петрохан", очаквайте след малко (ВИДЕО) Ивайло Калушев е убил двамата в кемпера, след това се е прострелял, бил е надрусан с успокоителни - фенобарбитал Тир катастрофира на АМ "Тракия", има и още няколко ПТП-та в затворения участък Тир катастрофира на АМ "Тракия", има и още няколко ПТП-та в затворения участък До няколко часа аутобана ще бъде отворен Защо плащаме скъп ток без да вдигате градусите Защо плащаме скъп ток без да вдигате градусите Как електрическите колебания водят до по-високи месечни сметки Радев ще бъде притиснат да докаже, че „Боташ“ може да е печеливш Радев ще бъде притиснат да докаже, че „Боташ“ може да е печеливш Първите социологически проучвания очертават надигаща се вълна, на чийто гребен сърфира той, но дали ще достигне критична маса, предстои да разберем Лудогорец иска 10 млн. евро за Петар Станич Лудогорец иска 10 млн. евро за Петар Станич Силните игри на офанзивния халф са довели до поставянето на доста висока цена за правата му
Лавина затрупа скиори. Десет души са в неизвестност Лавина затрупа скиори. Десет души са в неизвестност Около 50 спасители са включени в акцията по издирване. Напредъкът обаче е бавен  Обявиха причината за смъртта на дъщерята на Томи Лий Джоунс Обявиха причината за смъртта на дъщерята на Томи Лий Джоунс Виктория Джоунс е починала от токсично въздействие на кокаин, случаят е определен като нещастен Амстердам забранява рекламите на месо и изкопаеми горива от лятото Амстердам забранява рекламите на месо и изкопаеми горива от лятото Градският съвет одобри мярката по екологични причини, а столицата става първата в света с подобна забрана за месни продукти Тактиката на анакондата: Новата стратегия на САЩ към Кремъл Тактиката на анакондата: Новата стратегия на САЩ към Кремъл Америка обгръща руската империя от всички страни и постепенно пристяга смъртоносно Транссексуален мъж е извършителя на престрелка на ученически хокеен мач  Транссексуален мъж е извършителя на престрелка на ученически хокеен мач  Двама загинаха при стрелбата, а трима за в тежко положение, като всички са били членове на семейството му Австриец го грози 20 години затвор за планиран атентат на концерт на Тейлър Суифт Австриец го грози 20 години затвор за планиран атентат на концерт на Тейлър Суифт 21-годишният заподозрян е обвинен в членство в терористична организация и изработване на взривни вещества България се моли за Боби Михайлов България се моли за Боби Михайлов Състоянието му остава критично Тръмп с остро предупреждение към Украйна преди преговорите в Женева Тръмп с остро предупреждение към Украйна преди преговорите в Женева Киев да седне на масата за преговори колкото се може по-бързо, заяви той Китайската нова година 2026: Започва годината на Червения огнен кон Китайската нова година 2026: Започва годината на Червения огнен кон Китайският календар, за разлика от западната астрология, не следва фиксирани дати, а се ръководи от лунните цикли Българинът се замогна, търси все по-големи жилища Българинът се замогна, търси все по-големи жилища При избора на апартамент въпросът не е само колко пари имаме, а и какво качество на жилището търсим
д-р Николай Михайлов, психиатър д-р Николай Михайлов, психиатър Случаят "Петрохан" е фрапантна деконструкция на институциите Виц на деня Виц на деня Преди изпит слаба ученичка пита зубрач с цел да си осигури подсказване:
- Ти нали я усещаш математиката?
- Само след с*кс.
Виц на деня Виц на деня Жената:
- Ти въобще смяташ ли да ми дадеш заплатата си?
Мъжът:
- Не сега, боли ме главата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да се говори за музиката? Все едно да се танцува за архитектурата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори