×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Природният газ продължава да поскъпва в Европа, войната нарушава енергийните доставки
  • F-15 на Катар унищожи руски Су-24 над база на САЩ в региона
  • Франция и Великобритания разполагат Rafale и Eurofighter за операции срещу Иран
  • Затвориха небето над Израел: Българският авиопревозвач анулира полети от София до Тел Авив и обратно
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Храните продължават да поскъпват, вижте колко са скочили цените за една година


Храните продължават да поскъпват, вижте колко са скочили цените за една година
Оранжерийните домати тази седмица поскъпват със 4,8 на сто и се търгуват по 2,85 лева за килограм
06 Ноември 2022, Неделя, 09:32 ч.
Автор: Флагман.бг

Вижте при кои храни има увеличение

Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява цените на хранителните стоки на едро в България, се покачи тази седмица с 0,69 на сто до 2,194 пункта, предаде БТА.

Продължава постепенното, но трайно повишение на индекса през последните няколко месеца - вече с близо 8 процента. На годишна база ИТЦ е нараснал с над 32 процента.

Базовото ниво на ИТЦ - 1,000 пункта - е от 2005 г.

Оранжерийните домати тази седмица поскъпват със 4,8 на сто и се търгуват по 2,85 лева за килограм. Цената на оранжерийните краставици се вдига с 10,4 на сто до 2,54 лева за килограм. Зелените чушки поевтиняват с 2,9 на сто и се продават по 1,65 лева за килограм, а червените добавят 0,4 процента и се търгуват по 2,27 лв./кг в края на седмицата.

Картофите поскъпват с 4,7 на сто и се продават по 1,12 лева за килограм, цената на морковите пада с 5,9 процента до 0,95 лева за килограм на едро. Зелето отстъпва с 1 стотинка и се търгува по 0,95 лева за килограм.

Ябълките поевтиняват с 4 стотинки до 1,28 лева за килограм. Цената на лимоните е 2,85 лева за килограм. Гроздето се търгува по 2,09 лева за килограм. Портокалите вдигат стойността си с 2,5 на сто до 2,46 лева за килограм, а бананите се продават оп 2,92 лева за килограм на едро.

Кравето сирене поскъпва с 0,6 на сто и се търгува по 11,48 лв. за килограм, а кашкавалът тип "Витоша" поевтинява  с 1,1 на сто и се продава по 17,03 лева за килограм.

Олиото този седмица намалява цената си с 1,5 на сто до 4,60 лева за литър.

Пакетче краве масло от 125 грама се търгува по 2,77 лева. Пилешкото месо поскъпва с 3,1 на сто до 5,93 лева за килограм. Захарта се продава по 2,50 лева за килограм в края на седмицата.

Брашно тип "500" поскъпва с 2,1 на сто и се търгува по 1,44 лева за килограм.

Оризът се купува по 2,91 лева за килограм. Яйцата се продават без промяна по 0,34 лева за брой на едро в края на седмицата.




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
19
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Призрак на вълк пази Родопите? Призрак на вълк пази Родопите? 05/03/2026, Четвъртък 21:33 0
Тервел ИЛИЕВ Карлос Насар стана част от протест Карлос Насар стана част от протест 05/03/2026, Четвъртък 20:11 0
Тервел ИЛИЕВ Топ специалист ще оперира Малена Замфирова Топ специалист ще оперира Малена Замфирова 05/03/2026, Четвъртък 19:33 0
Тервел ИЛИЕВ Лесна рецепта за пържени картофи по български Лесна рецепта за пържени картофи по български 05/03/2026, Четвъртък 19:10 0
19
Коментара по темата
19.
Ййк
06.11.2022 15:52:11
2
4
Още може
18.
Бизнесмена
06.11.2022 14:19:31
0
8
Не си първия не си и последния ,където всичко ти е напред с кредити. Много сме видяли като теб. Накрая под нулата. В България хората с много пари са обвързани с властта и тя ги държи над водата. А иначе по цени определено минахме западна Европа. Най-накрая,не ги стигнахме ами направо ги задмихме .
17.
Abc
06.11.2022 12:02:34
0
17
В бг е най-скъпо да живееш от целия ЕС спрямо доходите на хората .
16.
до 13
06.11.2022 11:36:08
0
15
Бизнесменче, ако това беше вярно, щеше да звучиш спокойно, доволно и щастливо! Нещо повече, изобщо нямаше да пишеш.
15.
до 7
06.11.2022 11:05:40
0
6
Далеч съм от мисълта да твърдя, че те са идеални. Напротив, те също се възползват от разградения двор тук и нито цените са като в Западна Европа, нито обслужването, а в много случаи и качеството. В друга държава, при наличие на избор, бих бойкотирала и Лидл, например, дискриминиращ с намаленията си умните хора без глупави телефони, но няма как... Те са единствените които предлагат малки, нередовни и дразнещи прозорчета към по-интересни и качествени стоки. Просто в този случай нямаме друг избор от по-малкото зло, защото се налага да се храним... Същото обаче не се отнася до легитимирането на един или друг престъпник, пардон "политик"!
14.
До 8
06.11.2022 10:47:41
1
7
Съгласен съм. Но какъв е твоя съвет, къде да вложим спестяванията си (до 5-10 хиляди), за да не ни се изяждат спестяванията..?
13.
Бизнесмен до 3
06.11.2022 10:43:50
20
0
Оо, така ли ве Гньоо, искаш да плашиш гаргите ама някак си не ти се отдава!
Щом така си решил, мога да ти кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ!
Вносител съм именно на западноевропейски хранителни стоки и точно такива балабурници като теб, допринасят за това да карам последен модел Мерцедес и всеки месец да си почивам на Карибите и е други екзотични страни.
Аххаха, давай Ганьоо!
Пълни мощно торбите със стока от големите хипермаркети!

п.п
Иска ми се да ти видя овнежката физиономуя след като си прочел киментара ми :D
12.
Лоло
06.11.2022 10:43:24
2
14
Трицифрена инфлация за година. Следващата година още толкова инфлация над тази инфлация. Паричките изгоряха. Който беше закътал пари изгоря
11.
Николаос
06.11.2022 10:38:34
2
24
А закони против спекула кога??? Че като гледам на Запад (дето взимат заплати х3 в евро) някои неща вече са по-евтини от нашите, тука растат със 100% за година, заради проклетия търговец на местен терен???? България, страната където търговеца и работодателя са причинители на масова бедност, от която всеки адекватен млад човек бяга, защото се чувства тъпкан и неоценен. Аман, все политиците виновни.
10.
До 9
06.11.2022 10:29:40
2
9
Ей мишка, я трай.
9.
До 8
06.11.2022 10:26:47
9
1
Ти прочети коментар 6 и свиквай, марш в кочината и тихо.
8.
Хартия
06.11.2022 10:23:49
1
19
Прочетете коментар номер 2-всички храни са с около двойни цени или 100% инфлация. Такава инфлация знаете какво прави спестяванията ни . Парите са безполезна хартия в такива условия
7.
vazmuten telqk
06.11.2022 10:23:16
14
5
Цените точно в тези западни магазини са още по-надути направете си справка, тя спекулата тръгна точно от там, защото по цял ден се приказва и реклами промоция там а всъщност е несъществуваща или на някви артикули дето не са от първа необходимост. Вижте какви цени са там на стоките и вижте другите точно обирджии ама хората се лъжат и ходят
6.
Mdaaa
06.11.2022 10:18:59
14
13
Недейте да ривете, сърдете се на себе си, форумни плъхове, нали нямало за кой да гласувате... Е докрахте си баш мафията дпс-герб. След тях няма да има българи, иююзтребление, свиквайте. Преклонена главица, мафията и инфлацията я сече, ама сте прости и не баавно уссщате истината.
5.
Anti Dps
06.11.2022 10:02:59
3
11
Комунистическата партия унищожи земеделието заедно с Дикме от ДПС
4.
DB7
06.11.2022 10:02:40
7
9
САМО ЖЕНИТЕ СА "СКЪПИ"..ВСИЧКО ДРУГО Е БОШЛАФ
3.
Какво да гледаме?!
06.11.2022 09:55:36
5
31
Ние да не би да не ядем и да не ходим в магазини? Спекула до небесата! Но ще ви кажа едно, родни алчни безобразници - без кола съм и големите магазини са ми далеч, но въпреки това ще гледам да пазарувам основно там и основно западноевропейска храна. Дори "фермерските" ви боклуци не ме интересуват, защото в повечето случаи са точно това - боклуци, които ми омръзна да хвърлям!
2.
Всичко е двойно
06.11.2022 09:50:48
1
28
Цените на всичко са точно двойни за една година. Яйцата от 25 на 42ст, киселото мляко от 0,90 на 1,80. Хляба от лев на 2(в момента е магазина е без ддс) вафлите от 40ст на 80ст, лютеницата над 2 пъти и т.н всичко е точно двойно. Инфлацията е невиждана
1.
Marinero
06.11.2022 09:46:43
1
23
И още може...Принтера печата на пълна скорост. Обърнете внимание на чисто новите банкноти които пускат от банкоматите.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мнозинството в СЕМ отказа мониторинг на БНТ и БНР за войната в Иран Мнозинството в СЕМ отказа мониторинг на БНТ и БНР за войната в Иран Предложението бе на Къдринка Къдринова, заради особената позиция на Педро Санчес Имало ли е в Бургас улица на "Червените фенери", още преди тази в Амстердам Имало ли е в Бургас улица на "Червените фенери", още преди тази в Амстердам Във всяка стая се е криело различно изкушение - от тъмноока гъркиня до сладострастна рускиня или дори тъмня татарка Румен Спецов: Няма проблеми с доставките на горива заради войната с Иран Румен Спецов: Няма проблеми с доставките на горива заради войната с Иран  Цената им се определя на базата на борсовите индекси, обясни той Държавата евакуира Радостин Василев, Благо Джизъса и богати чиновници от Дубай, а остави стотици жени и деца Държавата евакуира Радостин Василев, Благо Джизъса и богати чиновници от Дубай, а остави стотици жени и деца Те си заплащат сами престоя си в Дубай, а от Външно министерство не им дават никаква информация кога ще има полет за тях към България  Има ли мозък под фуражката? Военните от Атия направиха учение на открито в най-напрегнатия момент през новия век Има ли мозък под фуражката? Военните от Атия направиха учение на открито в най-напрегнатия момент през новия век На фона на ескалиращия военен конфликт в Близкия изток, военните решиха да проведат учение, което за мнозина не се оказа особено подходящо в момент на общо напрежение Мъж наряза гумите на близо 20 автомобила в жк. "Възраждане" и отпраши за Варна. МВР го издирва Мъж наряза гумите на близо 20 автомобила в жк. "Възраждане" и отпраши за Варна. МВР го издирва Самоличността му не е установена, но камерите за видеонаблюдение в града са заснели набезите му В МРРБ има челен сблъсък между президентската клика и брокерите на ПП-ДБ за Касата на пътищата В МРРБ има челен сблъсък между президентската клика и брокерите на ПП-ДБ за Касата на пътищата Регионалният министър Ангелина Бонева извърши административен десант с прецизността на военноморски тюлен 14 години затвор за Христо, извършил брутално убийство в Слънчев бряг 14 години затвор за Христо, извършил брутално убийство в Слънчев бряг Прокурор Ангел Георгиев бе безупречен в пледоарията си и издейства тежката присъда  Само 12 от над 7000 жалби за високи сметки за ток са уважени Само 12 от над 7000 жалби за високи сметки за ток са уважени Министър Трайков обяснява проблемите с електромерите и заплашва с оставки, ако не бъдат решени По иранската телевизия: Аятолах призова за "проливане на кръв" от Тръмп и израелци По иранската телевизия: Аятолах призова за "проливане на кръв" от Тръмп и израелци Посланието на аятолах Абдула Джавади Амоли представлява едно от малкото духовни изявления, идващи от Иран, тъй като той е изправен пред комбинирана въздушна кампания от двете страни
Първият в света дрононосец потъна от „Епична ярост“, САЩ потапя всички кораби на Иран Първият в света дрононосец потъна от „Епична ярост“, САЩ потапя всички кораби на Иран „Шахид Бахман Багери“ е най-големият военен кораб, озовал се на дъното след Втората световна война Мнозинството в СЕМ отказа мониторинг на БНТ и БНР за войната в Иран Мнозинството в СЕМ отказа мониторинг на БНТ и БНР за войната в Иран Предложението бе на Къдринка Къдринова, заради особената позиция на Педро Санчес Мощни взривове в Абу Даби, Иран атакува американския самолетоносач „Ейбрахам Линкълн“ Мощни взривове в Абу Даби, Иран атакува американския самолетоносач „Ейбрахам Линкълн“ Експлозиите са от международното летище в столицата на Обединени арабски емирства Тръмп иска помощ от Европа, а Иран ни плаши с удари Тръмп иска помощ от Европа, а Иран ни плаши с удари САЩ дори се обръщат към Украйна за подкрепа  ГДБОП разби секс ОПГ, има 8 арестувани (СНИМКИ) ГДБОП разби секс ОПГ, има 8 арестувани (СНИМКИ) Специализираната операция по линия "трафик на хора" е проведена на 4 март 2026 г., под надзора на Софийската градска прокуратура Анджелина Джоли не е имала романтична връзка след развода с Брад Пит Анджелина Джоли не е имала романтична връзка след развода с Брад Пит Актрисата поставя на първо място децата и кариерата си след официалната раздяла през 2024 г. Турция заяви, че си запазва правото на отговор на изстреляната иранска ракета Турция заяви, че си запазва правото на отговор на изстреляната иранска ракета След инцидента с ракетата, Турция подчерта правото си на отговор и поиска по-голяма яснота от международната общност САЩ ще купуват дронове от Украйна за борба с иранските шахеди САЩ ще купуват дронове от Украйна за борба с иранските шахеди Те са нужни на държавите от Персийския залив, които най-много страдат от ударите на Техеран Четири държави с ядрени оръжия се включват във войната с Иран: НАТО разширява участието си в операциите Четири държави с ядрени оръжия се включват във войната с Иран: НАТО разширява участието си в операциите Според информацията още в първите часове на конфликта Саудитска Арабия, Катар, Кувейт, Обединени арабски емирства и Бахрейн са активирали свои изтребители и системи за противовъздушна отбрана Иран: Не сме нападали Турция, уважаваме суверенитета на тази държава Иран: Не сме нападали Турция, уважаваме суверенитета на тази държава Изявлението на Ислямската република в четвъртък идва, след като Министерството на националната отбрана на Турция заяви в сряда, че балистична ракета, изстреляна от Иран към турското въздушно пространство
Благой ГЕОРГИЕВ Благой ГЕОРГИЕВ В Дубай беше БОМБАстично Виц на деня Виц на деня - Е, деца! Кой беше най-послушният тази седмица, кой направи мама най-щастлива, кой не и пречеше с нищо и кой направи всичко, което мама искаше?
- Татко...
Виц на деня Виц на деня На касата:
- Повръща ми се от обслужването Ви, и от Вашия магазин!
- Торбичка?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жените са като паркоместата - хубавите са заети, а останалите за хора с увреждания.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори