×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Украинци протестираха в Приморско, местните са гневни


Украинци протестираха в Приморско, местните са гневни
Няколко стотин украински бежанци излязоха на символичен протест в центъра на Приморско днес
04 Ноември 2022, Петък, 16:29 ч.
Автор: Флагман

Те завзеха всички станции, където и да се обърнеш. Те получават повече права отколкото ние, коментират хората

Над 1000 украински граждани протестираха в центъра на Приморско, съобщава БНР Бургас. Бягащите от войната подготвят петиция до Министерски съвет на Република България и Европейската комисия, с която настояват да се преразгледа решението и да останат в хотелските бази. 

Според информация на Областна администрация Бургас над 3 хил.украинци са настанени в Приморско и Китен към днешна дата.

Част от тях излязоха преди обед на протест.  Те държаха плакати с надписи "Не ни премествайте" и с имената на хотелите, където са настанени. 

"Държавните бази не са предназначени за настаняването на майки с деца. Няма топла вода, храната е лоша, във ваните има плесен. Аз съм била в станцията на БДЖ в Приморско. Там вратите са изгнили в основата си. В някои стаи няма климатици, няма отоплителна система", каза една от майките.

Украинските бежанци държаха надписи, на които са изписани хотелите, в които са настанени към момента. Те трябва да ги напуснат до 15 ноември

"Ние сме живели в станцията на енергото. Там нямаше храна, много беше зле", допълва друга украинка. 

"Тук в Приморско има училище, има болница, някои деца ходят на училище", казва трета. 

Жители на Приморско обаче изразиха неодобрението си към протеста.  "Възмутена съм от тази демонстрация, която правят пред кметство Приморско. Никой не мисли за българските деца.", коментира местен жител.

"Те завзеха всички станции, където и да се обърнеш. Те получават повече права отколкото ние", допълва друг.


В категории: Приморско


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
30
Коментара
Емел МАХМУД Путин призова за преговори Путин призова за преговори 27/06/2026, Събота 09:09 11
30
Коментара по темата
30.
сиганка дарварка,
14.11.2022 17:46:12
0
0
Кмете,пускай нова новина,тая се продуха като усраинките.
29.
До 9
05.11.2022 12:44:45
6
4
И какво са виновни украинките като на мъжете ви са им слаби ангелите? Защо не върви този номер при мен. И пари имам и съм симпатичен ама няма как да си легна с някоя мома, ако аз не искам, колкото и да е хубава. Така че не търсете вината в тях. Един човек като не пожелае, няма да си развали семейството, заради друг.
28.
бай Митко
05.11.2022 09:53:43
2
20
До № 3 – Ей козяк, като имаш евроатлантически ценности прибирай укрите в дома си бе! Тези нахални, така наречени бежанци са си на почивка тук в България и си живуркат много по-добре от нас - не плащат за нищо. За техния масраф плаща държавата България т.е. ние данъкоплатците. А колкото до войната, тя се води върху 1/3 от територията на укрия /североизточна укрия/. Останалите 2/3 от територията им е спокойна и там живота си тече, но трябва да се бачка. Тарикати са си, а че будалите сме си ние никой не ни е виновен! Вън, вън, вън!
27.
Да остават, но да си плащат
05.11.2022 09:35:46
1
14
Бежанците искат в хотелите, хотелиерите искат бежанците... Кои сме ние да ги разделяме? Надявам се, че няма да занимават държавата да им плаща хотелите? Това явно са си частни отношения между тях. Държавста предлага да поеме издръжката им в държавни бази, който не е съгласен да си плаща и да остава на хотел. Държавните бази не са ли по-добър вариант отколкото палатков лагер?
26.
Напълниха Tinder
04.11.2022 23:55:20
2
23
Само украинки в тоя Tinder, само 5-звездни хотели и мандръсаньие им е в главата. Пазете се от украинки, вече няколко човека, които познавам си навъдиха венерически болести.... поне СПИН не са хванали още, ама чувам, че има повишена заболеваемост.
25.
1
04.11.2022 22:52:58
74
8
ДУХАЙТЕ ВЕ КАВАЛИ!УКРАИНЦИТЕ СЕ БИЯТ СРЕЩУ ИМПЕРИЯТА НА ЗЛОТО И ЗАСЛУЖАВАТ НАЙ-ДОБРОТО!!ЕБЕТЕ СИ ПУ.ТКАТА МАЙЧИНА ЗАВИСТНИЦИ!!!*
24.
марин капа4ката
04.11.2022 21:19:30
7
42
що не ги изпратим тзи украински мангалки при техните хора в звиздец ,три седмици банкет ще има,.
23.
1234
04.11.2022 21:11:26
4
54
Да ги изпратят в Харманли. После станцията на БДЖ ще им се види шератон.
22.
Петър Кънев
04.11.2022 21:10:13
15
24
Що е то Кюприецът!?
Човек живеещ в едно много голямо село и научен на едно и също,заучено, скучно и еднообразно.
Така ги е възпитала СТАРАТА!?
Свикнали всичко да прави заедно със "съкилийника си"...от измиването на чиниите, постилането на кърпата,до суетенето около масата,пазаренето, чистенето и дори до избора на дрехи,провизии и прочие...
ВСИЧКО ЗАЕДНО...ДАЖЕ И "АКАНЕТО".
Да стои до гъза на мама, тати и получава напътствия, задачи и упреци,за всяко едно нещо...,в което е съгрешил!
Да му "свети" денонощно и провали собствения му живот,мечти(не материални) и най вече бъдеще.
Едни пропиляни човешки съдби, чийто живот е минал под диктовката на ЕДИН КРАЙНО ГРУБ, БЕЗЦЕРЕМОНЕН, НАХАЛЕН И НАГЪЛ ИНДИВИД...мислещ себе си,за много добър, оправен и свястен....
Чувай Боже и закриляй...
Лошото е че тези нещастни човешки съдби бягащи от ужаса на войната са попаднали в това прокълнато от Бога място.
Мойте съболезнования,братя Славяни!
Тук няма що да дирите....
Отидете в Родопите....там хората са добри.
PS: ВСИЧКИ ПРИЛИКИ С ДЕЙСТВИТЕЛНИ ЛИЦА И СЪБИТИЯ СА ПРОСТО СЛУЧАЙНИ!!!
21.
Аbc
04.11.2022 20:06:35
2
77
Както бедстващите българи са настанени във фургони, така и украинците да настанят. Какво са повече от нас. Нахални и нагли.
20.
Истината
04.11.2022 19:43:39
7
74
Мръсните Укри протестираха в Приморско!
Искат вече да ги настаним Безплатно в
Шест звездни хотели!
Пет звездните не са на тяхното ниво!
19.
ахил
04.11.2022 19:30:21
3
94
В един хотел се оплакваха от рибата-скумрия,с която са ги гощавали.Не искали такава-тя била за бедняци!!!!
18.
Не разбирам
04.11.2022 19:13:43
1
87
когато искаш да те приютят и нахранят, защо трябва да развяваш националния си байряк?!
17.
до №6
04.11.2022 19:07:54
5
73
Първо тия не са всичките бежанци .
Половината от тях са дошли на почивка без да плащат.
И второ , когато събереш достатъчно пари , ела и ти на нашето море и ще видиш дали е мизерия.
16.
Като не им харесва
04.11.2022 18:50:25
3
106
Да отиват в лагерите при афганистанците. Там може да им хареса повече. При положение че бягаш от война не може да имаш претенции. Просто казваш благодаря за хляба и подслона
15.
1962
04.11.2022 17:50:56
14
86
Ами аз не мога да разбера защо протестират срещу държавата. Да протестират срешу собствениците на хотелите дето са били досега, че ги гонят. Кажете им - досега вие взимахте за нас по 40 лв. а сега държавата ви дава по 15. Ами изпълнете си евроатлантическия дълг и дайте остатъка от джоба си. Ние ще сме ви благодарни. Това е то кауза.
14.
Украинките
04.11.2022 17:39:15
18
61
Излекувахме главоболието на българките.
13.
HIV
04.11.2022 17:35:40
11
77
Докараха СПИН-а тия украински чуми. Българката се прави на важна, не пуска секс, дойдоха загорели укро мами, обаче ВИЧ позитивни, мъжете невидяли женска плът, полудяха. Бургас пламна от СПИН, сума ти народ спиняса, без дори да знае.
12.
Да
04.11.2022 17:35:18
51
34
На българското говедо 2011 му бяха виновни афганистанците, 2014 сирийците, 2020 китайците а 2022 украинците, за лайната в които доброволно стои от вече близо 100 години.

Айде със здраве.
11.
до 9
04.11.2022 17:32:09
20
49
ами да му беше пускала на мъжа ти, той от хубаво не би избягал.......
10.
Бай Димо
04.11.2022 17:25:11
12
67
УКРИ, ВЪН!!!!!
9.
до номер 4
04.11.2022 17:25:04
14
98
И аз изгорях. Мъжът ми избяга преди месец с една от хотел Алюр. Сега гледа нейното дете, а нашето изостави. По-големи боклуци от украинките няма
8.
555
04.11.2022 17:23:47
6
117
Щом им осигуряват покрив и храна посред зима, и то в страна, в която не са плащали данъци, т.е тежат на бг бюджета , няма смисъл от протест. Никой не ги оставя на улицата, просто свикнаха на безплатен лукс.
7.
Пропускате нещо
04.11.2022 17:09:57
7
65
Хотелиерите също настояват украинците да останат в хотелите.
6.
7887
04.11.2022 17:06:24
15
80
щом и бежанци от война не ги устройва в БГ,смятай каква мизерия е тук! хаха
5.
Така е
04.11.2022 17:06:18
12
112
Нали тези бяха читави, образовани, бели бежанци, а ония от Афганистан подчовеци!? Отивайте сега да се оправяте с тези прекрасни хора от Украйна.
4.
Благодарение на украинките
04.11.2022 16:55:39
17
112
Половината Приморско са разведени, другата половина са с трипер и сифилис.
3.
да живее САЩ
04.11.2022 16:47:03
89
41
Хората си искат в луксозните петзвездни хотели. Кои сте вие, че да ги обвинявате за това? Това са бежанци, ганьовци, трябва да полагаме грижи за тях, както правят всички нормални хора с евроатлантически ценности!
2.
пецата
04.11.2022 16:44:41
19
149
няма толкова нагли хора по света!!!! нямааааааааа
1.
мислещ
04.11.2022 16:42:43
21
177
хахаха, кеф!
Това се казват "бежанци"! Не са благодарни за подслона, храната и грижите, които им даде България, а напротив- настояват за нови врати в баните, скъпи климатици и матраци с мемори пяна.
Къде сте бе, тролове русофоби? Къде сте сега да ни обясните за "лошите" руснаци и за "добрите" украинци?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Над 12 ключови активисти избягаха масово към „Да, България“, а в ПП остана само областният лидер Тодор Терзиев и общинският съветник Краси Калудов Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените От 29 юни стотици обекти, ресторанти и стокови борси минават под засилен мониторинг, а инспектори под прикритие ще ловят нарушители без касови бележки Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков  Премиерът говори с манипулирани данни, заяви бившият регионален министър и уточни, че поръчката не била за 1 млрд. евро, а „само“ за 490 милиона Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Новите управляващи ще бръкнато дори в джобовете на църквата, с 30% намаляват парите за православието, изчисли той Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Министерството на туризма и КЗП следят за качеството на услугите по Черноморието, вече има засечени нарушения с цените в евро и липса на спасители
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори