×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Служебният кабинет „спасява“ сгради на о. Св. Кирик с инхаус поръчка за 240 000 лв.


Служебният кабинет „спасява“ сгради на о. Св. Кирик с инхаус поръчка за 240 000 лв.
"В момента съм заделил средства за частично спасяване на обекта, тъй като има пробити покриви както в училището, така и в съседната сграда", казва министър Минеков
31 Октомври 2022, Понеделник, 13:06 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Ремонт ще прави дружеството "Рестраврация" към Министерството на културата

Министерството на културата ще прави спешен ремонт с инхаус поръчка на сгради на остров Св. Св. Кирик и Юлита. Целта е укрепване на постройките във връзка с подготовката на острова да стане световен център за изкуство и култура.

Служебният министър проф. Велислав Минеков отново се зае с инициативата. Припомняме, че той бе на място в района в края на август.

В петък след участие в парламентарния контрол той коментира пред репортер на „Флагман“: „В момента съм заделил средства за частично спасяване на обекта, тъй като има пробити покриви както в училището (бившето военноморско училище – б.а.), така и в съседната сграда, която е санитарният център. Те трябва да бъдат поправени преди зимата и допълнително вече искаме план за укрепване. Вероятно това ще бъде за сума от около 240 000 лв. - за да можем да затворим всичко там, да затворим разбитите прозорци, да опаковаме сградата и да не допуснем каквито и да било влияния от страна на съответния сезон.“

По думите на проф. Минеков въпросните 240 000 лв. в случая „са нищо“. 

„Това ще го изпълни нашата фирма „Реставрация“, добави той, след като се заинтригувахме кой ще извърши ремонта.

„Реставрация” ЕАД е държавно дружество към Министерството на културата.

То е създадено през 1994 г. като наследник на дирекция „Изпълнение” на НИПК. Със своите четири филиала в градовете Пловдив, Варна, Бургас и Велико Търново и собствени производствени бази, дърводелски, ковашки, железарски работилници и с наличието на специализирана механизация, собствен транспорт и авторемонтна база дружеството успява ефективно да организира извършването на реставрационните и други строителни работи на територията на цялата страна, пише на сайта на компанията.
В системата на „Реставрация” ЕАД работят над 100 строителни работници, част от които високо квалифициран инженерно-технически персонал, с дългогодишен опит по опазване паметниците на културата. Всичко това е създало изключителен авторитет на Дружеството в средите на инвеститорите, финансиращи дейности по опазване паметници на културата в цялата страна, частни организации и др.
Освен обекти-паметници на културата дружеството изпълнява и строително-монтажни работи по изграждане и ремонти на галерии, детски градини, училища, жилища и административни сгради, се посочва още на сайта на дружеството.

„Надявам се да се случи всичко така, защото ни остава още много малко, но можете да бъдете убеден, че аз ще следя какво се случва там непрекъснато. До момента когато се сложи последната керемида“, коментира още за предстоящия ремонт министърът на културата Велислав Минеков.

Той отрече да е имало фанфари при последното му посещение на място през август.

„Фанфари няма. Има много тъга в този обект. Там е разруха, каквато не може да предположите. Едно унищожение през годините и в цялото това време Министерството на културата е наблюдавало тази разруха. Не само това, но е имало изключително съмнителни предложения по отношение на училището и острова. Знаете – световен център за хазарта, разпределяне на места за продажба и какви ли не чудеса. Тежко е състоянието на Свети Кирик. Не можем да се оправим със средствата от бюджета и това беше причината миналата година да направя много сериозни разговори както с посланика на Франция – пет разговора, и един от разговорите в президентството, за да се придаде сериозност на намеренията ни...“, коментира още проф. Минеков, припомняйки за предишния му мандат като служебен министър.

Какво още предстои да се случи по казуса със созополския остров – очаквайте продължение по темата във „Флагман“.

 


В категории: Созопол


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Най-трудните зодии за сериозна връзка Най-трудните зодии за сериозна връзка 22/04/2026, Сряда 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Буфон посочи 3 причини за краха на Италия Буфон посочи 3 причини за краха на Италия 22/04/2026, Сряда 21:23 0
Тервел ИЛИЕВ Флорентино Перес с решение за Винисиус Флорентино Перес с решение за Винисиус 22/04/2026, Сряда 20:49 0
Тервел ИЛИЕВ Пица на тиган - бърза рецепта Пица на тиган - бърза рецепта 22/04/2026, Сряда 19:33 0
Тервел ИЛИЕВ Най-избухливите зодии Най-избухливите зодии 22/04/2026, Сряда 18:34 0
4
Коментара по темата
4.
Май някой е помогнал за разрухата?
31.10.2022 22:13:02
0
3
Години наред без особена поддръжка всичко си беше наред, закриха бригада леки сили и се чудя как за толкова кратко време всичко се разпадна
3.
Боцмана
31.10.2022 20:24:41
0
0
Военни рибари ли бе????? Още 1925-1930 година..... Айсиктир!).... Също както в ССУМОР!)
2.
Ротшилд
31.10.2022 16:56:01
3
7
Вместо да ремонтират полуразрушените сгради, да вземат да ги съборят и да отпуснат пари за разкопки на малкото останало история на този остров.Още в миналото, когато са решили да направят там "рибарско" училище, някой е искал да унищожи и скрие какво се крие на сантиметри под повърхността на острова. Страшно много история има скрита на този остров, вече почти 1 век някой умишлено крие истината.Дори Военното училище открито първоначално като "Рибарско училище", заради Ньойския договор, който не ни е позволявал да обучаваме армия, открито много преди да дойдат комунистите
на власт, между 1925-1930 г.. Последните известни с това, че пренаписват историята ни под диктовката на Москва и великите сили.
1.
Спиридон
31.10.2022 14:17:52
4
13
Хаха 240000 за покрив, яко крадене пак ще падне
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Проф. Здравко Попов: Иранската криза води до Трета световна война Проф. Здравко Попов: Иранската криза води до Трета световна война Той поясни, че това е предвидено и в книгата „2034-та-новата световна война“ на двама американски генерали, издадена през 2021 г.  Връчиха на директора на ОД на МВР-Бургас благодарствена грамота Връчиха на директора на ОД на МВР-Бургас благодарствена грамота Тя е за проявената институционална коректност, ангажираност и професионална отговорност при подготовката и провеждането на Парламентарни избори-2026 г Флотилията на Бургас се разраства? Кметът иска морски транспорт до Варна Флотилията на Бургас се разраства? Кметът иска морски транспорт до Варна  Надявам се да увеличим корабите в следващите години, каза той Отвориха пътя към ГКПП Малко Търново след трагедията Отвориха пътя към ГКПП Малко Търново след трагедията Операцията по вдигането на автобуса от пътя и огледът на телата продължи повече от пет часа Гл.комисар Антон Златанов за подвига на граничаря: Колега, гордеем се с теб! Гл.комисар Антон Златанов за подвига на граничаря: Колега, гордеем се с теб! Шефът на „Гранична полиция“ разказа за потресаващата гледка след трагедията и как служителят изкъртил вентилационния люк на тавана, за да вади ранените и уплашени пътници Зарков: Нищо не променя падането на Сарафов, аферите с 8-те джуджета и Нотариуса трябва да се разплетат Зарков: Нищо не променя падането на Сарафов, аферите с 8-те джуджета и Нотариуса трябва да се разплетат Според него лидерът на „Прогресивна България“ Румен Радев е искрен в намерението си да разгради олигархичния модел, а за Йотова каза, че е най-добрият възможен кандидат за президент Опитва ли Пеевски да се договори с победителите в изборите? Демерджиев: Нужна е справедливост Опитва ли Пеевски да се договори с победителите в изборите? Демерджиев: Нужна е справедливост Юристът, който даде ултиматум на временно изпълнявалият длъжността главен прокурор да си подаде оставката, коментира, че падането на Сарафов ще разколебаване кликата, осигурявала комфорт на някои политици В Етнокухнята на музея в Бургас показват как се прави баницата на баба Неделя В Етнокухнята на музея в Бургас показват как се прави баницата на баба Неделя Кулинарната демонстрация ще се проведе на 24 април от 11:00 часа на ул. „Славянска“ 69, където 90-годишната жителка от село Дрянковец ще покаже тънкостите на традиционното ястие Има ли Радев квалифицирано мнозинство, днес „без изстрел” събори и.ф. главен прокурор? Има ли Радев квалифицирано мнозинство, днес „без изстрел” събори и.ф. главен прокурор? 160 депутати са нужни за смяната на състава на ВСС и реално толкова могат да осигурят промените, които „Прогресивна България” иска за справедлива съдебна система Вдигнаха автобуса-ковчег от пътя, започна оглед на телата Вдигнаха автобуса-ковчег от пътя, започна оглед на телата Докъм 18:00 часа участъкът до ГКПП Малко Търново ще остане затворен. Ако идвате от Турция, поемете към ГКПП Лесово
Проф. Здравко Попов: Иранската криза води до Трета световна война Проф. Здравко Попов: Иранската криза води до Трета световна война Той поясни, че това е предвидено и в книгата „2034-та-новата световна война“ на двама американски генерали, издадена през 2021 г.  От къде се ражда идеята за Денят на Земята От къде се ражда идеята за Денят на Земята Той се отбелязва за първи път в Съединените щати на 22 април 1970 г. На 22 април светът спира за момент и поглежда под краката си и небето над главата си На 22 април светът спира за момент и поглежда под краката си и небето над главата си Денят на Земята през 2026 година съвпада и с пика на метеорния поток Лириди   Тръмп удължи примирието с Иран до края на преговорите Тръмп удължи примирието с Иран до края на преговорите Американският президент обяви в Truth Social, че САЩ ще запазят прекратяването на огъня по искане на Пакистан, докато Техеран внесе единно предложение, но военната готовност и морският натиск остават в сила Турция обяви гръцките карти за риболов в Егейско море за невалидни Турция обяви гръцките карти за риболов в Егейско море за невалидни Анкара обвини Атина в едностранни ограничения върху риболова извън 6-милните териториални води и заяви, че публикуваните карти в Егейско и Източното Средиземноморие противоречат на международното право Хиляди се събраха в Денвър за празника 4:20 на канабис културата Хиляди се събраха в Денвър за празника 4:20 на канабис културата Събитието в центъра на Денвър събра посетители, музика и публичен дебат за безопасността на продукти с марихуана на фона на нови сигнали за замърсяване в Колорадо Американският финансов министър вижда удар по приходите на Иран при блокада на морската търговия Американският финансов министър вижда удар по приходите на Иран при блокада на морската търговия Скот Бесънт свърза натиска върху иранските пристанища с риска от спиране на петролни доставки през Харг, докато Вашингтон запазва морските ограничения въпреки удълженото примирие Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Конфискувани са 42 имота и 76 плавателни съда, сред които и танкер Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Екипажът се е опитал да окаже първа помощ и да го реанимира, докато пилотите са поискали извънредно кацане на летище „Анри Коанда“ в Букурещ Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Имотът е придобит от холдинговата компания на олигарха Ринат Ахметов
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ След тези избори разбрах едно важно нещо - преброих си приятелите Виц на деня Виц на деня - Никога няма да те оставя!
- Тръгвай!
- Не, не мога да те напусна!
- Тръгвай, с мен всичко ще бъде наред!
- Не, не, въпреки всичко, аз ще остана с теб!
- Тръгвай, трябва да ходиш на работа! Остави ме да спя!...
Виц на деня Виц на деня - От кога не си правил с*кс?
- К'ъв ден сме днес?
- Вторник.
- От декември миналата година...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любовник - любим мъж, който не е задължително да го храниш и переш...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори