Рибарите от Царево гневни, паламудът се срина до 4 лева за килограм
Тази година има голям улов
Рибарите в Царево заплашват да спрат да влизат с лодките в морето, ако не се вдигне изкупната цена на паламуда. От 10 години насам морските вълци споделят, че е нямало толкова много от вкусната риба в нашето море, но заради големия улов изкупната цената на паламуда рязко е спаднала през последните дни. Първоначално търговците са я изкупували по 6 лв. за килограм, а ден след Димитровден цената е паднала до 4 лeва.
„Това е подигравка с нашия труд. Дават ни по 4 лв. за килограм, а по магазините цената на паламуда стига до 12 лв., в София се продава даже за 14 лв. Ако не се вдигне изкупната цена ще спрем да влизаме в морето и да вадим пресен паламуд. Само така ще принудим търговците да вдигнат изкупната цена. Ако трябва ще я подаряваме, но няма да я продаваме на тази цена”, заяви за DarikNews.bg потомственият рибар Васил Георгиев.
Ако решите да си купите паламуд от пристанището в Царево рибарите ще ви го продадат между 8 и 10 лв. за бройка. Васил разказва, че на ден с лодките вадят по 400- 500 кг., а преди седмица за една вечер в мрежите е уловил 2 тона и 900 кг. паламуд.
„Толкова много риба имаше, че за малко да се обърне лодката”, разказва Васил.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

Отивай на морето да гледаш Васил и да се гърчиш с ред сълзи, ред хЪрле.
Слагай маската на лицемерната си мутра и ходи да злобееш.
Цялото семейство СВИНЕВИ сте такива- злобни, гадове мръсни
Часовника тик-така скоро ще се гърчиш
Не я продавайте на търговци!
Пожелавам ти да ядеш с двете шепи това, което ти се полага!
Защо лефера е на 30лв. кг? Не знам да се лови по различен от паламуда начин.
Мишоците пишат под псевдоними. Не могат в очите дума да обелят. Избиват си комплексите, пукат се от злоба, бездействат, а после се сърдят на нямането си и завиждат на имането на другите.
Дебели прасета , палячовци, смешници олигофрени.
ИНФЛУЕНСЪР!!!!
Ама ся уча втори семестър специалност- ХОСТЕСА пък кат завърша.....и натрупам социален опит....живот и здраве....мой ма гледате по ютубата или у тик-тока.......как са мятам.....как са джаскам.....как си акам!!!
Ей туй мий мечтата!!!
Аз: Направете си магазини и продавайте и вие на 12-14 лв за кг
Те: Ако не се вдигне изкупната цена ще спрем да влизаме в морето и да вадим пресен паламуд.
Аз: Правилно! Щом няма сметка, си търсете друго поприще
Те: Само така ще принудим търговците да вдигнат изкупната цена.
Аз: Няма да можете да ги принудите
Те: Ако трябва ще я подаряваме, но няма да я продаваме на тази цена
Аз: Дообре! Ама нали уж нямаше да влизате?
Донесе го момчето... сутринта уловен...
Жив и здрав да е....
Скапан беше!
Домъчня ми,за него!
Мама Ви да..е... селяндурска...
Много алчни сте станали...
Щото сте КЮВЛИИ...
Селяни с пари- селяндури по душа и ъкъл...
Стария ергенин ще си умре в самота, старата не мой прежали дъртия...
ДАНО МЛАДИТЕ ЖИВЕЯТ ПО ДОБРЕ...
PS:....без никой да им "свети",меси и нарежда ...
матрапазите.Явно така ви е по изгодно.
За това не е нужно да се оплаквате.
В Турция падна до 3 лева на пазара,пазарна икономика.