×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Поскъпват част от основните храни, плодовете и зеленчуците по борсите
  • Двама убити и девет души са в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Валията на Къркларели дойде в Бургас, обсъждат разширяването на ГКПП Малко Търново


Валията на Къркларели дойде в Бургас, обсъждат разширяването на ГКПП Малко Търново
Областният управител на Бургас проф. Мария Нейкова посрещна валията на Къркларели Бирол Екиджи и турската делегация
25 Октомври 2022, Вторник, 15:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Срещата е по инициатива на Илиян Янчев, кмет на Малко Търново

Областният управител на Бургас проф. Мария Нейкова преди минути посрещна голяма турска делегация, начело на която бе валията на Къркларели Бирол Екиджи.

Срещата се организира по инициатива на кмета на Малко Търново Илиян Янчев, който потърси съдействие от губернатора за организирането на форум на високо ниво, на който да се обсъди готовността за разширяването на пункта ГКПП Малко Търново-Дерекьой.

Турските власт имат планове за грандиозна реконструкция на пункта, докато българските власти сякаш още нямат готовност, а трафикът към това ГКПП през последните години е нараснал неимоверно.

За развитието на цяла Странджа разширението е ключово и заради това кметът Илиян Янчев настоява да се потърсят средства за реализирането на проект, който да бъде огледален на турския - за да може България да се гордее с тази граница и преминаването да не отнема часове.

Срещата се организира по инициатива на Илиян Янчев, кмет на Община Малко Търново

На срещата се обсъждаха и бъдещи проекти, по които двете области си сътрудничат. Област Бургас и област Къркларели имат подписана спогодба за партньорство през 2019 година и работят отлично.

Сред присъстващите на днешния форум бяха Валери Стефанов директор на ТД Митница Бургас, Красимир Фучеджиев, зам.-директор на ТД „Митница Бургас“, Христо Илев, началник на МП Малко Търново, Пламен Иванов, началник на граничния пункт Малко Търново, Пламен Георгиев от ПД на Гранична полиция Елхово, проф. Милен Балтов, ректор на БСУ, Тедор Демирков от БТПП и други.

ОБНОВЕНА В 17:25 часа:

След края на срещата от пресцентъра на областна администрация Бургас изпратиха следното съобщение:

На работната среща бяха обсъдени конкретни стъпки, които да задълбочат развитието на взаимоотношенията между двете погранични области в областта на културата, здравеопазването, образованието и икономическите връзки. 

„Срещата днес е продължение на едни вече установени и перспективни отношения с област Къркларели, Република Турция. В годините назад Областна администрация Бургас е изградила прекрасни партньорски отношения с Къркларели. Сътрудничеството е реално и ефективно, финализирали сме редица проекти за подобряване на инфраструктурата, опазване на общото културно-историческо наследство, насърчаване на туризма“, каза в приветствието си областният управител проф. Мария Нейкова.

През последните програмни периоди Областна администрация Бургас и Къркларели успяха да осъществят проекти по програмата за трансгранично сътрудничество и за опазване общото културно-историческо наследство с цел защита на знакови от гледна точка на архитектурата сгради, както и проект за популяризиране на туризма, традиционните продукти и културното богатство на Черноморския регион. 

Проблемите с мигрантския натиск също бяха част от дискусията между областните управители на Бургас и Къркларели. 

Кметът на Община Малко Търново Илиян Янчев постави въпроса за струпването на автомобили и автобуси на ГКПП „Малко Търново-Дерекьой“, което създава напрежение между хората, особено в празничните и почивните дни, и в активния сезон. Обсъди се необходимостта от разширение на ГКПП „Малко Търново“ и изграждането на четирилентова транспортна връзка от граничната община Малко Търново до Бургас, което би оказало благоприятно влияние върху туризма в района, ще съживи Странджа, ще облекчи натовареността на граничните митнически пунктове. С подобряването на инфраструктурата ще се облекчи трафикът на леки автомобили и автобуси. Община Малко Търново има готовност с проект за разширяване на ГКПП-Малко Търново. Кметът Янчев предложи да се сформират работни групи от специалисти от Къркларели, Бургас и Малко Търново, които активно да работят по проблема, който от години чака своето решение.  

На срещата, организирана от областния управител на Бургас и кметът на Община Малко Търново, премина при засилен двустранен интерес. На форума присъстваха още  Генералният консул на Република Турция в Бургас Сенем Гюзел, представители на промишлените палати на Къркларели, Бабаески и Бургас, ръководители на митниците от двете страни, представители на спортните среди, културата, образованието, работата с млади хора, ректорите на Бургаския свободен университет и на университета в Къркларели, Бургаската търговско-индустриална камара, представители на бизнеса, медиите и др.

 

Валери Стефанов, началник на ТД "Митница" Бургас (вляво), Красимир Фучеджиев, зам.-директор на ТД „Митница Бургас“(до него) и Христо Илев, началник на МП Малко Търново
Пламен Иванов, началник на граничния пункт Малко Търново(вляво) и Пламен Георгиев, Регионална дирекция Гранична полиция Елхово
Българската и турската делегация по време на срещата
Председателят на УС на Бургаската търговско промишлена палата Тодор Демирков се запознава със зам.-областния управител Мария Ценова
Зам.-областните управители Пламен Янев и Мария Ценова. Зад тях е комисар Неделчо Рачев, координатор към Кризисния център в подкрепа на украинските бежанци
Турската делегация бе изключително солидна. Начело бе валията на Къркларели Бирол Eкиджи, а сред официалните лица бе ректорът на университета в Къркларели, директора на митница Дерекой, председателят на Търговско-промишлената камара, представители от туристическия бранш и журналисти

 




Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Защо в Хърватия проклеха еврото Защо в Хърватия проклеха еврото 14/12/2025, Неделя 12:11 0
Тервел ИЛИЕВ Къде се е намирал първият български мол Къде се е намирал първият български мол 14/12/2025, Неделя 11:40 0
Флагман.БГ Бърза млечна баклава готова за 30 минути Бърза млечна баклава готова за 30 минути 14/12/2025, Неделя 10:04 0
12
Коментара по темата
12.
ама
26.10.2022 08:04:06
0
5
Тоя Рачев уж с укроинките ще се занимава, а сега и при турската делегация нареден до заместник областните управители. Много кадърен специалист по всичко - полицаи, украинци, турци и т.н.
11.
.
26.10.2022 01:01:24
0
9
След като разширят пункта какво ли ще стане? Ще почнат да минат и торовете през Малко Търново:) Опашка винаги ще има вижте в ГКПП Капитан Андреево през лятото и там става същото.. Проблемът е вътре в пункта на турската страна там работят само две гишета от които едното винаги е заето от автобусите.. Представете си по 40-45 души слизат от автобуса и се редят на опашка за паспортен контрол..
10.
.
26.10.2022 01:01:11
1
8
След като разширят пункта какво ли ще стане? Ще почнат да минат и торовете през Малко Търново:) Опашка винаги ще има вижте в ГКПП Капитан Андреево през лятото и там става същото.. Проблемът е вътре в пункта на турската страна там работят само две гишета от които едното винаги е заето от автобусите.. Представете си по 40-45 души слизат от автобуса и се редят на опашка за паспортен контрол..
9.
Кърк с кларковете
25.10.2022 21:01:21
2
6
Сега ми стана ясно защо цяла седмица пишере, че Къркларели било новия Одрин
8.
Ганчо мамуля
25.10.2022 18:39:49
1
13
Този мърльо с червената риза защо са го пуснали вътре.Все едно е у некое барче
7.
абе
25.10.2022 18:00:24
6
12
Нашите сравнително добре работят. От турската страна е едно тукане, размотаване, суетене. Основно те бавят. Обаче добре, че пуснах видеото, че да видя Герито да превежда, че да ми се напълнят очите. Е, ръцете ми са празни, ама здраве да е:)
6.
...
25.10.2022 17:05:03
0
17
Понеже на ГКПП Лесово са огледални. От българска страна е като временен преместваем обект на строителна площадка митницата.
5.
Сандо
25.10.2022 17:00:01
0
11
Това нема да стане ех да набарам свиленградската митница само от зеленчука милиарди ам от другото неказват.няма да пуснат монопола мошенниците
4.
Българина
25.10.2022 15:55:25
1
36
Да вземат и пътя да пооправят.
До Турция е едно, след границата - съвсем друго!..
3.
Митничар
25.10.2022 15:44:07
7
46
Браво на кмета на гр.М.Търново за инициативата да се разшири митницата с Турция. Евала и на турската делегация. Крайно време беше да се разшири митницата, че да не се чака по 4-5 часа за да преминеш с кола или автобус.
Към началниците на гранична полиция искам да се обърна и да им кажа, че при смяната на граничните полицаи става голямото задръстване затова нека не се бавят и да пият кафета, докато ние чакаме в колите и автобусите а да са по-сръчни.
Вие господа началници чакате ли по 4-5 часа когато преминавате границата ?
Идете и вижте как дори се стига до бой с турските автобуси, които се пререждат. И това се случва само на ГКПП М.Турново
2.
6matarok
25.10.2022 15:34:11
21
18
do burgazlia
manqk, burgiite sa do6li 6toto sa gladni ku4eta, iskat pove4e bg-ta da mogat da hodqt za im nosqt pari i da im kupuvat boklucite , na6ite ko gi ebe , nie nqmame dalavera ot taq rabota, burgiite da vzemat merki da ne puskat migrantite prez granicata si tova trqbva da bade uslovieto kakto i da napravqt ne6to za burgaska oblast, za infrastrukturata , za ekologiqta ili drugo, no use6tam 4e na6ite samo 6te iskat da lapnat po ne6to pod masata i 6te podpi6at .
Vaprosa e ne samo za grani4niq punkt, trqbva da se raz6iri i patq, toq pat e tesen daje sega ot Malko tarnovo do Marinka ima mnogo opasni u4astaci s namalena vidimost, neka burgiite investirat v malka magistrala s po 2 platna v 2te posoki i togava da govorim, nqma samo da ni eksploatirat za pari deeeba tqhnata mama, izgladneli ku4eta
1.
burgazlia
25.10.2022 15:12:17
3
48
Само обърнете внимание как са облечени гостите и как наште посрещачи ...нямам думи...
Протокол, етикет, едно друго.....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
България плаща 1,2 млн. лева, за да изтегли блокирания танкер "Kairos" до Бургакия залив България плаща 1,2 млн. лева, за да изтегли блокирания танкер "Kairos" до Бургакия залив Танкерът стои повече от една седмица на котва на почти една морска миля от брега на Ахтопол От 30 г. се занимавам с недвижими имоти, през 25 от тях се говори за "балон" на цените, казва брокер От 30 г. се занимавам с недвижими имоти, през 25 от тях се говори за "балон" на цените, казва брокер Цените на имотите са в евро от 20 години и може би ние сме един от секторите, в които потребителите няма да усетят някаква драматична разлика, смята Александър Бочев Започна операцията по изтегляне на кораба „Кайрос“ край Ахтопол Започна операцията по изтегляне на кораба „Кайрос“ край Ахтопол Танкерът стои повече от една седмица на котва на почти една морска миля от брега на Ахтопол Къде се е намирал първият български мол Къде се е намирал първият български мол Това е една много представителна сграда, имала е колонада и полукръгъл план за засводени конструкции България е била приета в ООН преди точно 70 години България е била приета в ООН преди точно 70 години Страната ни е приета за пълноправен член на 14 декември 1955 г. с резолюция на Общото събрание на световната организация Бъдни вечер под натиск: Между 30 и 40 лева излиза храната на човек за празничната трапеза Бъдни вечер под натиск: Между 30 и 40 лева излиза храната на човек за празничната трапеза Нарастващите цени принуждават някои домакинства да ограничат броя на традиционните ястия  Историята на бургаския дейнотериум, който не познаваше бензина Историята на бургаския дейнотериум, който не познаваше бензина Дейнотериумът се е разхождал по „Богориди“, без да бърза заникъде, и е похапвал от буйната растителност. Не е имало магазини. Нито ресторанти. И „Грамофона“ го е нямало Измамници обещават изцеление от диабет в Бачковския манастир, 30 души са подмамени Измамници обещават изцеление от диабет в Бачковския манастир, 30 души са подмамени Фалшивата обява вече е свалена от мрежата Тошко Йорданов: От ИТН никога не сме твърдели, че "сме оженени за някоя власт" Тошко Йорданов: От ИТН никога не сме твърдели, че "сме оженени за някоя власт" Председателят на ПГ на ИТН защити решението за новото управление, припомни ролята на ПП-ДБ в предишната "сглобка" и обяви, че социалното напрежение е наложило осъзнатото оттегляне на ИТН от властта Бърза млечна баклава готова за 30 минути Бърза млечна баклава готова за 30 минути Млечната баклава е нежен турски десерт, който съчетава хрупкави кори и кадифен млечен сироп
Ваксините не причиняват аутизъм, казаха от СЗО Ваксините не причиняват аутизъм, казаха от СЗО Доказателства, базирани на 31 първични изследователски проучвания, публикувани между януари 2010 г. и август 2025 г. Защо в Хърватия проклеха еврото Защо в Хърватия проклеха еврото Точно преди три години - друга страна става 20-ият член на еврозоната - Хърватия Българските протести оглавиха първа страница на "Ню Йорк Таймс" Българските протести оглавиха първа страница на "Ню Йорк Таймс" Под кадъра от редакцията на изданието пише: „Корупция разтресе България; Антиправителствено шествие в София през седмицата" Живия Нострадамус направи тежко предсказание за Путин за 2026 г. Живия Нострадамус направи тежко предсказание за Путин за 2026 г. През цялата 2025 г. се носеха различни слухове за здравето на руския президент Последният мач на Джон Сина: Краят на легендата в WWE Последният мач на Джон Сина: Краят на легендата в WWE След 17 световни титли и над 650 сбъднати детски мечти, кечистът излиза на ринга за финален път Стрелба в университет в САЩ, двама студенти са убити, осем са в критично състояние Стрелба в университет в САЩ, двама студенти са убити, осем са в критично състояние Има и девети ранен, но той е вън от опасност Задържаха петима в Германия, подозират ги, че са планирали нападение на коледен базар Задържаха петима в Германия, подозират ги, че са планирали нападение на коледен базар Прокуратурата подозира, че мотивите зад планираното нападение са ислямистки Румънският президент: Готови сме да отвърнем, ако Русия ни атакува Румънският президент: Готови сме да отвърнем, ако Русия ни атакува Не се страхуваме от пряка конфронтация, категоричен е Никушор Дан Лекарят на Матю Пери осъден на едва 2,5 години затвор за незаконно снабдяване с кетамин Лекарят на Матю Пери осъден на едва 2,5 години затвор за незаконно снабдяване с кетамин Д-р Салвадор Пласенсия се призна за виновен, след като стана ясно, че е доставял нелегално упойващото вещество на актьора, въпреки зависимостта му Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Шарлот Холмс описва как в продължение на 11 минути е пребивавала в Рая, срещнала е своето неродено дете и е получила мисия да предаде послание от Бога.
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори