Карнобат търси иновативни технологии за отопление на детските градини
Георги Димитров предложи на съветниците да обсъдят възможностите за внедряване на водородни инсталации, които да повишат ефективността на горенето
„Няма да оставим децата на студено“, категоричен е кметът Георги Димитров. За да се намалят разходите по това перо, община Карнобат търси алтернативни варианти за отопление на детските градини, които са на компресирана газ.
Преди дни кметът е разговарял с Деница Златева, изпълнителен директор на „Булгаргаз“. Тя го е уверила, че газ ще има. Проблемът идва от високата цена на компресираната газ, което драстично увеличава средствата за отопление. Цената й е два пъти по-висока, спрямо предходния отоплителен сезон.
В търсене на решение, което да намали разходите, бяха предприети стъпки за внедряване на отопление с термопомпи. След направени пазарни проучвания се оказа, че внедряването на тази система за отопление е изключително скъпо.
„Търсим иновации както за чиста енергия, така и за енергоефективна“, обясни кметът.
Георги Димитров предложи на съветниците да обсъдят възможностите за внедряване на водородни инсталации, които да повишат ефективността на горенето. Това води до намаление на разходите за гориво с около 30%, 30% по-малко вредни емисии и по-висока температура в стаите.
На заседанието на Общински съвет -Карнобат на 17 октомври предложението, да се направи допълнение на взето вече решение и към варианта за термопомпени инсталации, да се добави и вариант за водородни инсталации, не събра нужната подкрепа, за да влезе за обсъждане.
Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО
Абитуриенти, проверете осигуровките си!
Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч
В пет български общини няма нито една медицинска сестра
Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта
Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО)
Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора
Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински
Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку
1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия
Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери
Месец преди убийството на Георги Кузев: Двама от обвиняемите заснели друг "нощен лов" в Пловдив
