Орди мигранти нахлуват в България по нов маршрут
По права линия това е най-краткият път от границата до автомагистрала „Тракия“
Кадри с мигранти, които минават оградата на българо-турската граница. От началото на годината там са задържани 1 686 души, обобщиха от МВР.
Кадрите са направени преди десетина дни, твърдят източници, цитиран от bTV. От Граничната полиция казаха, че оградата не спира 100% потока от чужденци и че от началото на годината са предотвратени над 110 000 опита за незаконно влизане у нас. В района на село Трояново минава най-новият път на мигрантите. По права линия това е най-краткият път от границата до автомагистрала „Тракия“.
След като минат границата групите се разделят на по няколко души, за да се придвижат по-лесно към столицата.
"По сигнал на земеделски производители намерихме четирима. След тяхното задържане, те помислиха, че сме каналджии и ни заведоха до групата в гората, която също е в местността на село Трояново“, разказва кметът на Трояново Димитър Николов.
В селото са забелязали, че редовно минават автомобили със софийски номера. Местните настояват в община Камено да има постоянно полицейско управление.
"Кадрите показват щурм на границата". Това коментира Евгени Узунов, председател на Районния съд в Бургас.
„Въпросът е политически и приканвам останалите две власти да направим дискусия незабавно, защото ситуацията по границата е стряскаща. Трябва да се вземат решения кога да се криминализира конкретно поведение и кои лица да носят отговорност“, добави той.
Майка на 5 деца остана без работа и книжка след фалшиво положителен тест за наркотици
Пореден смъртен случай на инфлуенсърка след пластична операция
Смъртоносна лавина остави белег в историята на Галтюр - Австрия
Експерт по национална сигурност с голям въпрос за къщата на Калушев в село Българи
Пожар в Бургас вследствие на късо съединение: Какво се случи?
Смела съпруга спаси мъжа си от мечка в гората
Какво ни очаква в любовта в последната седмица на феруари
ЦИК се сблъска с казуса Цицелков
Проучване: Румен Радев първи при избори днес, ГЕРБ втори! Само пет формации влизат в парламента
Зверска катастрофа на "Марица" - загина мъж, други двама берат душа
Почитаме паметта на светец, раздал богатството си на бедните! Приема болезнена смърт, вместо да предаде вярата си

Няма ли АК за тези мизерните мигранти.