×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • На 29 юни и на 4 юли 2026 г. военни колони ще се придвижват по републиканската пътна мрежа
  • САЩ и Иран планират среща за нови преговори в Катар
  • Иран възобновява полетите до Дубай след седмици на прекъсване
  • Tристранката се събира извънредно заради Бюджет 2026
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

4 години след трагедията: Убиецът на журналистката Виктория мързелува в затвора


07 Октомври 2022, Петък, 18:10 ч.
Автор: Флагман.бг

Северин е с 11 наказания за нарушаване на реда и забранени вещи. Преместен е от затвора в Белене в Ловеч

Убиецът на журналистката от Русе Виктория Маринова не работи в затвора, навъртял е 11 наказания и има 2 награди, съобщиха за „Телеграф“ от Министерство на правосъдието.

Северин Красимиров бе осъден на 30 г. лишаване от свобода за изнасилването, блудството и убийството на Маринова на 6 октомври 2018 г. Първоначално избяга от страната, но бе арестуван в Германия и екстрадиран у нас. На следващата година бе осъден общо на 30 г. затвор за трите престъпления, след като призна вината си.

В затвора Северин е наказван до момента 11 пъти – за нарушаване на реда и за притежаване на забранени вещи. Има и 2 награди – за инициатива при участие в мероприятия. Първоначално той започна да излежава присъдата си в затвора в Белене, но вече е преместен в затвора в Ловеч, казаха още от правосъдното министерство.

Четири години след убийството на Виктория никой в Русе не иска да си спомня за това жестоко престъпление. На 6 октомври 2018 г. градът настръхна от вестта за открито край брега на Дунава тяло на млада жена. Скоро стана ясно, че това е 30-годишната Виктория Маринова, водеща в регионалната телевизия TVN, собственост на бившия й съпруг Свилен Максимов. Извършителят на убийството все още не беше открит, а едно манипулативно твърдение, че е убит журналист заради работата му, прикова погледите на света към северния български град. Репортери на световни агенции като Ройтерс и Франс прес бяха командировани там, оператори насочиха камери към бетонната алея край Дунав, където Виктория бе убита по време на съботния си крос. Край Дунав пристигна и словашки репортер да търси сходство със случая в родината си – бруталния разстрел на разследващия словашки журналист Ян Куцияк.

Още в първите дни след убийството стана ясно, че малко вероятно е престъплението да е извършено заради работата на Виктория в телевизията. Там тя води известно време светската рубрика „Подиум“, а след смяна на концепцията екипът решава да стане лице на предаването „Детектор“, което да засяга по-сериозни теми. В първото и последното му издание с участието на Виктория, излъчено дни преди да бъде убита - на 30 септември 2018 г., тя прави само анонс на темата, а интервютата води друг журналист.

Четири дни след престъплението в германския град Щаде бе задържан 21-годишният Северин Красимиров, който напуснал България, за да се скрие при майка си. Разследващите имаха достатъчно доказателства, че убийството на Виктория не е поръчково, а е гнусно посегателство със сексуален мотив. Виктория е правела сутрешния си крос на бетонната алея край Дунав, когато срещнала убиеца си. Той се прибирал след нощен запой в ромския кв. „Селеметя“ и красивата млада жена привлякла вниманието му.

Северин бе върнат у нас и изправен пред Окръжния съд в Русе. Повдигнати му бяха три обвинения – за блудствени действия, за изнасилване и за убийство, извършено по особено мъчителен за жертвата начин и с особена жестокост. Северин призна вината си и се възползва от процедурата на съкратеното съдебно следствие и така намали с една трета присъдата си. Тя бе произнесена същия ден, в който тръгна делото срещу него.

В съдебната зала Северин влезе спокоен, с дъвка в уста, с чисти дрехи и нова прическа. По време на четенето на обвинителния акт се прозина няколко пъти. Съдът му даде 30 г. затвор. Заниженото му заради вратичка в закона наказание повдигна дебат в обществото за това справедливо ли е жестоки убийци да не получават доживотни присъди.

Фондацията „Направи добро за непознат“ продължи добрите дела на Виктория Маринова. Тя бе създадена в нейна памет от близки и приятели.

Сред първите инициативи и със средства на основателите на фондацията бе поставено осветление и видеонаблюдение на бетонната алея край Дунав, където Вики намери смъртта си. Организирани бяха благотворителни концерти с участието на изявени наши изпълнители, поредица от акции в подкрепа на благородни каузи, спортни инициативи, други прояви. Откакто е основана, фондацията е помогнала на хиляди хора в беда. „Направи добро за непознат“ дари радост на много бедни семейства и самотно живеещи хора чрез кампаниите си „Коледна баница за всеки“, „Играчка за всяко дете“ и „Великденска трапеза за всеки“. Подпомогнати са центрове от семеен тип за деца и младежи, беше осигурена топла храна за медиците на първа линия в битката срещу коронавируса в продължение на два месеца.


В категории: Русе


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Удариха колата на депутат, тя не е лъскава Удариха колата на депутат, тя не е лъскава 29/06/2026, Понеделник 20:10 0
Тервел ИЛИЕВ Мениджър е разстрелян на екзотичен остров Мениджър е разстрелян на екзотичен остров 29/06/2026, Понеделник 18:33 2
11
Коментара по темата
11.
*********
05.07.2024 09:53:36
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
10.
maika ti
01.06.2023 15:23:34
0
2
Само дето убиецът на журналистиката разследвала кражби свързани с еврофондовете е разбойко, не е тоя мангал....
9.
Ууу
27.11.2022 11:32:43
0
1
Тоя нещастник заслужава до умре от гладна смърт. Ще го храним ние с нашите данъци. И с нашите данъци ще поддържаме ред, чистота и топлина в затвора. От къде на къде? Те ще безчинстват, ние после ще ги храним. По 1 филия мухлясъл хляб на ден му се пада на тоя и по 1 чаша жабунясала вода! Да умре бавно и мъчително. За Виктория би бил лукс неговия сегашен живот в затвора. Но уви, тя нямаше този шанс!
8.
Я.Р.К.( П.Д.К.)
08.10.2022 06:42:47
0
5
С.М.Ъ.Р.Т.
7.
Petio
08.10.2022 06:36:39
0
5
СМЪРТ ЗА УБИЙЦИ И НАСИЛНИЦИ
6.
Ami
07.10.2022 23:22:55
0
8
Да се върне дмъртното наказание и всички доживотни и тез с по 30 години още утре да се разстрелят.
5.
OG KUSH
07.10.2022 22:42:05
1
9
Айде бе! Тоя получовек още ли диша? Бях го забравил тоя мангал. Нали все се гоним евроатлантическите закони, правила, ценности! И сега да питам на тоя мангал, защо още мозъка му не е изпържен на масло на електрически стол? Крайно време е законово да се започне да се чисти от подобен биологичен вид утайки както братята Хамериканци правят.
4.
N&M
07.10.2022 20:47:00
4
6
Do 3
Ima Dogovorka. ....???
3.
дракон
07.10.2022 20:40:35
2
15
НЕ ГО ХРАНЕТЕ НЕ МУ ДАВАЙТЕ ПРАТКИ НЕ ГО ОСТАВЯЙТЕ ДА ЛЕЖИ ПО ЦЯЛ ДЕН ВКАРАЙТЕ ГО В ИСТИНСКИ ЗАТВОР,А НЕ КАТО НАШИТЕ СОЦИЯЛНИ ДОМОВЕ ЗА БЕЗДОМНИЦИ И ТОГАВА МОЖЕ ДА СЕ ПРОМЕНИ НЕЩО!А И НА ВСЯКА ПРОВЕРКА БОЙ ДО НАСИРАНЕ И НА ПЪРВАТА ГОДИНА ЩЕ Е МИНУС НЕГО И ТАКА ДЪРЖАВАТА ЩЕ СПЕСТИ 30 ГОДИНИ С НАШИТЕ ДАНЪЦИ ДА ХРАНИ ТАЯ ГНУС!И СЛЕД ТОВА ЩЕ ИМА МАЛКО СТРАХ ОТ НАКАЗАНИЕТО!ДЕМОКРАЦИЯ = НА АНАРХИЯ .
2.
До1
07.10.2022 19:27:46
5
15
Бре, какъв всезнайко си! Само да те питам: насила ли някой му е вкарал онази работа? И кой нормален ще се съгласи да излежи 30 години ако ще и за милиони да е???? Заради такива като теб 4 пъти ходим на избори и те използват като мезе, докато си пълнят джобчетата!
1.
Курбан
07.10.2022 19:15:48
12
9
Стана той. Но не е убиеца и хората знаят това
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Сезонът на пожарите в Айтос започна, пламъците приближават до къщите Сезонът на пожарите в Айтос започна, пламъците приближават до къщите Гъста растителност гори до жилищния квартал край „Орела“, два екипа на пожарната се борят със стихията Властта в шах след протеста: Посегне ли на държавните служители, ще настане хаос Властта в шах след протеста: Посегне ли на държавните служители, ще настане хаос В някои отдели чиновници обслужват хиляди граждани и ако напуснат, обществото ще е два пъти по-недоволно, предупреждават от КТ „Подкрепа“ Ад за пациенти и медици: По стъпалата на спасението влачат в одеяла хора между живота и смъртта Ад за пациенти и медици: По стъпалата на спасението влачат в одеяла хора между живота и смъртта Докато новата болница в Ямбол чака поредните 4,4 милиона евро за индексации, лекари и санитари мъкнат ранени по стълбите на сгради от 1912 година Джигит разцепи кола в ТИР на завой, жена загина, въздушна линейка спасява ранен Джигит разцепи кола в ТИР на завой, жена загина, въздушна линейка спасява ранен Изпреварване при непрекъсната линия превърна Котленския проход в кървава арена, трима берат душа в Сливен, а болница в Бургас пое най-критичния пациент Флагман.бг е водещ медиен партньор при историческото домакинство на Giro d’Italia 2026, сочи експертен доклад Флагман.бг е водещ медиен партньор при историческото домакинство на Giro d’Italia 2026, сочи експертен доклад Докладът на Sensika за Grande Partenza отчете феноменален успех за Черноморието Бургас има първото общинско IB училище в България Бургас има първото общинско IB училище в България Добрата новина съобщи кметът Димитър Николов Областният управител събра депутати и кметове на важна среща за бъдещето на Бургас Областният управител събра депутати и кметове на важна среща за бъдещето на Бургас Депутатите бяха запознати с приоритетите, касаещи развитието на областта и проблемите, с които кметовете се сблъскват в дейността си Българската русофилия започна миграция към Китай Българската русофилия започна миграция към Китай Очевидно разочарован от Русия, един от ярките представители на общността, проф. Иво Христов, вече обгрижва следващата империя Край на безплатния обмен: „Български пощи“ въвеждат такси за смяна на левове в евро от 1 юли Край на безплатния обмен: „Български пощи“ въвеждат такси за смяна на левове в евро от 1 юли Новите тарифи варират от 6 до 10 евро в зависимост от сумата, като до момента държавното предприятие е обменило безвъзмездно близо 290 милиона лева Тийнейджърите, употребяващи марихуана, са изложени на двоен риск от тежки психични заболявания Тийнейджърите, употребяващи марихуана, са изложени на двоен риск от тежки психични заболявания Изследване над 460 000 младежи доказва, че канабисът в ранна възраст е директен тригър за психози, биполярно разстройство, депресия и тревожност
Масово убийство заради спор за дете: Шест трупа след стрелба в социален център Масово убийство заради спор за дете: Шест трупа след стрелба в социален център Брутална касапница в германския град Щаде вдигна полицията под тревога, спецчасти и хеликоптери блокираха района, стрелецът е в ареста Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Русия на Путин няма бъдеще, каза той Българската русофилия започна миграция към Китай Българската русофилия започна миграция към Китай Очевидно разочарован от Русия, един от ярките представители на общността, проф. Иво Христов, вече обгрижва следващата империя Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Дъщеря му навършва 18 години и вече се сблъсква с истината на транс тийнейджърите Светът на киното скърби: Почина една от най-обичаните легенди, вдъхновила поколения Светът на киното скърби: Почина една от най-обичаните легенди, вдъхновила поколения Британската култура изгуби една от най-ярките си и обичани икони Масова евакуация! Огромен пожар изпепели известен круизен кораб, полицията на крак Масова евакуация! Огромен пожар изпепели известен круизен кораб, полицията на крак Благодарение на бързата и професионална реакция на спасителните служби, към момента няма данни за пострадали или ранени Цената на петрола се срина след месеци на блокада Цената на петрола се срина след месеци на блокада Според оценки на Bloomberg, износът на петрол от страните от Персийския залив е достигнал 75% от нивото си отпреди войната. Мащабен план на Цанко Цанков: Инвестира над 800 хил. евро, за да превърне басейна във „Ветрен“ в целогодишен център Мащабен план на Цанко Цанков: Инвестира над 800 хил. евро, за да превърне басейна във „Ветрен“ в целогодишен център Световният рекордьор излезе с конкретна визия часове преди сесията на Общинския съвет в Бургас – предлага безплатно плуване за деца и хора с увреждания Хаос на плажовете в Гърция: Хотели и заведения масово поставят шезлонги в „сива зона“ и без договори Хаос на плажовете в Гърция: Хотели и заведения масово поставят шезлонги в „сива зона“ и без договори Заглавието директно предупреждава за проблем на място, което вълнува всеки български турист. Думата „хаос“ веднага привлича вниманието Един от най-издирваните убийци в света се скри под носа на всички Един от най-издирваните убийци в света се скри под носа на всички Дон Мико бе заловен в Испания 
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня При доктора:
- От сега нататък никакъв алкохол и никакви цигари!
- Докторе, много ли е сериозно?
- Не, но ще трябва да спестявате, за да си платите лечението...
Виц на деня Виц на деня - Майсторе, колко струва поправката на спирачките?
- Около 200 евро.
- Е, тогава ми увеличи звука на клаксона.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На много омъжени жени мъжът е като целулит. Никъде го няма по снимките.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори