×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Собствениците на вили полудяха: Искат 3000 лв. за Нова година, „бедният българин“ разграби всичко


Собствениците на вили полудяха: Искат 3000 лв. за Нова година, „бедният българин“ разграби всичко
За тази цена получавате единствено нощувки, без никакви други екстри, но още от края на август къщите у нас са заети
05 Октомври 2022, Сряда, 20:00 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимката е илюстративна

Офертите заливат интернет пространството, но голяма част от тях не са актуални

3000 лв. на нощувка за Нова година в самостоятелна къща за гости в България. Не, това не е някаква шега. Толкова са поискали за вила за 10 души на територията на община Карлово. Цената не е пакетна, няма изхранване, а единствената екстра, която предлага, е... едно джакузи. За безумните цени на местата за настаняване и още по-безумните условия, които предлагат, сигнализира читател на Флагман.бг от Бургас. 

Той и семейството му, заедно с приятели са решили да посрещнат новата година в самостоятелна къща някъде на планина. Започнали да търсят място от по-рано, за да имат избор. Но са ударили на камък – с липсата на вили, фалшивите обяви и безумните цени на малкото места, които са останали свободни. 

“Ние ще сме приятели между 12 и 14 души. Някъде около средата на септември започнахме с търсенето, тъй като сме запознати, че за Нова година положението е по-сериозно. Първият проблем, с който се сблъскахме, беше да намерим място. Буквално няма. Наети са още от края на август. Ние, бедните българи, които постоянно се оплакваме от инфлация и цени, сме разграбили всички възможни вили под наем на невиждани високи цени. Проверих къде ли не – близките области Ямбол, Сливен, дори в Хасково. Търсихме в Карловския балкан, в района на Калофер, Копривщица, предбалканските градчета – Троян, Тетевен, Рибарица, Априлци. Никъде няма нито една свободна къща. Голяма част от обявите в интернет са фалшиви или просто не са актуални, но ги държат, за да привличат интерес“, разказва нашият читател. 

Вторият проблем, с който се сблъскали, е бил за броя нощувки. Те планували да наемат къща за две вечери, но се оказало, че такъв вариант просто няма. Собствениците държали за минимум 3 нощувки. При условие, че ще намерят място, където да отпразнуват заминаващата 2022 г., те се съгласили да останат повече от два дни. Тогава обаче получили следващия удар – с безумните цени. 

„Най-ниската оферта започва от 2500 лв. за престоя от три нощувки. Масово обаче варират над 3000 лв. За тази цена не предлагат абсолютно нищо – нито закуска, нито вечеря, нито басейн. Никакви екстри. Просто една къща, в която да се съберем всички. Това се оказва лукс в днешни времена. „Екстра джакузи“ имаше само в едната оферта. Там обаче цената беше още по-потресаваща. Отново 3000 лв., но не за целия престой, а за една нощувка. Тоест ние за три вечери трябваше да платим 9000 лв., за да ползваме джакузи. Абсурдно е! Една от най-скъпите оферти бе западнала странджанска къща в село Ясна поляна, в която ми поискаха 150 лева на нощувка на човек. 450 лева на човек за 3 нощувки. Всъщност западнала е меко казано. Там беше пълен батак, кочина. Но явно се възползват от това, че има търсене и няма предлагане. 

Куриозното в случая е, че въпросните имоти извън Нова година струват не повече от 250-300 лв. на нощувка. Оправданията на собствениците били, че не знаели какво ще се случи с цената на тока, а така се застраховали. 

„След две седмици търсене успях да намеря къща за гости в Калофер, която да отговаря на нашите критерии, на много по-поносими цени. Проблемът е, че това ми отне цялото време и енергия. Аз не мога да търся нон-стоп, все пак и на работа ходя. Не се научихме в България да правим туризъм. Хотелиерите, изобщо хората, които са в този бранш не разбраха, че хората заради такива безумни условия и цени бягат към Гърция и Турция. Направих една справка и видях, че за 3000 лв. ще наемем къща в малко гръцко селце за 2 нощувки повече. Но в момента нямаме възможност да пътуваме извън страната, за съжаление“, споделя още нашият читател.

Освен това се оказва, че вече празнуването по хотели, дори и в зимни курорти, излиза по-евтино от наем на самостоятелна къща. В Сърница, на брега на язовир, например, хотелски комплекс предлага 3 нощувки със закуски, обяд и вечеря, включително и празнична, за 400 лв. на човек. В тази цена е включен и СПА центърът. Проверка на Флагман.бг показа, че свободни места има както в семейни хотели, така и в големи комплекси.
 


В категории: Животът


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
20
Коментара
20
Коментара по темата
20.
Чичо Петко
07.10.2022 08:09:53
0
6
А щот не може дома да си пиете ракията, трябва задължително на хотел или къща....иб@х го разглезения и мрънкащ народ...все лигавщини!
19.
Ало Вараца?
06.10.2022 14:33:20
0
7
Живот на кредит и накрая живот на улиците. Гъз път да види е БГ туризмът за по 2-3 дни.
18.
Rando
06.10.2022 14:04:58
4
2
Мн закостено мислене имаш,поне половината хора които работят ИТ спортуват всеки ден,но на Ганя му дай стериотипи,за да може да си избива комплексите за малоценност

Доста си далеч от истината като говориш и за мен хаха,но щом това те кара да се чувстваш по-добре,на мен лично не ми пречи,виж сега ако на живо се държиш така ще получиш някоя храчка в лицето и когато се опиташ да удариш вече ще е късно

Айде с здраве
17.
Алпинист
06.10.2022 13:31:39
4
5
Пич аз може да взимам 1900 лв но съм качил всички големи върхове в Европа и планини и върхове из България няма пещера да не съм влизал докато ти IT мишко и 1 млн на час да вадиш не си мърдало от офисният коптор и дори ,огато ти се отдаде време за почивка или ваканция се влачите с по 15 човека улави за да идете на някой селяк в кочинята и да се наплюскате и налочите като свинйе в запушен нарко коптор.Правиш ли разлика м/у качество на живота сульо защото ти нямаш такова и никога няма да имаш и на 30г си вече диабетен труп i по цял ден докатo аз горя енергия ти гниеш пред клавиатурата и се разлагаш като труп.
16.
Rando до 13
06.10.2022 12:39:46
6
7
IT са тъпанари дето взимат по 5-10к на месец,а ти умния взимаш 800 леа и си 6 дена по 11 часа на работа
15.
Ее
06.10.2022 10:50:15
3
7
Хахаха - тия искат да карат Нова година за лев. Нали искахте пазарна икономика ?! И не е вярно, че къщите за гости са пълни. Просто собствениците не искат хора. Стоят празни и след години ще си останат за тях. Стар номер
14.
Мм333
06.10.2022 10:33:35
2
6
3000лв : 3дни=1000лв на ден.
1000лв на ден :на 14 човека = на 70 лв на човек на нощувка.
Вие ако отидете цялото село а не само вашия квартал може да ви излезе и 20 000 лева,ама нова е цена на всички за три дни или общо 42 нощувки
13.
тва са IT тъпанарете
06.10.2022 09:27:56
5
12
тва са IT тъпанаре само те одат стадо по 30 дебилеа и климактеийни телки и наричат това почивка празник и тн
12.
Аз
06.10.2022 09:16:31
0
11
сопол такъв ,аз като нямам пари не търся къде да ходя на Нова година.Аман от алкажи и наркомани без капка мозък ,умряхте да са напивате ,тъпанари
11.
Е.
06.10.2022 08:48:27
0
13
Първо се говори за нощувка за 3000лева. После става дума за 10 човека. А пък накрая излиза че е за ТРИ нощувки на 10 човека. !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
10.
Алоу
06.10.2022 02:11:49
5
24
Аз не знам дали е било кочина, но след вас къщата ще е за ремонт. Така че цената не е висока. А и да знаеш в Гърция не можеш да трошиш и да си тръгнеш.
9.
А богатият западняк
06.10.2022 00:53:29
2
31
ходи да гледа безплатната заря от общината и се прибира с безплатното метро на 31-01.12 вечерта. На 02.01 е на работа!
8.
Аз
05.10.2022 21:00:30
1
79
Ще си карам вкъщи с паржолки и ракийка. Богаташите да се оправят. Нямам техните проблеми. Ще се веселя, ще пия, ще ям и ше еба. Всичко вкъщи. И ми е хубаво.
7.
Дидо
05.10.2022 20:49:39
35
11
Тия па се сетили да търсят къщи за гости преди месец - търси се още след предната Нова Година, бе, алооо!В Еленски Балкан читавите къщи ги запазиха още през пролетта - знам, защото живея там!
6.
ХХ
05.10.2022 20:45:19
32
8
Българске про'с'таци, штигаааа!!! Аш ште пръзнувам в Мошква с рушки приятили за 200 рублака на вешер. Ши имъ бежплатнъ водкъ, сельодкъ и пилмени, почетен гошт ште ни бъде Жужя, ши играим кажашок и ши пеим штавай штрана агромноя.
5.
Glarus
05.10.2022 20:38:58
2
33
Двама са луди един иска другия дава
Които дава е също луд
4.
Хахахахахах
05.10.2022 20:34:15
1
25
Гаранция ще е пълно с сива икономика
3.
Хахаха
05.10.2022 20:20:13
9
62
Кокорчо каза, че България изобщо не е бедна страна и ето ви доказателството. Да не забравяме и неспирните воаяжи на нашенци по почивки в чужбината.
2.
Трол
05.10.2022 20:09:24
3
82
Щом има кой да им ги даде... Може и 5000 да поискат. Пазарна икономика - търсенето определя предлагането.
1.
ХХ
05.10.2022 20:06:13
34
31
Че по 50 евро на вечер на човек си е ниска цена ако не искат депозит. Не виждам защо ревът - нали са членове на богатия ЕС?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат Десетки плавателни съдове са потопени умишлено през 1944 г. край Прахово, а някои от останките вече изглеждат като заседнали в пясъка Северният плаж в Бургас претърпява пълна метаморфоза за Евровизия 2027 (ВИДЕО) Северният плаж в Бургас претърпява пълна метаморфоза за Евровизия 2027 (ВИДЕО) Крайбрежната алея и обектите на ивицата влизат в основен ремонт веднага след края на сезона Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига Бургаските футболисти губеха с 0:2, но успяха да изравнят и дори бяха близо до пълен обрат. Вече обаче изостават с пет точки от лидерите в групата Близки, политици и юристи изпратиха Антон Станков в последния му път Близки, политици и юристи изпратиха Антон Станков в последния му път Венци изпратиха Министерството на правосъдието, прокуратурата, Софийската адвокатска колегия и обществени организации Злато за България! Стилияна Николова стана световна шампионка Злато за България! Стилияна Николова стана световна шампионка Възпитаничката на Валентина Иванова получи 30.150 точки във финала  Изведоха DARA с полиция от концерт Изведоха DARA с полиция от концерт Хиляди се събраха край Пантеона за празника на града, а певицата излезе на сцената часове след получаването на най-високото отличие на Варна Нелепа трагедия: 31-годишен загина, докато приятели опитвали да изтеглят джипа му Нелепа трагедия: 31-годишен загина, докато приятели опитвали да изтеглят джипа му Мъжът пропаднал с автомобила в канавка в село Ситово, а по време на спасителната маневра бил прегазен 61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите 61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите Допълнителни полицейски екипи и цивилни служители са насочени към проблемните райони по крайбрежието Дунав удари рекордно ниско ниво при Русе Дунав удари рекордно ниско ниво при Русе Реката падна до минус 123 сантиметра, а водосборът надхвърля 800 хиляди квадратни километра Шоуто на „Старият Криско“ събра 5000 хиляди души на Морската гара в Бургас за Boom Summer Fest Шоуто на „Старият Криско“ събра 5000 хиляди души на Морската гара в Бургас за Boom Summer Fest Атанас Колев се появи изненадващо на сцената, а състезателят във Формула 2 Никола Цолов изгледа концерта от VIP зоната
Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море Пламъците се разпространиха за минути заради силния вятър, засегнаха жилищни райони и принудиха властите да задействат поредица от предупреждения чрез 112 Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани Призиви в социалните мрежи задействаха мащабна операция от двете страни на границата само две седмици след безпрецедентната мигрантска вълна Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите Около 685 000 работни места в сектора са свързани със здравните биотехнологии, а Брюксел атакува проблемите с финансирането и регулациите Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха Тежката катастрофа е станала рано сутринта в източната част на страната, причините за инцидента се изясняват Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години Той участва и в "Шпионинът, който ме обичаше" с Роджър Мур Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова Безпилотният апарат е унищожен край Галац в 05:01 часа, отломките са паднали между две села Иран и Оман на крачка от сделка за Ормуз, но протокът едва ли ще бъде отворен скоро Иран и Оман на крачка от сделка за Ормуз, но протокът едва ли ще бъде отворен скоро Маршрутите на корабите вече са договорени, спорът остава за сигурността и таксите за преминаване Европа гори: 2000 евакуирани в Хърватия, 25 активни огнища в Сърбия Европа гори: 2000 евакуирани в Хърватия, 25 активни огнища в Сърбия Пламъци застрашават населени места в Испания, а силният вятър пречи на пожарникарите в белгийската провинция Лиеж Руски ракети удариха Украйна, дронове полетяха през нощта към Москва Руски ракети удариха Украйна, дронове полетяха през нощта към Москва При атаката срещу Киев има най-малко един ранен и пожари, а при нападението срещу Москва засега не се съобщава за пострадали Строител откри зазидано злато за 9 млн. евро под стара пивоварна Строител откри зазидано злато за 9 млн. евро под стара пивоварна 49 кюлчета, монети и златни късове били скрити в забравено мазе в белгийския Дендермонде - полицията вече издирва законния собственик на приказното богатство
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори