×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Избирателите поискаха коалиция за кабинет и по-добра версия на политиците, смята служебният премиер


Избирателите поискаха коалиция за кабинет и по-добра версия на политиците, смята служебният премиер
"Резултатите показват безусловно картина, за която често призовавах да се мисли, за да не се губи ценното време от двата месеца между август и октомври"
Ключови думи: парламент, правителство
05 Октомври 2022, Сряда, 10:16 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Гълъб Донев се надява новият парламент да има дълъг живот въпреки очакванията

Коалиционната формула е неизбежна. Това решил народът с вота си за парламент в неделя според служебния премиер Гълъб Донев. Той коментира темата в началото на правителственото заседание днес. Политиците пък трябвало да предложат по-добра своя версия – това е изводът на Донев във връзка с ниската избирателна активност.

Той изрази удовлетворение от организацията на вота, като благодари специално на част от министрите - вътрешния, външния, на електронното управление. Според премиера българските граждани са гласували свободно, а изборите са протекли спокойно и прозрачно. Съществени нарушения не били констатирани. 

"Резултатите показват безусловно картина, за която често призовавах да се мисли, за да не се губи ценното време от двата месеца между август и октомври. Българските избиратели, които участваха в изборите със своя глас "подкрепа", "неподкрепа" или с отказ от гласуване, решиха: коалиционната формула за създаване на редовно правителство е неизбежна. Ниската избирателна активност и високият вот в полза на "не подкрепям никого" са повод не само за анализ, но и за преосмисляне на политическото поведение. Като не подкрепят никого или не гласуват, българските избиратели задължават българските политици да предложат своя по-добра версия", изкоментира служебният министър-председател. 

В следващите дни президентът щял да свика 48-ото Народното събрание и въпреки очакванията Гълъб Донев се надявал то да е с дълъг живот, защото имало необходимост от ефективно работещ парламент. 

Той подчерта, че спешно следва да се приемат куп закони, свързани с Плана за възстановяване и устойчивост. В подготовката им се отличили с работата си служебните министри Атанас Пеканов и Крум Зарков. 

 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
14
Коментара
14
Коментара по темата
14.
Не,благодаря
05.10.2022 14:34:35
11
4
Гледам Мони Паси и Плевнелиев с готовност са откликнали на призивите Борисови. Всуе. Няма да стане. Този мач вече сме го играли с НДСВ - атланнтизъм с далавери. Борисовият хибрид на остатъчен евроатлантизъм с руска корупция унищожи фундамента на българската демокрация и пазарна икономика.
Дани Митов пък да се върне към годините в които Борисов реализираше Турски поток и не му обръщаше никакво внимание, защото се беше "оженил" за Кремъл. /изразът е на Борисов/
С този под наем атлантизъм Борисов е обречен. Да не си губят времето. Нищо не им пречи да назначат Мони Паси за външен министър, а Пленвелиев или Дани Митов за премиер. И да се подредят милиционер-атлантик, милиционер-атлантик. В бойковата част "милиционер" ще продължи да се краде, докато "атлантици" получавах трохи и служат за прикритие.
Нищо няма да излезе. Ще ги използват като носни кърпички - за да прикрият корупционните схеми с ДПС на Пеевски и олигархията - от Домусчиев до Божков.
Възраждане и ИТН да уточнят кой точно е насаме с народа - защото и Слави беше сам с народа срещу всички. Той Копейкин е голям майтап - и ще става все по-голям, защото се повярва, че е незаобиколим фактор - точно както патриотите. Преди да дудне за грантове и схеми от НПО от САЩ, Германия, Норвегия, Швейцария и т.н. да даде отчет за парите, които е получил пряко или непряко свързани с политически олигарси и опосредствени руски пари. За които няма ни отчет, ни прозрачност. Направо се чудя на нахалството на този човек, след като го заля река от контролирани през Москва пари. Единствената морална база на която ПП и ДБ могат да стъпят е освободен от корупция евроатлантизъм. С ББ това няма как да стане.
13.
До 12 чети пост 7
05.10.2022 13:26:17
1
18
Тъп ли си, или да?
12.
Бойко Борисов: "На 3.10. ще свалим цените та
05.10.2022 12:28:34
21
11
Най-много се лъже преди избори и на лов ..... за избиратели. Въпросът е не защо Борисов лъже, а защото му вярват.
И защо не спретнат протести, че ги е подвел? И в уравнението - вие сте прости, и аз съм прост, кой е простият? Уж победител а се крие, не се явява. Май го е страх от "победата".-
11.
Разбитите авари
05.10.2022 12:04:13
9
21
Кирил Петков, Асен Василев и Христо Иванов ли ще ни определят бъдещето?
До кога ще бъдем заложници на шепа мързеливи измамници?
10.
Прокопиевата мафия
05.10.2022 11:58:28
5
15
"Дневник", "Капитал", "Медиапул" и "Клуб Z" да напуснат.
Bсяка медия, получаваща финансиране от чужда държава, трябва да получи статут на чуждестранен агент, подобно на статута на руската RT в САЩ.
9.
Така е!
05.10.2022 11:46:23
18
16
Да! Избирателите пожелаха коалиция, без Тиквата обаче! 70 процента от населението!
8.
Някой
05.10.2022 11:35:02
16
14
Някоя партия да иска тиквеник? Историята е показала, че който се е заиграл, накря все е ревал. А колко бяха използвани и захвърлени за да може винету да е все прав?
7.
Паднаха ОПГ ПП
05.10.2022 11:30:58
10
23
Падна и цената на бензина!
Защо ли, има ли връзка с офшорките на киретата???
6.
Смях
05.10.2022 11:24:44
18
13
На Баце кой му е казал, че може да говори от името на хората? Избирателите се делят на две групи - такива ,които искат Баце и трохи от чекмеджетата и такива,които искат що-годе нормална държава. Герб,ИТН,ДПС и Възраждане свалиха правителството, сега да си правят тяхно. Да въведат ред в хаоса, да свалят бензина,да отварят утре Арена Бургас и т.н. Какво се насраха и сега искат да изкарат другите виновни?
5.
Xa Xa Xa
05.10.2022 11:21:05
9
22
C няколко тънки хода Бойко Борисов накара доскорошните специалисти по платени граждански операции да се отричат от властта, подобно на свети Петър.
Отказите на новото ляво - ПП, на старото дясно - ДБ, както и на донора на гласове БСП, плюс техния площаден партньор Възраждане, с чиито нацепени батки шестваха и въставаха онези от триото, хората на Хрищо и бай Танас, Маяма, Настимир и цялата бригада - ще ерозират и последното останало от олигархичния бунт, почнат координирано между Доган, Радев и споменатите херои през лятото на 2020-та.
Това именно е целта на започналата от вчера нова предизборна кампания.
4.
5-ко
05.10.2022 11:17:26
22
14
Никаква коалиция с ГЕРБ, ДПС и Възраждане.Народът иска повече в управлението да не участват крадците и фашистите.Коалиция може да се направи, ако Бойко Борисов застане пред телевизора и си признае колко парички и злато е замъкнал чрез чекмеджетата, колко е раздал на солташаците си от ДПС и привъжениците си от ГЕРБ, на матахаритата си и да влезе в затвора заедно с главните си прокурори.Българино внимавай.Пак искат да те измамят гербепедерасите.Никога коалиция с протурската партия, в която си искараха стажа за пенсия н народното събрание основната сюрия от тапанарите като Данчо Ментата, и много други.Нищо ново не може да се очаква от старите к....ви в парламента.
3.
XUY
05.10.2022 11:11:40
13
17
Никой не иска да управлява фалираната от Кирил и Асен държава.
Никой не иска да кове закони в зима, която се очертава да е студена, гладна и дълга.
Никой не му пука за програми, време, народ, демография, доходи, да не говорим за висшите ценности като образование, наука, изкуство и подобните.
Дори културният проект на ДаБГ от джипа на Бобоков е забравен.
Ситуацията е положение, което ще продължи кратко, ще боли много и ще струва ужасно много, както дотук.
2.
_nib_
05.10.2022 11:05:22
15
16
гълъбов....ако обича да не говори от името на избирателите....Ние искаме по-добър живот за нас...децата ни и родителите си.До тук....33 години управление от продажници,почти нищо добро не е направено за народа.
1.
:) :) :)
05.10.2022 11:04:42
19
20
Не съм съгласен с премиера!
Просто гласувалите все още се надяват на нещичко и затова гласуват.
Но хората не искат нито един от досегашните повече!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Ето ги бизнесмените Стамат Бъчвата и Иван Георгиев, пласирали подводно 100 кг марихуана (СНИМКИ/ВИДЕО) Ето ги бизнесмените Стамат Бъчвата и Иван Георгиев, пласирали подводно 100 кг марихуана (СНИМКИ/ВИДЕО) Окръжна прокуратура-Бургас ще поиска постоянен арест за двамата, а в съда се очакват нови подробности за необичайната акция Слави Панайотов стана на 40 години днес. А какво ще се случи, ако се кандидатира за президент? Слави Панайотов стана на 40 години днес. А какво ще се случи, ако се кандидатира за президент? Той няма традиционна партийна биография, но притежава ресурс, за който политиците харчат години и милиони: разпознаваемост, собствена аудитория и пряк достъп до поколение, което все по-трудно достига до урните Никола Цолов покри 300 км във Формула 1, Racing Bulls го поставя следващ за промоция Никола Цолов покри 300 км във Формула 1, Racing Bulls го поставя следващ за промоция Шефът на отбора Алан Пермейн вече определи българина като следващия в редицата, но титулярно място за сезон 2027 още не е потвърдено Две години битка за достойнство: Съветниците от ЗС „Ал. Стамболийски“ питат защо Средец още няма зала за тъжни ритуали Две години битка за достойнство: Съветниците от ЗС „Ал. Стамболийски“ питат защо Средец още няма зала за тъжни ритуали Всеки човек в Средец рано или късно ще бъде изправен пред необходимостта да изпрати близък, обществото може да спори дали трябва нов площад, нов фонтан или пътен ремонт, но правото на достойно сбогуване е от онези минимални белези на цивилизованата общност, за които трудно може да има две мнения Такситата да влязат в бус лентите, но само с клиент. Подкрепяте ли? Такситата да влязат в бус лентите, но само с клиент. Подкрепяте ли? Предложението е на ПП Основни разлики при шотландско, американско и ирландско уиски Основни разлики при шотландско, американско и ирландско уиски От торфените нотки на Islay до сладостта на бърбъна – вижте как суровините, дестилацията и бъчвите определят всяка глътка Пазаруването за новата учебна година е по-изгодно с tbi bank app и карта neon Пазаруването за новата учебна година е по-изгодно с tbi bank app и карта neon Всеки може да облекчи семейния бюджет като раздели плащания на 3 или 6-месечни вноски без такси или получи до 20% от похарченото обратно по сметката Българин е сред издирваните след катастрофалния потоп в Непал, близо 1500 души са в неизвестност Българин е сред издирваните след катастрофалния потоп в Непал, близо 1500 души са в неизвестност Непалските туристически власти включиха България сред държавите с изчезнали граждани, докато МВнР все още няма потвърждение за засегнат наш сънародник Вкусът на Азия у дома: Защо китайският ресторант „ЛОН ФУ“ остава любима спирка в Меден рудник Вкусът на Азия у дома: Защо китайският ресторант „ЛОН ФУ“ остава любима спирка в Меден рудник От доказаните азиатски класики до изненадващите плодови десерти и мочи — какво поддържа интереса към познатото заведение в бл. 306 ГЕРБ остана без силен ход за „Дондуков“ 2: Борисов трябва да извади кандидат от нищото ГЕРБ остана без силен ход за „Дондуков“ 2: Борисов трябва да извади кандидат от нищото Димитър Николов бе естественият печеливш вариант, но Евровизия го извади от уравнението, а останалите имена не носят достатъчно широка подкрепа
Държавата търси споразумение с ЛиЛана в Страсбург заради дело от времето на Гешев Държавата търси споразумение с ЛиЛана в Страсбург заради дело от времето на Гешев Шест години след шумния арест на Лиляна Деянова и Мартин Димитров наказателното производство още е висящо, а България е изправена пред въпроси за презумпцията за невиновност заради видео на прокуратурата Зверска тапа в посока кв. „Сарафово“ Зверска тапа в посока кв. „Сарафово“ ПТП предизвика километрично задръстване Нов удар по танкер в Ормуз: Снаряд подпали кораба, екипажът се спаси Нов удар по танкер в Ормуз: Снаряд подпали кораба, екипажът се спаси Това е вторият подобен инцидент от началото на седмицата, напрежението около стратегическия проток остава високо Николай Младенов с голяма новина за Газа: Хамас отстъпва властта и започва да се разоръжава Николай Младенов с голяма новина за Газа: Хамас отстъпва властта и започва да се разоръжава Процесът трябва да бъде наблюдаван от международни стабилизационни сили, а управлението да премине към нов палестински орган Непал след потопа: 162 жертви, стотици са изчезнали Непал след потопа: 162 жертви, стотици са изчезнали Експерти смятат, че огромно срутване на ледник вероятно е предизвикало разрушителната вълна Бил Гейтс предлага спасение от изкуствения интелект: До 40 на сто от работните места да останат за хора Бил Гейтс предлага спасение от изкуствения интелект: До 40 на сто от работните места да останат за хора Той иска и промяна в данъчната система, която да намали стимула компаниите да заменят служители с машини Мечка откъсна бронята на кола, малките ѝ били край пътя Мечка откъсна бронята на кола, малките ѝ били край пътя Автомобилът с регистрация от Клуж бил блокиран в колона, а животното захапало задната броня и я отскубнало пред очите на останалите шофьори Търговската война удря и тоалетната хартия: Цените в САЩ удариха тавана Търговската война удря и тоалетната хартия: Цените в САЩ удариха тавана Канада отвръща на митата на Тръмп с тарифи до 50% върху близо 900 американски продукта от 8 септември Стюардеса на Air France спечели знаково дело: Съдът призна рака ѝ за професионално заболяване Стюардеса на Air France спечели знаково дело: Съдът призна рака ѝ за професионално заболяване 30 години нощни полети, йонизираща радиация и пасивно пушене са сред факторите, отчетени от съда в Байон Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Броят на туристите расте с 4,4% за година, а почивката и екскурзията остават водещата причина да стегнем багажа
Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Не се определям като ляв или десен - аз съм прагматик Виц на деня Виц на деня Между приятели:
- Крайно време е вече да си извадиш ловен билет!
- Ама аз не съм ловец!
- Ти не си ловец, ама жена ти е истински звяр...
Виц на деня Виц на деня Семейство пътуват с автомобил. Жената:
- Идиот, кретен, тъпанар! Току-що блъснахме котка!
- Да скъпа. Както винаги си права. Може би, все пак ще добре да карам аз.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жена си седи вкъщи и си чете книга. Мъжът и се прибира от работа и с изненада я пита:
- Какво, интернет ли няма?
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори