×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Иран отрече да е затворил Ормузкия проток
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Украинските войски напредват към Берислав, руснаците удариха град край Киев с дронове


Украинските войски напредват към Берислав, руснаците удариха град край Киев с дронове
Руската армия е отстъпила части от Харковска област. Войските на Украйна са на 30 км от Берислав
05 Октомври 2022, Сряда, 07:19 ч.
Автор: Флагман.Бг, снимка: УНiАН, карта: t.me/akimapachev, видео: Видео: Борис Рожин, t.me/boris_rozhin

Бързото изтегляне на руските войски от области в Източна и Южна Украйна

Руската армия се изтегля от северните части на област Херсон. Стратегическия важният населен пункт Давидов Брод вече е зает от украинските войници, съобщи в своя телеграм канал Аким Апачев, цитиран от военният анализатор Борис Рожин. 

Междувременно Ройтерс и БТА съобщиха, че на карти на руското министерство на отбраната, които са били представени вчера, показват бързо изтегляне на руските войски от области в Източна и Южна Украйна, където те бяха подложени на силен натиск при украинското контранастъпление.

Рожин пък уточнява, че става въпрос за изтегляне от Давидов Брод, Малая Александровка, Великая Александровка, Новодмитровка, Староселе, Новониколаевка, Черешневое, Нововоскресенское, Майское, Петропавловка, Трифоновка, Нововасилевка, Червоное, Новогригоровка, Нова Каменка, Пятихатки, Саблуковка, Качкаровка и др.

Не е съвсем ясно, къде ще бъде построена новата руска линия на отбраната. Бойците на Украйна напредват. До град Берислав остават около 30 км, пише Апачев.

 

Преди миналия месец да претърпят разгром в Североизточна Украйна, руските сили там бяха разположени на около 70 километра южно от Купянск покрай река Оскол. Сега обаче изглежда са се изтеглили на около 20 километра на изток до границата с Луганска област.

Това означава, че руските войски са напуснали и последните контролирани от тях части от Харковска област, с изключение на малка зона между град Дворична и руската граница. В продължение на няколко месеца окупираните територии в Харковска област бяха управлявани от назначена от Москва администрация.

Освен това картите показват, че руската линия на контрол по десния бряг на река Днепър в южната Херсонска област се е изтеглила на 25 километра на юг до линия, която минава на запад от град Дудчани, пише БТА.

И двете зони попадат в обхвата на бойните действия, за които Украйна съобщаваше, че напредва, без обаче да дава подробности.

 

Това не е първият случай, когато Москва косвено признава за изтегляне. На 11 септември руското министерство на отбраната показа карта, на която се виждаше, че руските сили са напуснали повечето контролирани от тях части на Харков, припомня Ройтерс.

Междувременно ръководителят на Киевската областна военна администрация Олексий Кулеба, цитиран от УНiАН, съобщи, че тази нощ Русия е атакувала с дронове-камикадзе района на столичния град. Противовъздушната отбрана е работила, но в Бяла Черква са нанесени поражения по инфраструктурни обекти, има и един загинал, съобщава Колеба. 

 


В категории: Войната в Украйна


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
18
Коментара
Флагман.БГ Как да кажеш точно какво искаш в леглото Как да кажеш точно какво искаш в леглото 07/03/2026, Събота 22:00 0
Флагман.БГ Вучич очаква Сърбия в ЕС до 2035 г. Вучич очаква Сърбия в ЕС до 2035 г. 07/03/2026, Събота 21:29 3
Михаил ДИМИТРОВ На борсата: Най-много поскъпват зелените чушки На борсата: Най-много поскъпват зелените чушки 07/03/2026, Събота 19:00 0
18
Коментара по темата
18.
до 17 усмивката
05.10.2022 18:15:45
0
3
така ли казват от Русия?

хахахахаха
17.
:)))
05.10.2022 17:48:18
6
1
Украйна заедно със целия свят не можаха да спрат руснаците, онези влязоха и си анексираха това което искаха...дори държат вече добивите, пазарите и износа в анексираните републики. А вие си гледайте клипчета с танкове и камиони.
16.
До номер 15
05.10.2022 16:34:13
0
2
Ти си уникален идиот...крайцера маЦква е на дъното,Киев в котел...хахаххахххаххаххаххаххахахаххахахаххахахаххаххахахаххахаххаххаххахаххаххахахаххахахаххахахаххахахххаххахахахахаххахаххахаххахаххаххахаххаххахаххахаххахаххахаххаххахахаххахаххахаххахаххахахахаххаххахаххах
15.
До 8
05.10.2022 12:54:23
6
5
Така е! Никакви клипове с пленени руснаци и унищожените им машини няма. Фейк! Като са толкова отворени украинците, да направят клип на крайцера Москва. Щом няма клип, значи не е потънал. Освен това, Киев е затворен в Котел и до три, максимум четири дена пада. Ура, ура, ура!
14.
Последни новини!
05.10.2022 11:31:43
6
16
Важна подробност е,че украинците напредват към Берислав от две страни! Очаквайте,максимум до 48 часа,путлеровите клошари да избягат пред страха от поредното обкръжение!
13.
12 комент е култов!
05.10.2022 10:26:05
9
15
"Двете армии напредват на изток"!
Хахахаха!
Г-не, сега, обаче, не се знае, дали русофилоПитеците, знаят, какво е "на изток"! Хахахаха! Тези потомствени полуидиоти, може да останат в заблудата, че "на изток", това е настъпление към Полша и Европа на просраната руцка пасмина. Хахаха!
Те русофилоПитеците, вярвяха, че кремълския дърт педик с аналоГовнетното си оръжие и армия, аха и ще превземе Запада. Хахаха!
Какви болвани в 21 век, чак да не повярва човек!
12.
иеие
05.10.2022 09:54:31
0
10
Така като гледам в Украйна и двете армии напредват на изток.
11.
путкин до 6
05.10.2022 09:49:50
1
6
ето гииии
https://twitter.com/Rinegati?t=g4_WRJxw3KxYtqCsUNsUpQ&s=09
10.
путкин до 6
05.10.2022 09:48:38
4
13
ето ти ги клиповете с горящи руски танкове и припадкали руснаци, ся очаквам да кажеш, ама то не се знае дали са руски или украински ахах... до толкова ви е акъла... Малък хинт, техниката с кръстчета е на укрите, с x и v на руZнацитата
9.
до 6
05.10.2022 09:40:00
0
7
Ето ти едно клипче, хахахаха...
https://www.youtube.com/watch?v=1J3GaBlwen8
8.
До 6
05.10.2022 09:36:28
7
16
Единствения начин да не си гледал,клипове с унищожена или пленена руска бойна техника е,майка ти да те е прибрала,там от където си излязъл!
7.
До 5 "DB7"
05.10.2022 09:24:15
10
24
Защо се занимаваш да обясняваш на най-позорната "интелектуакна прослойка- русоробШизофрениците.
Това са тотално изтрещели индивиди със симптоми на психично заболяване.
Тези ушербньlе мозги показаха характерните на 100% симптоми на заболяването русоробШизофренията.
7 месеца нямаха загуби, обаче за 3 седмици русоЦиганската загуби това, което взе от април насам. Започнаха войната с 230 000 русоцигигани, през цялото време попълваха(понеже нямаха загуби) с контрактници от всички региони на РусоЦуганската барака, и накрая мобилизация.
99% от русоробошизофрениците не владеят руски език,реално не са чели нищо за Русмангалия, нито са гледали предавания, експертни анализи, журналистически разследвания(поне последните 10 години) от самата Русмангалия, за да знаят, каква реално е Русмангалия отвътре в различните аспекти, икономика, общественополитически живот, армия, въоръжение, корупция и т. н.
Так назьlваемьlе русоробьl, оказались полньlе шизофреники. Ущербньlе мозги!
Както се казва "Русороб и логика, прасе и лична хигиена"!
За тях Коношенковите пациенти, загуби няма, всичко е по план, но украинците настъпват хаотично, а русоциганите се изтеглят организирано и смело!
Виж коментар 6 "до 5" и всичко се изяснява и диагнозата и пациента.
Той те пита " от къде знаеш, че земята е отдолу, а небето отгоре? Покажи ми поне един клип и т. н."
Сега ти трябва да му отговориш, че информацията за превзетите селища се потвърждава, вече и от руска страна, без значение че го представят, като прегрупиране.
Но простия и психично болния имат сходни симптоми!
6.
до 5
05.10.2022 08:43:32
33
12
И къде са тези клипове ?
Нарамили перални и гащите на украйнките.
И къде са такива клипове ?
Дай клипове на горящи руски танкове. На завзети окопи от украйнците, където се валят труповете на руските войници защитаващи тези окопи.

Къде са клиповете на украйнците ?
Виждаме само "Слава Украйна" и вдигат някакво знаме във веме ИЗОСТАВЕНО село или град.

И е БЪКАНО с всякакви клипове на горящи укр танкове, бтр, на избити украйнци в окопи и блиндажи. На колони линейки и препълнени самолети с лежащи ранени укр побеждаващи.

Вярвайте на очите си а не на думите на една или другата страна !
5.
DB7
05.10.2022 08:32:59
11
17
ФЛЕГМИ ДАЙТЕ КЛИПОВЕ БЯГАЩИ РУСНАЦИ БЕЗ ОБУВКИ ИЛИ ЗАГРАБИЛИ УКРАИНСКИ КУБИНКИ С ЧЕХЛИ ДЖАПАНКИ ОФИЦИАЛНИ ОБУВКИ УЖАС ТРЪГНАЛИ НА ВОЙНА ТОЙ И БЪЛГАРСКИЯ ВОЙНИК Е БИЛ ГЛАДЕН БОС И ГОЛ АМА Е ЗАЩИТАВАЛ ЗЕМЯТА СИ И ЗАТОВА Е ПОБЕДИЛ!!!
4.
Наблюдател
05.10.2022 08:28:21
8
15
И в тази статия е гарнирана с клипове на унищожението на настъпващите украйнци.
Тубата, телеграмите навсякъде има клипове как гинат настъпващите и малобройни ( за да не кажа никакви) клипове за унищожени руски войници или техника.
И е пълно с клипове на това как тъпчат руските знамена и закачат украйнските.

Защо ?
Защото нямат такива клипове !

Укрите НЕ ВИЖДАТ руските войски. Няма улични боеве. Няма атака, щурм и т.н.
3.
Брендо
05.10.2022 08:20:25
14
20
Новото българско Правителство, Плевнелиев-Паси-Агов-Тагарев да побързат да включат майка им Бъргария в този победен ход. За да бъдем заедно с цивИлИзационият свят, рамо до рамо, рязан до рязан на Парада на Победата !

Гласуваш за ГЕРБ, получаваш Плевнелиев.
Гласуваш за Хр Иванов, получаваш Паси.
Гласуваш за Янев, получаваш Ст. Софиянски.

Матрьошки !
2.
Русчо Георгиев
05.10.2022 07:52:15
12
40
Руснаците смело напредват към по-изгодни позиции, докато страхливите украинци позорно ги преследват!
1.
След Турция и Китай
05.10.2022 07:51:23
4
38
Иран не признава референдумите в окупираните от Москва територии на Украйна
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Подозираше ли днес Бойко Борисов с кой лебед се снима в Бургаско (ВИДЕО) Подозираше ли днес Бойко Борисов с кой лебед се снима в Бургаско (ВИДЕО) Може би не е случайност, че Калистрати - "Красивият войн" на Приморско се доближи до лидера на ГЕРБ Как мисли поколението Gen Z: Бургазлия, учещ в елитен университет във Виена в откровен разговор за политиката Как мисли поколението Gen Z: Бургазлия, учещ в елитен университет във Виена в откровен разговор за политиката Нашата мечта е никой да не се срамува, че е българин, каза Никола Карагьозов във Ф Студио  Става опасно! Обединените арабски емирства обявиха: Намираме се в състояние на война Става опасно! Обединените арабски емирства обявиха: Намираме се в състояние на война Президентът Мохамед ибн Заид ал-Нахаян направи историческо изявление, което обръща тотално политиката на страната Колко струва една партия в България? Минимум 75 хил. евро и още нещо Колко струва една партия в България? Минимум 75 хил. евро и още нещо Мандатоносителите искат избираеми места в листите, както и процент от бъдещата субсидия Kaĸ зaтвapянeтo нa Opмyзĸия пpoлив (мoжe дa) влияe нa cвeтoвнитe дocтaвĸи нa пeтpoл и гaз Kaĸ зaтвapянeтo нa Opмyзĸия пpoлив (мoжe дa) влияe нa cвeтoвнитe дocтaвĸи нa пeтpoл и гaз . Ecĸaлиpaщият ĸoнфлиĸт в Близĸия Изтoĸ пpeнaчepтaвa ĸapтaтa нa мeждyнapoднaтa тъpгoвия Българин плати 475 евро за рози, вие бихте ли дали толкова за своята любима Българин плати 475 евро за рози, вие бихте ли дали толкова за своята любима Това е най-скъпата поръчка за цветя тази година, отчитат продавачите Двойки, които спират да правят това, се разделят Двойки, които спират да правят това, се разделят Експерти по взаимоотношения предупреждават, че малък ежедневен жест често определя дали една връзка ще оцелее Търговците се развихриха, бензинът и дизелът с ръст до 15 цента за литър Търговците се развихриха, бензинът и дизелът с ръст до 15 цента за литър Очаква се  до 5% увеличение Нов скок в цените на шофьорските курсове у нас Нов скок в цените на шофьорските курсове у нас Обучението за категория B вече се доближава до 2000 лева, а допълнителните такси оскъпяват още повече придобиването на книжка Какво стои зад новите идеи за пенсионна реформа в България Какво стои зад новите идеи за пенсионна реформа в България Предложенията предвиждат промени във втория пенсионен стълб и ново разпределение на средствата в пенсионните фондове
Путин реагира след смъртта на Хаменей и призова за спиране на войната в Иран Путин реагира след смъртта на Хаменей и призова за спиране на войната в Иран Руският президент изрази съболезнования за жертвите и настоя за дипломатическо решение Ирански удар по летището в Дубай ще отмени полетите Ирански удар по летището в Дубай ще отмени полетите Emirates спря всички полети до и от Дубай до второ нареждане 20% от британците са за включване във войната срещу Иран 20% от британците са за включване във войната срещу Иран Премиерът Киър Стармър обсъди военната и разузнавателната координация с престолонаследника Мохамед бин Салман САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел Оръжието ще бъде включено във войната За първи път САЩ застанаха на страната на Русия по отношение на атаките срещу украинската енергетика За първи път САЩ застанаха на страната на Русия по отношение на атаките срещу украинската енергетика Документът на Международната агенция за атомна енергия предупреждава за риск за ядрената безопасност Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Американските медии твърдят, че Китай тихомълком помага на ислямската република, търси се виновен за превръщането на блицкрига във военна операция Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Бургаският народен представител бе на работно посещение в Албания Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Певицата говори открито за здравето си и пътя към правилното лечение Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници САЩ и Обединените арабски емирства са действали като посредници Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според публикации в западни издания Кремъл е предоставил данни за американски военни активи в Близкия изток
Олга Курносова, руски опозиционер Олга Курносова, руски опозиционер Ликвидацията на Путин е напълно изпълнима задача. Иран като репетиция за Русия? Виц на деня Виц на деня Чък Норис пита дете:
- На колко години си?
- На 11.
- Аз на твоите години бях на 12.
Виц на деня Виц на деня Любопитно!
Знаете ли, че думата "х*йня" има около 20 синонима! А всеки майстор знае поне 420 детайла с такова име...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българи показали на китайците как се прави шапка от вестник, а те на другия ден направили и обувки, и джапанки...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори