×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Викат Корнелия Нинова на разпит в прокуратурата заради партиен пленум. Тя: Безпрецедентно!


Викат Корнелия Нинова на разпит в прокуратурата заради партиен пленум. Тя: Безпрецедентно!
Прокуратурата на България не е инструмент за правосъдие и справедливост, а бухалка за неудобните, обяви лидерът на БСП
04 Октомври 2022, Вторник, 11:54 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

Образувана е прокурорска проверка по жалба на Кирил Добрев, който е изключен от БСП, но съдът отказа да впише този акт

Вчера получих призовка. От мен се изисква да се явя веднага на разпит, благосклонно е написано, че мога да си взема и адвокат. Освен това да предоставя на прокуратурата запис, стенограма и протокол от проведено събрание на БСП на 28 август. Да връча призовки на други членове на Националния съвет – организационния секретар и зам.-председателя на Контролната комисия, да се явят на разпит, за да обясняват какво да говорили на партиен пленум. Това обяви на извънреден брифинг лидерът на БСП Корнелия Нинова.

Безпрецедентно и за пръв път в историята на правораздаването прокуратурата ще решава проблемите в БСП, каза още тя.

От думите й стана ясно, че е образувана прокурорска проверка по жалба на Кирил Добрев, който е изключен от БСП. „Съдът отказа да впише това изключване, което също е безпрецедентен акт. Никога съд не се е занимавал с вътрешно-партийни въпроси. Кирил Добрев идва на заседание на Националния съвет, присъства, изказва се два пъти и сега жали, че не е допуснат“, обясни Нинова.

„Да говориш на партийно събрание, се оказа престъпление, защото колегите ми са извикани по този повод. Преписки за престъпници стоят с години на прокурорските бюра, а това е задвижено за месец. Безпрецедентно нещо се случва – прокуратурата взе в свои ръце вътрешно-партийния преврат в БСП. Прокуратурата на България не е инструмент за правосъдие и справедливост, а бухалка за неудобните. Българската прокуратура е частна прокуратура на задкулисието. Господин Гешев, свършиха лик дрогираните шофьори, които избиват хора по улиците, свършиха ли престъпниците, които изнасилват възрастни жени по селата за 20 лв. от пенсията, свършиха ли наркотрафикантите, нагласените обществени поръчки, та се заехте с уреждането на вътрешно-партийните въпроси на БСП“, пита риторично тя.

„Цялата машина е включена срещу БСП. 5 години Бойко Борисов си отглеждаше вътрешна опозиция и я хранеше, след това служебният кабинет уволни всички кадри на БСП, върна модела на ГЕРБ. Сега включват последното си оръжие – прокуратурата“, каза Нинова.

„Няма да им предоставя и един лист от партийно събрание на прокуратурата. Да се снабдят със съдебна заповед за претърсване и изземване и да дойдат на „Позитано 20“, чакам ги. Няма да се явим на разпити, да задвижат чл. 71 от Наказателно-процесуалния кодекс – да дойдат и да ни отведат принудително на разпит – защо и какво сме говорили на партийно събрание. Ще сигнализираме всички възможни европейски и български институции за това, което се случва.

Докато съм председател на БСП, партията няма да влезе в игрите и задкулисието им, каквото и да правят и какъвто и натиск да ни оказват“, каза още лидерът на БСП Корнелия Нинова.


В категории: Политика


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
5
Коментара
Флагман.БГ Бури и градушки в събота Бури и градушки в събота 06/06/2026, Събота 08:06 0
Флагман.БГ Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг 05/06/2026, Петък 19:00 0
5
Коментара по темата
5.
Ася
05.10.2022 00:04:28
0
0
Време е този боклук да бъде тикнат в затвора
4.
До 2
04.10.2022 17:37:52
0
0
Но пасаран! Прокуратурата няма право да управлява държавата посредством общ надзор за законност. Венецианската комисия много отдавна се е произнесла за това. Проверките на детски площадки, пешеходни пътеки, партийни събрания не са работа на прокуратурата, но са начин да се меси в управлението на държавата. Случайно ли е, че се активизира след изборите? И какъв ще е резултатът от проверката - определени лица да се домогнат до промяна в ръководството на една политическа партия посредством прокуратурата, понеже не могат да го направят по нормалния начин? Никого не защитавам, ама въпросът е в използването на държавни органи като бухалки за уреждане на вътрешни отношения.
3.
Дългата,но вече
04.10.2022 13:49:57
5
13
разпадаща се ръка на гроб...победители без коалиционни партньори....
2.
Обикновен селянин
04.10.2022 12:52:27
10
25
Госпожо, Нинова...всяка партия има устав, който севписан в Съда. Точно този устав гарантира спазването на прявила в партията. Тя не е, не може и не бива да е бащиния на който и да е лидер. ЗА ТОВА СЕ И ВПИСВА В СЪДА...за да може Съд и прокуратура да съблюдавят и произнасят при неспазването му. Има подадена жалба от ваш член и има проверка по жалбата му. Нека не драматизираме, както се изразихте преди ден.
1.
Пешо кура от Поморие
04.10.2022 12:44:37
19
16
Да се стягат Кирчо и Кокорчо .Дамаджаната да си взима пижамата и към Бургаския затвор там ще му оправят махмурлука
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Най-лесно дефицит се оправя с високи налози, обясни той Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите 31-годишен мъж издъхна в ИСУЛ, а първата жертва е 27-годишен индиец, пътувал в автобус 119 Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе По оценки на разследващите стойността на пазарни цени на задържаната марихуана надхвърля 4,1 милиона евро  Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Председателят на БСП изрази солидарност на българските социалисти със страдащото население в карибската държава Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Критичното мислене е спасението, казват те С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) Сайтът се развива с темповете, наложени от агресивната и динамична среда - ъпдейти на Google, хакерски атаки, конкуренцията в медийния сегмент, в който се включиха и социалните платформи, разполагащи с огромен финансов и IT ресурс Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Т.нар. „Швейцарска система“ я лиши от медал ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан Напрежението в региона продължава да е критично Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг Най-голямата медия в Югоизточна България навърши 15 години от своето създаване
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори