×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Въздушна тревога в Румъния заради поредна атака с дронове на границата с Украйна
  • Гърция ще освободи два милиона барела горива от стратегическите си резерви
  • Цената на златото нарасна на фона на примирието между САЩ и Иран
  • БАБХ иззе над 600 тона храни без документи в Свиленград
  • Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран
  • Продължават акциите срещу купуването на гласове в страната
  • Служебният кабинет приема мерки в помощ на транспортния бранш
  • От 12:00 ч. на 8 април ще бъде възстановено движението в платното за Бургас на АМ "Тракия" в района на Камено
  • Велика сряда е, Юда предава Христос
  • Жълт код за силен вятър в цялата страна днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мобилизацията срина рейтинга на Путин


02 Октомври 2022, Неделя, 17:01 ч.
Автор: Флагман.бг

48% от руснаците искат мирни преговори с Украйна, 44% са за продължаване на военните действия

Първата мобилизация от 1941 г. насам, която накара стотици хиляди руснаци най-после да осъзнаят, че са във война, и принуди над 200 000 души да избягат от Русия само за седмица, свали и рейтинга на власта.

Нивото на одобрение на дейността на руския президент Владимир Путин през септември претърпя втория най-голям спад за 23-те години, през които той е на поста - от почти рекордните 83% до 77%. Това показа социологическо проучване, проведено от "Левада център" /обявена в Русия за "чуждестранен агент"/ в периода 22-28 септември 2022 г.

Повече - с 9 процентни пункта - рейтингът на Путин е падал досега само веднъж - през лятото на 2018 г., когато президентът, противно на обещанието си в началото на кариерата си, вдигна възрастта за пенсиониране, обяснява Moscow Times. Неодобрението на Путин се е увеличило от 15% до 21%.

Делът на гражданите, които смятат, че нещата в страната "вървят в правилната посока", е паднал от 67% на 60% - също рекорд след пенсионната реформа. Данните показват, че руснаците хвърлят вината за случващото се върху Кремъл. Нивото на одобрение на губернаторите спадна съвсем леко  - от 69% на 67%.

Мобилизацията провокира протести, които обаче засега изглеждат „много по-малки от тълпите, които послушно се отправят към клането“, отбелязва политическият анализатор Абас Галямов. Той обаче смята, че митингите в Дагестан, Якутия и други градове са само загрявка: повечето хора се нуждаят от време, за да осъзнаят какво се случва, и да вземат решение какво да правят.

Според проучването на "Левада" действията на руските въоръжени сили в Украйна се подкрепят най-силно от руснаците на възраст над 55 - 81% от тях са отговорили на този въпрос "категорично да" или "по-скоро да". Те обаче, поне официално, не подлежат на мобилизация.Най-малко подкрепят действията на руската армия хората на възраст 18-24 години (51%).

Въпросът дали Русия трябва да продължи военните действия разделя респондентите на две групи, като повече са желаещите мир. 44% смятат, че войната трябва да продължи, 48% са за започване на мирни преговори. В началото на март 52% от руснаците безусновно подкрепяха войната в Украйна.

Най-големи привърженици на мирните преговори са младежите до 24 години /65%/ и хората до 40 г. - 53%. Точно те трябва да отидат на фронта.

Анкетираните също така са помолени да опишат чувствата си за украинската контраофанзива в района на Харков, наборната служба и войната.

51% от анкетираните казват, че са почувствали „гордост за Русия“ с избухването на военните действия през февруари, но само 23% свързват тези чувства с „частичната“ мобилизация.

47% казват, че са изпитали „безпокойство, страх и ужас“ във връзка с обаждането за мобилизация (така са реагирали мнозинството от анкетираните във всички възрастови групи). Самите военни действия в Украйна предизвикват подобни емоции у 31% от анкетираните.

Източник: Segabg.com


В категории: Войната в Украйна


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Великденски козунак с локум и стафиди Великденски козунак с локум и стафиди 08/04/2026, Сряда 19:00 0
Тервел ИЛИЕВ Коя е вашата тайна сила според зодията Коя е вашата тайна сила според зодията 08/04/2026, Сряда 18:40 0
17
Коментара по темата
17.
Ботокс Путю
05.10.2022 02:58:02
0
0
Вперьод маи говнояди,избийте укрите за награда ше има рубли и билети за концерт на филип киркоров за Амджик Хан за Родину
16.
Зелен
04.10.2022 11:04:56
0
0
Сакън не пишете тука срещу Русия и путю че флагман следи зорко да не се допускат критики срещу спонсора му на изток от рая
15.
Дърт команъз от Хоминтерна
03.10.2022 14:46:36
1
1
Бащице Пичка прибери и Полша и Англия и Италия и испания само рубли да даваш
14.
Бай Най
03.10.2022 13:06:40
1
7
Тея 44% дето искат военни действия, да вземат пушките и да ходят на фронта. От дивана и аз искам 50 метра яхта, ама нямам лев.
13.
до киро
03.10.2022 09:52:05
3
2
А за украинският управник важен ли е човешкия живот!
12.
Лоцман
03.10.2022 08:58:31
1
9
Никой не иска да воюва в разнебитена, деморализирана и окрадена армия, отстъпваща панически под напора на модерните западни оръжия. Претенциите за "велика сила" рухнаха катастрофално, останаха само истериите за ядрено оръжие, които след толкова повтаряне вече не правят впечатление на никого.
11.
Битокс Путю с референдумите
03.10.2022 05:50:14
2
7
По същия начин може на хартия и Полша да прибере
10.
Наемници има за всички
03.10.2022 05:48:08
1
4
Ма сме 21 век има още 18 хаймърса с муниции подобни на касетъчните бомби много по функционални и те 23 накараха орките да избягат от змийския остров. Просто численността вече няма значение пр тия оръжия и тия ги праща само сащ,англия и канада отделно . Много хора се заблуждават бъркайки СССР с русия,нищо общо гледайте българия която работи по техен модел там са още по зле
9.
до 6
02.10.2022 23:36:42
1
3
Е нали има и наемници, за Украйна само украинци ли се бият? Има украинци, поляци, немци, англичани, французи, румънци...дори и руснаци.
Така и руската армия може да ползва от всякакви народности войници. Не само руснаци. И още нещо - жени също има на въоръжение към армията.
8.
:)
02.10.2022 23:15:14
1
1
https://www.youtube.com/shorts/uNBsLsItrDk
7.
Хахахаа!
02.10.2022 22:17:47
2
14
Каква социология, кви 5 лева бе?
Лиман беше анексиран на тоалетна хартия, докато беше обкръжен, а ден по-късно освободен и зачистен от рашистки окуоанти!
Били 150 милиона ватнитеПиениПидрааази хаха.
Войната и бойното поле показаха, кой колко милиона е! Хахаха.
Военни паради, филми за войната, шествия-безмъртен полк и накрая, всичко се оказа мангалскиФейк и позор.
И да отбележим, че избягалите от мобилузацията не са 200 000,алооо. Във 21век векът на информацията и технологиите, не може да се бълва фигня. Според ФСБ на Русия, до преди 2 дни на 4тия ден от мобилизацията, са напуснали Русия, 400 000 мъже. Подчертавам мъже! Жените и децата не са интересни в тази статистика на ФСБ, защото не се мобилузират.
Относно общото число(мъже, жени, деца) пак според ФСБ на Русия, до края на месец Май, Русия беше напусната от 4 милиона руснаци.
И 10 милиона да мобилизиратцс кво ще ги облекът, въоръжат и оборудват. Хахахаха! До края на годината максимум, КремълскияБардак ще потъне! РусоробскатаЧума е най-голямото зло, мангалскоДеградирало зло, мизерно, нищи и пияно!
6.
До 1
02.10.2022 21:25:19
1
11
Руснаците са 144.000.000. От тях около 70 милиона са от мъжки пол. От тези 70 милиона около 35 милиона са пенсионери или деца под 18 години. Отделно има около 5 милиона, които поради различни причини не подлежат на военна служба. Остават 30 милиона потенциални военнослужещи. От тези 30 милиона едва ли повече от 10% биха отишли на фронта, така че максималното число военнослужещи, което могат да пратят е около 3 милиона.
Генерал СВР говори за 86 хиляди загинали. Заедно с дезертирали, пленени и ранени стават около 150 хиляди вече неутрализирани.
5.
DB7
02.10.2022 17:54:28
4
5
Нормално..
4.
АМА ЧЕ МИСЛЕНЕ НА
02.10.2022 17:49:54
10
22
КАТО СА 150 МИЛИОНА ДАЙ ДА ВОДИМ ВОЙНИ, ДА ЗАГРАБВАМЕ И ДА УБИВАМЕ. КАТО ЗАГРАБЯТ ТЕРИТОРИИ И ХОРА /които са смлени от война и нищета/ПО ВЕЛИКИ ЛИ ЩЕ СТАНАТ ИЛИ НАВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА ЩЕ ГИ ГЛЕДАТ КАТО КРАДЦИ И УБИЙЦИ.
3.
Киро
02.10.2022 17:44:54
7
33
За руските управници човешкия живот никога не е бил важен и сега през тази война и през всички минали войни досега.
2.
Началника до 1
02.10.2022 17:21:22
5
7
Copium
1.
:)))
02.10.2022 17:13:02
37
16
Руснаците са 150 милиона, боли ги фара че 200 хиляди са напуснали страната. Но и това е много подвеждаща информация, защото 1/3 от тези 200 хиляди са жени, освен това по това време всяка година по турските и средиземноморските курорти си има наплив на руснаци на почивка, както и много руски собственици на имоти.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Финансовият министър праща проверки по бензиностанциите, очаква цените да паднат Финансовият министър праща проверки по бензиностанциите, очаква цените да паднат След 125 млн. евро мерки заради кризата с горивата държавата засилва контрола на колонките Кой копае, кой плаща и кой носи отговорност - интерактивна карта вади пътния сектор на светло Кой копае, кой плаща и кой носи отговорност - интерактивна карта вади пътния сектор на светло Чрез roads.mrrb.bg всеки вижда активни, предстоящи и приключили ремонти, фирми изпълнители и похарчени средства Затвориха Прохода на Републиката след брутална катастрофа, мъж е загинал Затвориха Прохода на Републиката след брутална катастрофа, мъж е загинал Има челен сблъсък между два леки автомобила Регионален туристически форум за бъдещето на Южното Черноморие организира „Прогресивна България“ в Бургас Регионален туристически форум за бъдещето на Южното Черноморие организира „Прогресивна България“ в Бургас Събитието ще се състои на 9 април, четвъртък, от 10:00 часа в зала „Петя Дубарова“ на Културен център „Морско казино“ Войната май свърши, но скоро няма да има поевтиняване на горивата Войната май свърши, но скоро няма да има поевтиняване на горивата Най-рано след два месеца ще има коригиране на цената, но тя няма да е до нивата, познати ти до 28 февруари, обявиха експерти Луда надпревара за великденски промоции в хипермаркетите в Бургас (СНИМКИ) Луда надпревара за великденски промоции в хипермаркетите в Бургас (СНИМКИ) В последните дни преди Възкресение Христово веригите цакат конкурентите с промоции за основните продукти за празничната трапеза 8 април – Международният ден на ромите: памет, идентичност и бъдеще 8 април – Международният ден на ромите: памет, идентичност и бъдеще Международният ден на ромите се чества от 1971 година, когато в Лондон се провежда Първият световен ромски конгрес Изписали Янка Рупкина от болница, за да издъхне в дома си Изписали Янка Рупкина от болница, за да издъхне в дома си Тя бе приета на 13 март в столична болница в тежко състояние, впоследствие изпадна в кома, а в края на миналата седмица изненадващо стана ясно, че е изписана да се прибире МВР стяга примката за Великден: Цивилни коли ще дебнат за джигити на магистралите МВР стяга примката за Великден: Цивилни коли ще дебнат за джигити на магистралите Въвеждат извънредна организация, с която да ограничат риска от тежки инциденти и задръствания tbi bank улеснява великденското пазаруване с отстъпки и до 10% кешбек tbi bank улеснява великденското пазаруване с отстъпки и до 10% кешбек eBag, Samsung, Shein, Sport Depot и още много търговци с ексклузивни оферти в шопинг секцията в мобилното приложение на tbi bank
Иран пак затвори Ормузкия проток след ударите на Израел в Ливан, примирието увисна Иран пак затвори Ормузкия проток след ударите на Израел в Ливан, примирието увисна Техеран го блокира след агресията срещу Бейрут, а спорът дали близкоизточната държава е част от примирието заплашва да взриви крехката договореност Войната в Близкия изток се ожесточава, 254 убити при атака на Израел в Ливан Войната в Близкия изток се ожесточава, 254 убити при атака на Израел в Ливан Саудитска Арабия, ОАЕ, Кувейт и Бахрейн съобщиха за ракетни атаки и атаки с дронове от Иран въпреки обявеното примирие Световноизвестният фрийстайлър и феномен в социалните мрежи Били Уингроув идва в Бургас за "Мача на Надеждата" Световноизвестният фрийстайлър и феномен в социалните мрежи Били Уингроув идва в Бургас за "Мача на Надеждата" Били Уингроув не е просто футболист, той е артист с топка в краката Доналд Тръмп: Ще изкопаем целият дълбоко заровен ядрен прах в Иран Доналд Тръмп: Ще изкопаем целият дълбоко заровен ядрен прах в Иран От Техеран пък обявиха, че безопасното преминаване пред Ормузкия проток ще е възможно в рамките на две седмици в координация с иранските въоръжените сили Русия прати в затвора противници на войната Русия прати в затвора противници на войната Шестима руски антивоенни активисти от продемократичното младежко движение „Весна“ получиха присъди между 6 и 12 години затвор Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран Спешните служби потушиха пожар в съоръжение, избухнал вследствие на иранска агресия Нова мода: Хора си инжектират мазнина от трупове, за да не ходят на фитнес Нова мода: Хора си инжектират мазнина от трупове, за да не ходят на фитнес Процедурата е минимално инвазивна и доста безопасна Златото пак полудя - рязък скок след срив на петрола и долара Златото пак полудя - рязък скок след срив на петрола и долара Цената скочи над 4800 долара за тройунция заради примирието между САЩ и Иран Тръмп обяви, че е постигнато споразумение с Иран за двуседмично примирие Тръмп обяви, че е постигнато споразумение с Иран за двуседмично примирие Външният министър в Техеран Абас Арагчи обеща Ормузкият проток да бъде отворен през това време Иран удря с ракети държавите от Персийския залив, докато Пакистан моли Тръмп за отсрочка Иран удря с ракети държавите от Персийския залив, докато Пакистан моли Тръмп за отсрочка Агенция „Фарс“ съобщава за експлозии в ОАЕ, Катар, Кувейт и Бахрейн
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Преди избори кандидат-депутати си говорят:
- Ти купуваш ли гласове?
- Не, аз съм честен, само на голи обещания ще разчитам.
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, хайде да забравим всичко лошо до сега!
- Добре! Госпожо, вие коя сте?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Лека жена, пиян поп и мъжко магаре се забелязват отдалече.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори