×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В Дубай избирател гласува с две машини


В Дубай избирател гласува с две машини
Първи гласуваха в Нове Зеландия
02 Октомври 2022, Неделя, 11:24 ч.
Автор: Флагман

Първата не е отчела вота му, но въпреки това е отпечатала разписка

Пред пореден странен казус с машинното гласуване се изправи Централната избирателна комисия (ЦИК). Той възникна в секцията в Дубай. Когато избирател се опитал да гласува с една от машините, устройството е изписало, че е възникнала грешка и гласът не е отчетен. Въпреки това обаче, машината отпечатва контролна разписка и след това се изключила, пише вестник Сега.

От секционната комисия са влезли в контакт с техника, който е отговарял за поддръжката на устройствата, и машината е била поправена, и отново влязла в експлоатация. Междувременно обаче същият избирател е гласувал успешно с другата машина в секцията. От комисията се обърнали към ЦИК с молба за указания какво да правят в случая.

Казусът предизвика суматоха сред комисарите. "Ама, тия хора ...", започна негодуващо председателят на ЦИК Камелия Нейкова, но коментарът й заглъхна, защото микрофоните бяха изключени. След скрито обсъждане, комисарите решиха да отложат разрешаването на случая.

ПРОГНОЗА

Организациите на изселниците в Турция очакват в изборите в България да се включат около 100 000 души – повече в сравнение с предишните предсрочни избори през ноември, когато гласуваха около 90 хиляди български турци, каза кореспондетът на БНТ от югоизточната ни съседка.

Изборният ден в Турция започна с рекорден брой избирателни секции – 166. В повечето ще се гласува с машини, като за целта от България бяха изпратени 220 устройства. Рекорден беше и броят на предварително подадените заявления – почти 26 хиляди.

Заради по-високият брой секции този път се очаква да няма дълги опашки пред урните, но пък прогнозите са това да доведе и до по-висока избирателна активност в Турция.

Както и преди, напрежение породи въпросът с попълването на декларациите, с които гласоподавателите удостоверяват, че не са гласували и няма да гласуват на друго място. ЦИК позволи те да бъдат предварително попълнени и подписани, докато в миналото се изискваше избирателите да правят това на място. Сега така ще се улесни допълнително гласуването.

Изборният ден започна без напрежение. Напливът рано сутринта не е толкова голям. Пред изборните секции има указания на турски език за работа с машините.

РАЗВИТИЕ

Спокойно започна и протича изборният ден и в други страни, в които наши сънародници ще гласуват. Първо това се случи в Австралия и Нова Зеландия.

В Гърция бяха открити секции на места, на които се очаква да гласуват български туристи - Крит, Миконос, Лимнос, Родос.

В Русия, въпреки войната, секции бяха открити в посолството в Москва, както и в консулствата в Санкт Петербург и Екатеринбург. Службата в Екатеринбург беше закрита преди няколко месеца, но българите в града успяха да съберат достатъчно заявления за откриване на секция.

По брой на секциите Турция се конкурира от Великобритания, където бяха открити 126 такива. Българката Милена Везенкова, която участва в избирателната комисия на една от секциите в Баркинг, прогнозира пред БНР по-нисък интерес от страна на избирателите във Великобритания, които са уморени от многото избори в последно време. От посолството в Лондон предупредиха желаещите да гласуват, че трябва да се съобразяват с проведената вчера жп стачка, която вероятно ще има отражение и в неделния ден, както и с Лондонския маратон. Гласуването в островната държава трябва да приключи в 22 часа българско време.




3
Коментара
Флагман.БГ Лаура Кьовеши идва в България Лаура Кьовеши идва в България 03/12/2025, Сряда 08:24 0
Тервел ИЛИЕВ Връхлитат ни геомагнитни бури Връхлитат ни геомагнитни бури 03/12/2025, Сряда 08:10 0
Флагман.БГ Ще бъде ли изтеглен Бюджет 2026 Ще бъде ли изтеглен Бюджет 2026 03/12/2025, Сряда 07:48 0
Флагман.БГ Серина Уилямс "взривява" тениса? Серина Уилямс "взривява" тениса? 02/12/2025, Вторник 21:20 0
Флагман.БГ Има задържан за обира в Банско Има задържан за обира в Банско 02/12/2025, Вторник 21:00 0
3
Коментара по темата
3.
Никой няма топки да спре вота в Турция
02.10.2022 16:55:32
0
2
100 хил. в Турция?
Абе докога ще гласувст хора с двойно гражданство? И нали в Турция не е позволено двойното гражданство? Тези как им позволяват да с двойно гражданство? Или всичко е национална политика на Турция, за да влияят на вота?
2.
Дрон
02.10.2022 16:38:45
0
1
Кой, Божко ли?
1.
Хх
02.10.2022 12:15:46
0
2
Ми хвърлят бележката му и отчитат само бележките...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какви мерки ще вземе държавата относно "улея на смъртта" в Пловдив Какви мерки ще вземе държавата относно "улея на смъртта" в Пловдив Граждани насрочиха нов протест на Околовръстния път, на който бе погубено семейство Лаура Кьовеши идва в България Лаура Кьовеши идва в България Ще проведе среща с министъра на правосъдието Ще бъде ли изтеглен Бюджет 2026 Ще бъде ли изтеглен Бюджет 2026 Парламентът гласува днес Кой православен празник посрещаме днес, има важни предания Кой православен празник посрещаме днес, има важни предания Отбелязваме деня на свети пророк Софония Каква е пътната обстановка в страната тази сутрин, сряда - 3 декември Каква е пътната обстановка в страната тази сутрин, сряда - 3 декември Пътните настилки са предимно мокри, частично заледени по усойните места, проходими при зимни условия Облачно време на 3 декември, очакват се валежи в Западна България Облачно време на 3 декември, очакват се валежи в Западна България На морето ще е по-топло отколкото в София Бойко Борисов с ултиматум към партньорите си във властта: Или правим нов бюджет, или избори! Бойко Борисов с ултиматум към партньорите си във властта: Или правим нов бюджет, или избори!  Отправи го не само към БСП и ИТН, но и към ДПС-НН Коледната елха в Поморие грейна Коледната елха в Поморие грейна Нека нашите улици бъдат огласяни от детски смях, а ние да носим с гордост духа на древно Анхиало, каза градоначалникът  Българският кечист Русев взе отношение относно протестите Българският кечист Русев взе отношение относно протестите Подкрепя ги Слави Ангелов: Схемата с изпращането на мутри, които да палят и трошат, вече не върши работа Слави Ангелов: Схемата с изпращането на мутри, които да палят и трошат, вече не върши работа Не ги използвайте следващият път в опит да се прецака протеста, безсмислено е, съветва той политиците
5-часови преговори между Путин и специалните пратеници на САЩ 5-часови преговори между Путин и специалните пратеници на САЩ Първите индикации са, че няма съгласие относно договор за мир между Русия и Украйна Войната за черното злато на Венецуела започва? Скоро ще нанесем удари, обяви Тръмп Войната за черното злато на Венецуела започва? Скоро ще нанесем удари, обяви Тръмп  Миналата седмица той даде на Мадуро срок да напусне страната със семейството си, но президента не го послуша и се готви за защита на родината си Серина Уилямс "взривява" тениса? Серина Уилямс "взривява" тениса? Подновява кариерата си на 44 години Спортисти от Русия и Беларус спечелиха знаково дело в съда Спортисти от Русия и Беларус спечелиха знаково дело в съда Ще участват на Олимпиадата като неутрални атлети Световните медии отразиха протестите в България: Най-мащабните от години Световните медии отразиха протестите в България: Най-мащабните от години Бележейки засилването на антикорупционното движение в най-бедната страна от Европейския съюз Като след цунами: Азия е разтърсена от смъртоносни циклони и мусонни дъждове Като след цунами: Азия е разтърсена от смъртоносни циклони и мусонни дъждове Най-малко 1250 души са загиналите в региона Задържаха бившият върховен представител на ЕС Федерика Могерини за измама  Задържаха бившият върховен представител на ЕС Федерика Могерини за измама  По повод обучение на бъдещи дипломати в ЕС Три деца и младеж са застреляни по време на детски рожден ден Три деца и младеж са застреляни по време на детски рожден ден Членовете на семейството се готвели да режат тортата , когато в банкетна зала, пълна с роднини и приятели в Калифорния, започнала стрелба Ето защо вдовицата на Павароти побесня Ето защо вдовицата на Павароти побесня Николета Мантовани заяви пред местните медии, че е "ядосана и разстроена" Одобрението на XRP в ОАЕ: Ще изстреля ли близкоизточният капитал цената му към $1000? Одобрението на XRP в ОАЕ: Ще изстреля ли близкоизточният капитал цената му към $1000? CLS Mining помага на потребителите да печелят $10 000 дневно
Мартин Куванджиев, предприемач Мартин Куванджиев, предприемач Един политик трябва да е като рок звезда - да му искат автографи, а не да търсят саморазправа Виц на деня Виц на деня - Ти какъв искаш да станеш, когато пораснеш?
- Тъпанар.
- Тъпанар ли? И защо?
- Ами постоянно чувам: "Гледай го този тъпанар, каква кола кара!".
Виц на деня Виц на деня - Жена, взех решение да спра пиенето!
- Защо бе!? И сега кой ще ме нарича красавице?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Наръфана люта чушка и разведена жена са само за истински търсачи на силни усещания!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори