Сензация от Англия: Назначават жена на мястото на Саутгейт
Прочутата треньорка изведе националния отбор на Англия до титлата на Евро 2022 преди няколко месеца, а преди пет години направи същото и с родината си Нидерландия
Сарина Вигман е една от иконите на женския футбол. Прочутата треньорка изведе националния отбор на Англия до титлата на Евро 2022 преди няколко месеца, а преди пет години направи същото и с родината си Нидерландия. На Евро 2017 "лалетата" победиха Дания с 4:2, а Вигман бе избрана от ФИФА за треньор на годината при жените.
Две години по-късно тя изведе възпитаничките си и до финала на Световното първенство, в който отстъпиха на САЩ с 0:2. След този мач в градината на Кралската футболна асоциация на Нидерландия беше издигната статуя на треньорката за огромния ѝ принос към развитието на футбола в страната. Тя стана първата жена, удостоена с тази чест. Нейната статуя е редом до тези на Марко ван Бастен и Едвин ван дер Сар.
Считана е за изключителен тактик в женския футбол, където единствено е работила досега.
Но това може да се промени. Платформата The Athletic гръмна със сензацията, че Англия може да направи революционен ход във футбола и да назначи Вигман за селекционер на мъжкия национален отбор на страната. Във Футболната асоциация вече се обсъжда този вариант, а настоящият треньор на "трите лъва" Гарет Саутгейт е дал позитивен отговор за подобна рокада, когато приключи с националния тим.
Все по-сериозни са индикациите, че това ще се случи веднага след края на Мондиал 2022, освен ако англичаните не вдигнат световната титла.
Водата свършва - кои първи ще платят цената
Каква е идеалната кариера за всяка зодия
Горивата в Германия поевтиняват, вижте цените
Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона
Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград
Как да приготвим агнешки котлети с мед и горчица: Лесна рецепта за празнична трапеза
Работници на протест, искат 13-а и 14-а заплата
Кошмар за Йокич в НБА
Арестуваха известна турска актриса за наркотици
Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това
Прост и евтин трик със сол прави чудеса по време на пране

то като гледам ,,иронията,, на 1-ви,му тече през крачолите.....
до 3
Поздравления за коментара...!!!