ОУ "Антон Страшимиров" откри обновен физкултурен салон
Над 300 ученици от учебното заведение се включиха днес в отбелязването на Европейския ден на спорта в училище
В Европейския ден на спорта в училище – 30 септември, ОУ “Антон Страшимиров” откри обновения си физкултурен салон. Спортното съоръжение, което не бе ремонтирано досега, днес е с чисто нова износоустойчива настилка, боядисани стени, нови санитарни възли и съблекални и нови енергоефективни осветителни тела.
„Днес, в деня на Европейския ден на спорта в училище, откриваме обновения физкултурен салон в ОУ “ Антон Страшимиров”. Другата добра новина е, че до няколко седмици започва и преобразяването на училищния двор, за да могат децата да спортуват в едни съвременни условия. Благодаря на бургаските учители по физическо възпитание и спорт за усърдието им да увличат учениците и да ги стимулират към физическа активност“, сподели по време на церемонията кметът Димитър Николов.
Веднага след откриването на обновения салон, гостите присъстваха на откриване на стена на славата с изявени спортисти и национални състезатели, учили в ОУ „Антон Страшимиров“ – Жанина Трашлиева /худ. гимнастика/, Денис Карягин /волейбол/, Константин Костадинов /баскетбол/ и Кристиан Добрев /футбол/.
Над 300 ученици от учебното заведение се включиха днес в отбелязването на Европейския ден на спорта в училище. Те представиха различни спортни дисциплини, сред които футбол, лека атлетика и различни игри на двора.
На спортния празник присъстваха още директорът на училището Дияна Петкова, началникът на РУО Бургас Петя Петрова, почетният гражданин на Бургас, треньор и спортен деятел Димитър Димитров – Херо, учители, ученици и родители.
* На последните няколко снимки ще видите как изглеждаше физкултурният салон на ОУ "Антон Страшимиров" преди ремонта.
Тежки преговори за мач Саруханян - Вергиев
САЩ иска Гренландия: Островът има блага за трилиони
Четири зодии ще усетят най-щастливата си зимна седмица от 12 до 18 януари
Йордан Цолов от Бургас иска да е Христо Стоичков
ЦСКА преговаря с бивш съотборник на Меси
Меси призна: Пия вино, но ме хваща бързо
Цените на жилищата в България скачат: Трети сме в ЕС по поскъпване
Willow - квантовият компютър на Google, който може да промени света
Ваня Джаферович сподели защо се чувства „селянин“ и защо избра България за свой дом
Милиони хора ежедневно използват ChatGPT за здравни въпроси
Вандалска атака по българското посолство в Скопие
Нова безопасна практика за размразяване на предното стъкло без риск от напукване
