×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Професор бие тревога: Българите в Запорожието може да бъдат мобилизирани


Професор бие тревога: Българите в Запорожието може да бъдат мобилизирани
Чакаме най-лошото след обявяването на окупираните територии за руски, коментира деканът на Историческия факултет в Запорожкия университет проф. Владимир Милчев
30 Септември 2022, Петък, 09:11 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Военните ги принуждавали да гласуват и да вземат руски паспорти, а това било основание да ги изпратят на фронта

Чакаме най-лошото, защото днес ще бъде обявено окупираните територии да станат част от Руската федерация. Това заяви в ефира на “Здравей, България” проф. Владимир Милчев, декан на Историческия факултет в Запорожкия университет.

„В момента се намирам в областният град Запорожие, който е в територията, контролирана от Украйна. Сега лаят кучетата, защото има руска ракетна атака“, добави той.

„От своите приятели и роднини, които са в окупираните територии, знам, че през миналата седмица окупаторите в Милитопол, Бердянск, Приморск, в който живее голямо българско население, са обикаляли къщите на хората и ги принуждавали да гласуват. Пред т.нар. избирателни комисии е имало въоръжени войници. Регистрирани са много случаи, при които в урните са хвърляни празни бюлетини“, заяви Милчев.

„Основната цел на псевдореферендума е да се започне мобилизация не само в Русия, но и в окупираните територии на Украйна. Хората от страх да не бъдат арестувани вземат руските паспорти. Мъжете на възраст от 18 до 35 години нямат право да ходят до областния град. В събота спряха да пускат хората. Руските паспорти може да са основание за мобилизация“, каза още той.
 


В категории: Войната в Украйна


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
6
Коментара
Флагман.БГ И днес ще е облачно, на места ще превали И днес ще е облачно, на места ще превали 07/02/2026, Събота 08:20 0
6
Коментара по темата
6.
ХХХ
30.09.2022 11:07:42
8
4
Войната не е хубаво нещо за никого.
Да гледаме следващите ни управляващи да не ни вкарат и нас във войната.
Защото има едни партии които само казват да дадем оръжие и хора на украйна.
5.
До4
30.09.2022 10:57:52
2
10
Украинците ги мобилизираха да си защитават държавата деВил, а не да нападат чужда държава, ако схващаш разликата. Украинците са добре облечени, нахранени и въоръжени и с чест се справят със задачата да бранят земята си от гнусните блатни московски орки. Къде ви намират такива тъпи руски тролове?
4.
Смешен плач
30.09.2022 10:40:40
8
7
Щото украинците не ги мобилизираха насила, ааа. Аман от простотии по тая медия
3.
ья
30.09.2022 10:27:20
2
11
Трябва да се уговори с Мутрофанова някакъв вариант да се мобилизират и българските русороби, така хем ще се бият за матушката си, хем ще ни освободят от присъствието си и Бг ще стане нормална държава и едно по-добро място за живеене и така русоробите ще докажат, че са и български патриоти спомогнали за нормализирането на държавата, в която само са родени.
2.
Ех
30.09.2022 10:16:09
0
7
Ми нъл са ви братушки бря
1.
х
30.09.2022 09:27:48
5
12
Българите в Запорожието си натискаха парцалите и бяха за Русия, защото украйна ги потискала. Сегя вече са наясно, че като си малцинство в една държава, винаги те гърбят и експлоатират.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Руски удар порази приют за кучета, 13 са загинали Руски удар порази приют за кучета, 13 са загинали Още 7 животни са ранени Ще поскъпне ли лятната почивка след влизането ни в еврозоната Ще поскъпне ли лятната почивка след влизането ни в еврозоната Браншът прогнозира стабилни цени и по-голяма прозрачност при сравняването с Гърция и Турция Повредена клетка на Vivacom остави без Интернет телевизия жителите на Маринка Повредена клетка на Vivacom остави без Интернет телевизия жителите на Маринка От снощи местните се оплакват, че има смущения в сигнала на оператора  Българите се връщат от чужбина, тук им харесва повече Българите се връщат от чужбина, тук им харесва повече Само от Великобритания за последната година са се прибрали над 11 000 нашенци БСП провежда конгрес, ще остане ли Атанас Зафиров председател БСП провежда конгрес, ще остане ли Атанас Зафиров председател Форумът този уикенд решава ключови въпроси за подготовката за предстоящите избори Отне ли прокълнатото злато на Вълчан Войвода живота на своите откриватели в „Петрохан“? Отне ли прокълнатото злато на Вълчан Войвода живота на своите откриватели в „Петрохан“? Какво са открили в Странджа Иво Калушев и двете момчета в края на януари, докато са се „гмуркали“ и са обикаляли пещерите в студа? Божидар Божанов: Борисов лъже за Борда на Тръмп и САЩ, и ЕНП Божидар Божанов: Борисов лъже за Борда на Тръмп и САЩ, и ЕНП По думите му лидерът на ГЕРБ е обявил в Брюксел, че Желязков е подписал в Давос за новото ООН заради проблеми с Вашингтон, но не се казва дали по „Магнитски“ България рай за извратеняците! 64 000 камери достъпни в Интернет България рай за извратеняците! 64 000 камери достъпни в Интернет Паролите на повечето от тях са по подразбиране и всеки ги знае, а останалите всяко дете, което се опитва да се прави на хакер, може да пробие, разкри депутат Бургаският депутат инж. Петър Кънев се срещна с Генералния секретар на ОИСР Матиас Корман Бургаският депутат инж. Петър Кънев се срещна с Генералния секретар на ОИСР Матиас Корман Матиас Корман е в София за официалното представяне на „Икономически преглед на България за 2025 г.“ Готвят тройна „Гражданска отговорност“ за серийните джигити по пътя Готвят тройна „Гражданска отговорност“ за серийните джигити по пътя Застрахователите подготвят бонус малус система с рязко поскъпване за шофьори с няколко ПТП
Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини България с двама знаменосци и 20 състезатели, големите надежди са Зографски, Попов и Янков Бебетата на Бъзби, които не пораснаха Бебетата на Бъзби, които не пораснаха От този свят си отиват Роджър Бърн (28), Еди Коулман (21), Марк Джоунс (24), Дейвид Пег (22), Томи Тейлър (26), Джеф Бент (25), Лиъм Уелън (22). От щаба на тима загиват още Уолтър Крикмер, Томи Къри и Бърт Уолей. Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Първото идентифицирано лице в разследването, започнало през ноември 2025 г., е бивш шофьор на камион, живеещ близо до северния град Порденоне Заляха олимпийските кръгове с черен петрол като символичен акт срещу замърсяването Заляха олимпийските кръгове с черен петрол като символичен акт срещу замърсяването Greenpeace протестира срещу спонсорите на Зимните олимпийски игри в Милано Собственичка на козметичен салон: Клиентите първо ни питат "Имате ли камери?" Собственичка на козметичен салон: Клиентите първо ни питат "Имате ли камери?" Клиентите са възмутени от случващото се и често реагират с ирония, разказа Йоана Вълчанова Мъж загина в Северна Гърция, след като колата му бе отнесена от придошла река Мъж загина в Северна Гърция, след като колата му бе отнесена от придошла река Проливните дъждове предизвикаха наводнения свлачища и сериозни щети в няколко района Опит за покушение срещу високопоставен генерал от ГРУ в Москва Опит за покушение срещу високопоставен генерал от ГРУ в Москва Генерал-лейтенант Владимир Алексеев е прострелян и настанен в болница нападателят е избягал "Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва "Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва Размерът на плащането е определен от трибунал на Професионалната футболна компенсационна комисия (PFCC) и не подлежи на допълнителни преговори между двата клуба Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай Разследването тръгва по сигнал на ЦРУ, офицерът е имал достъп до тайни на НАТО Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души Нестабилните метеорологични условия в Мароко ще продължат да засягат няколко части на страната
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Да пием за приятелите, които не са сред нас...
- Давай по-бързо, че идват!
Виц на деня Виц на деня Прибирам се снощи от кръчмата и гледам мъж в леглото. Хващам го... бой, бой... Подхващам и жената... гледам не е мойта...
- Абе, комшу, заключвайте ги тия врати бе!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Шефът толкова дълго и яростно се караше на свой служител, че той по инерция изтърси:
- Да скъпа.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори