×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ на 9,3 процента пред "Продължаваме промяната"


ГЕРБ на 9,3 процента пред "Продължаваме промяната"
ГЕРБ е първа политическа сила според последното проучване на „Тренд“. Интригата е за второто място, намекна социологът Евелина Славкова
30 Септември 2022, Петък, 07:58 ч.
Автор: Флагман.Бг

Според проучване на "Тренд" 8 формации ще влязат в парламента 

ГЕРБ има преднина от 9,3% пред "Продължаваме промяната", а "Възраждане" е трета сила след тях. Това показват резултатите от проучване на "Тренд", финансирано от "24 часа", пише segabg.com.

За социологическото изследване са направени 1001 ефективни интервюта "лице в лице" с респонденти на възраст 18+ години от страната в периода 21-27 септември 2022 г. Максимално допустимата стохастична грешка е ± 3.1%, признават социолозите. 

Според "Тренд" в парламента ще влязат 8 формации. Това са ГЕРБ с 25,7%, "Продължаваме промяната" с 16,4%, "Възраждане" с 13,9%, ДПС с 11,9%, БСП с 8,7%, "Демократична България" със 7,6%. На границата от 4% са "Български възход" с 4,4 на сто и ИТН с 4,2%.

26% от решилите да гласуват все още се колебаят кого да подкрепят. Позицията на четвъртата сила - ДПС е стабилна, но движението има потенциал да повиши относителната си тежест заради вота от чужбина, отбелязва проучването.

Под прага за парламентарно представителство остават "Изправи се, България" (2%) и ВМРО-БНД (1,1%).

Междувременно Евелина Славкова от „Тренд“ каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия, че са няколко изненадите, но те не били толкова големи, защото хващали през последните месеци някои от тенденциите със своите проучвания. 

„Увеличаването на дистанцията между ГЕРБ и „Продължаваме промяната“ започнахме да улавяме като тенденция още през април. Изненади може да има в изборния ден, защото трябва да имаме предвид, че през миналата година видяхме много ясно, че има едни 20-30% избиратели, които решават в последния момент да гласуват. За първата политическа сила може да приемем, че е константа, а сред останалите три групи може да се наблюдава разместване“, заяви социологът. 

Тя сподели, че не изключва вероятността партията на Кирил Петков да бъде изместена дори от второто място, като изтъкна, че „Тренд“ не провежда проучване в чужбина, а и за "Възраждане" имало скрит вот у нас.

69% от българите очакват да има правителство след изборите и ако се стигне до нови предсрочни избори, всички с изключение на „Възраждане“ ще загубят, защото хората няма да са толерантни към политическите формации, предупреди Славкова. 

Затова според нея, най-вероятно ще се състави експертно правителство без политически лица в него. 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
40
Коментара
Флагман.БГ Зеленски сменя министъра на отбраната Зеленски сменя министъра на отбраната 03/01/2026, Събота 12:15 0
40
Коментара по темата
40.
ПиПетките са болни от страх
30.09.2022 20:12:14
1
6
Насреща имаме един много изнервен противник, от ПП може да се очаква всичко. Умолявам всички колеги, които ще работите в неделя, да се пазят от провокации на тези некоректни наши конкуренти, така инструктира Борисов всички, които искат да си върнем нормалността!
България не е учебна газка, за да се учат да управляват Променливите Простаци!!!
39.
Ама направо..
30.09.2022 18:52:54
5
4
Абе уж Гроб ще са първи, а им забранявате всички статии да се коментират?! Защо така?! На проучванията ви ли да вярвам или на очите и ушите си?! Хайде стига с вашите тъпотии, Гроб е АУТ!
38.
Смях на кристали и трева
30.09.2022 16:38:43
2
15
Кандидатът от ПП разказа сърцераздирателна история за лидера си Кирил Петков, който като премиер спял по 4 часа на нощ и тичал непрекъснато да решава кризи. Въпреки това неразбиращи хора си позволявали да му търсят сметка за цените и инфлацията.
„Той да обикаля и да драска цените ли“, попита реторично Хазарта.
37.
Вече ГЕРБ мачка Промяната с 10%
30.09.2022 16:02:28
4
14
До 2.10.2022 разликата трябва да стане поне 20% !!!
Лена на Киро и Миро работи за ГЕРБ :))))
Само татко Петко се пени, че хората не понасят недорасляка Кики, не искали да си довърши ограбването на държавата.....
Много е лош този Народ, не му харесвало да го грабят харвардите!
36.
До 35
30.09.2022 14:08:35
10
6
Възраждане няма да се коалира с никого! Първо е обещал и твърдия му електорат ще го разкъсат, ако само спомене коалиция. Второ те са на далавера да има още едни избори напролет.
35.
ха-ха, тове е пълен фейк
30.09.2022 13:55:38
16
16
Твърде нагласено изглежда:
ГЕРБ+ДПС+Възраждане
34.
*********
30.09.2022 13:18:02
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
33.
7887
30.09.2022 13:17:02
10
3
Ако изборите можеха да променят нещо,щяха да ги забранят със закон. У. Чърчил хаха
32.
Излъгаха ли те че няма смисъл ?
30.09.2022 13:14:50
6
9
Ако гласуването нямаше смисъл, нямаше да има активно купуване на гласове от страна на Герб и Дпс. Целта на купуващите е да убедят останалите, че няма смисъл от гласуване, че всичко е решено предварително.

И така тяхното предварително решение се превръща в изборен резултат.
Гласувай,има смисъл !
31.
Българино
30.09.2022 12:52:11
3
10
Излез и гласувай! Дори и да неподкрепян никой, пак е по-голяма файда да сложиш “Х” на последното квадратче- “Не подкрепям никого”.
30.
Промяната са вредни паразити
30.09.2022 12:36:36
12
19
Благодарение на техните далавери, сме затънали тотално!
Трябва да си шизоидален малоумник за да гласуваш за Киро Лудото и Асен Педито!
Шест пъти скачат битовите сметки за ток от догодина!
Поели са ангажимент пред Брюксел с Плана за възстановяване и устойчивост, че домакинствата трябва да излязат на свободния пазар...
29.
анализаческа агенция
30.09.2022 12:21:34
5
32
Ние сме насреща, ще го оближем.
28.
Точка.
30.09.2022 12:15:26
12
40
Тайни договорки за недопускане „Продължаваме промяната“ да състави кабинет след изборите на 2 октомври са сключили партии, участници в кампанията. Крайната цел е Кирил Петков и Асен Василев да бъдат разбити по всички линии и отстранени завинаги от политиката. Конците на мрачната завера се дърпат не само от задкулисието в България, но най-вече от руските тайни служби.

Това не са просто слухове, а информации от членове на въпросните партии, които не споделят всички действия на ръководствата.



При всички се повтаря една основна причина за масираната атака срещу ПП и нейните лидери. Това е ясната и категорична проевропейска ориентация и стремежа за откъсване на България от загробващото влияние от Кремъл. По тази линия еднаква лексика и опорки използват ГЕРБ, ДПС, „Възраждане“, ИТН, „Български възход“ и още поне десетина партии, участващи в предизборната кампания.



Втората причина е заявената от ПП и „Демократична България“ непримиримост към корупционните практики и настояването прокуратурата и НС да започнат разследване на реализацията на проекта Турски/Руски поток, изчезналите стотици милиони по линия на автомагистрала „Хемус“, ремонти на язовири и десетки обществени поръчки. Особено засегнато от тези заявки се чувства ръководството на ГЕРБ. Настояването за промени в структурата и работата на КПКОНПИ налива допълнително масло в огъня. От това са недоволни и други партии, които през последните години са били част от статуквото и от грандиозната корупция.
27.
анализаческа агенция
30.09.2022 12:15:22
5
34
Бою нереза пак насран.
26.
111
30.09.2022 12:07:55
7
30
За съжаление Герб се готвят да управляват с възраждане и дпс. Освен това ще върнат моментално хартиените бюленити, защото ще имат мнозинство. После да няма изненадани!
25.
Римлянин от Комлука на Баргас
30.09.2022 11:30:37
11
24
Задкулисното управление на ДПС продължава с Герб
24.
По парите за реклама ще ги познаете
30.09.2022 11:00:02
17
20
Опаковани в целофан лайна,така си призна Киро Пробиотика :))))
Така на първо място вече са Продължаваме Промяната с 675 020 лв. Те са вложили над 480 хил. лв. за предизборна реклама само за периода 20-28 септември. Основният дял (над 50%) от средствата на формацията е насочен към големите частни телевизии у нас – bTV и Nova. Продължаваме Промяната са разходвали значителни суми и за отразяване в БНТ (където е насочен и целият им медиен пакет), вестници, онлайн медии и др.

На второ място по разходи вече са Демократична България с 419 231 лв. – увеличение с 47 хил. лв. за последния период на кампанията. От коалицията продължават да залагат на големите телевизии у нас – bTV, Nova и БНТ, в които тя е вложила над 85% от средствата си.

След тях се нарежда БСП за България със 338 193 лв., което е с 96 хил. лв. повече в сравнение с предишната ни справка. При тях основно перо продължава да е договорът за Гугъл реклама чрез агенция-посредник, който бе публикуван на интернет.
23.
Ицо Хазарта
30.09.2022 10:46:44
10
14
Набирам 20 променливи за дилъри на процент!
Пици на кристали, за всеки пожелал Кире и Ко!
22.
Герберас
30.09.2022 10:40:04
29
20
Набирам 20 герберасина за свинеферми в Чехия
21.
Мата Космата от Airbnb
30.09.2022 09:49:11
22
29
Парапет рекламата на шизито Киро и педито Асеня, дава своите резултати :))))
Агресивната арогантност на дериватите на БСП в лицето и гъза на ПП, този път обърнаха палачинката, защото хората усетиха какъв си го набутаха с това престъпно ОПГ ПП+ДБ+БСП .
За да се спре ПП-тките, ЦИК разпореди 100% ръчно преброяване на разписките и изненада ще е ако ПП е на 4-то място пред БСП.
Това е причината и за лудостта на Киретата, страхът е лош съветник!
20.
Тия социолози... ?!
30.09.2022 09:38:34
20
16
Да не стане накрая Янев да направи правителството, пък го няма в класацията даже.
19.
???
30.09.2022 09:37:27
19
33
ГЕРБ ? Не звучи сериозно!
18.
Tsatsata
30.09.2022 09:28:33
11
27
Социолозите трябва да бъдат коректни в изказванията си...
Реално ГЕРБ си държи един относително устойчив процент (също както ДПС), а разликите се получават от вариращите проценти на другите партии...
Проблема е, че ГЕРБ с тези проценти няма начин да направят правителство (освен заедно с ДПС), но и това е съмнително !
И ще се започне пак една бъркотия, едни служебни правителства , едни избори "до дупка", докато забием окончателно България в батака !
Изхода е в забраната на нелепото разнообразие на партии или пък да се вдигне бариерата на 10....!
При добро желание има много начини!
17.
България
30.09.2022 09:18:29
32
31
абсурд олигофрените и некадърниците от Промяната които съсипаха България само за няколко месеца да съберат 16% .
Герб 29%
Възраждане 22%
ДПС 15%

Измяната ще са 4-ти или 5-ти и то защото ще купуват гласове с крадените пари, а БСП няма изобщо да влезе
16.
*********
30.09.2022 09:18:05
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
15.
Дааа
30.09.2022 09:13:51
18
24
Това мафиотите от дпс-герб са много тъпи парчета, мислех, че имат малко акъл, ама ... на калинки.
Вместо да покажат, че ПП печели и да кротнат народа да не гласува, сега всички ще се втурнат да гласуват, че шайката от крадцо се връща на власт.
14.
Възраждане са първи
30.09.2022 09:08:26
42
7
И колкото медии да се купуват с кебапчета и кюфтета Възраждане са първа политическа сила!
13.
До 6
30.09.2022 09:05:18
2
10
Историята е конюнктурна наука, тъпанарино прост! Ако не си забелязал днес Русия и Турция го раздават много гъсти, ама де ще си забелязал, ти много ги разбираш работите. Тя България е пълна с такива дето много ги разбират, затова сме на този хал!
12.
Излезте
30.09.2022 09:04:39
3
28
и гласувайте.
Ниските резултати вкарват в Парламента недоразумения.
11.
До 6
30.09.2022 09:00:25
1
5
Историята е конюнктурна наука, тъпако! Нещата се променят не с десетилетия, а ежеминутно. Ние сме малка страна и трябва да си гледаме интереса за момента! Днес Русия не е някогашната закрилница на славяните и християните, което условие е вкарвала във всеки мирен договор с турците след поредната руско-турска война. Днес Русия и Турция го раздават съюзници ако не си забелязал. А понеже много ги абсолютизираш руснаците, знаеш ли че по времето на соца ние три пъти фалираме и накрая СССР ни взима всичкото злато? Ама де ще знаеш, нали си промит мозък?
10.
Пешо
30.09.2022 09:00:08
9
8
До 5
Защо приравнявате предложение за референдум за НАТО с излизане от НАТО и ЕС? Толкова ли са малко евроатлантиците, като вас в България, че сте сигурни, че рефетендума ще е с резултат против НАТО?
Възеаждане казват, каквото излезе от референдум, вие обаче сте сигурни че няма да спечелите подкрепа за НАТО, защо ли?
9.
А
30.09.2022 08:58:10
15
19
Тези се уляха с тези предсказания вече.
8.
do 5
30.09.2022 08:56:49
17
21
Ти сериозно ли си мислиш че ако някоя силна държава с огромна армия, нападне някви незначителни мишоци като нас, НАТО ( Америка )ще ни защити ? В най-добрия случай ще ни ползват за пушечно месо и ще ни хвърлят разни оръжия като на украинците, докато те си гледат своите интереси. Да си член на НАТО означава просто ,че Америка ако иска може легално да строи бази на твоя територия, нищо повече.
7.
Мата Хари
30.09.2022 08:56:02
22
39
На миналите избори според социолозите гр0б водиха с 20% и накрая кво стана? Ще им го набият с 200 отново, и тоя път
6.
Ало Вараца?
30.09.2022 08:49:53
10
11
До 5 как НАТО спря анексирането на грътски острови от Турция? Припомни, защото виждам ,че ги разбираш нещата. Точно имперсия руски интерес псира Турките да налазят Балканите. За сега по История имаш 3=
5.
До Ас
30.09.2022 08:47:15
9
28
И излизаме от НАТО и ЕС, а Ердоган ни глътва на една хапка! Ура!
4.
Ас
30.09.2022 08:44:07
42
10
ВЪЗРАЖДАНЕ ПЕЧЕЛИ
КОЦЕТО-ПРЕМИЕР
ГЕРБЕРАСТИ И ДЖЕНДЪРИ В ЗАТВОРА
3.
Смях
30.09.2022 08:42:22
19
33
На ГРОБ за пореден път им секнаха купуването на гласове и едва ли ще са първи…
2.
:)
30.09.2022 08:32:54
7
22
докато Бачийски държи това лайно Станиславчо и тоя мазния Хлебаров около политиката ще става и по зле
1.
Някой си
30.09.2022 08:16:09
11
41
Алоу, врачките!
Спрете се най-сетне!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
БНБ обясни процеса по изтегляне и унищожаване на българските пари БНБ обясни процеса по изтегляне и унищожаване на българските пари Обмяната на левове в евро остава безсрочна, а преходният период ще е един месец МВнР откри спешна телефонна линия за българите във Венецуела МВнР откри спешна телефонна линия за българите във Венецуела Външното министерство призовава за редовен контакт с дипломатическите служби и пътуване само при крайна необходимост Отиде си легендарният Димитър Пенев - треньорът, извел България до САЩ’94 Отиде си легендарният Димитър Пенев - треньорът, извел България до САЩ’94 „Стратега от Мировяне“ остави наследство, което дано някога да бъде повторено 119 години Народен театър-София и как една премиера се превърна в исторически скандал 119 години Народен театър-София и как една премиера се превърна в исторически скандал Днешният ден бележи българската култура от тържествено откриване до закриване на Софийският университет Кметът Димитър Николов: „Бургасбус“ да си коригира цените след влизането в еврото! Кметът Димитър Николов: „Бургасбус“ да си коригира цените след влизането в еврото! Всичко сме осигурили за превозвача и единственото ни изискване към тях винаги е било да спазват закона, призовавам да го направят  Майка на две деца загина, след като дърво премаза автомобила и в София Майка на две деца загина, след като дърво премаза автомобила и в София По време на фаталния инцидент в автомобила са пътували жената, нейният съпруг на 34 години и децата им Григор Димитров започва сезона срещу квалификант на турнира в Бризбън Григор Димитров започва сезона срещу квалификант на турнира в Бризбън Двукратният шампион се завръща на любимия си турнир с амбиция за силен старт на 2026 година Задръствания и затруднения по границата с Гърция  Задръствания и затруднения по границата с Гърция  Стачни действия и фермерски блокади създават сериозни забавяния и в двете посоки Огромно дърво падна върху кола в София и по чудо няма пострадали  Огромно дърво падна върху кола в София и по чудо няма пострадали  За днешния ден е обявен жълт код за силен вятър в редица области, сред които София-град,  Добрич, Варна, Бургас и други Как трудните разговори водят до успех и 5 съвета за успешна 2026 г.  Как трудните разговори водят до успех и 5 съвета за успешна 2026 г.  Постиженията не идват от мотивационни фрази, а от смелостта да действате там, където обикновено отстъпвате
Войната за петрола на Венецуела – ключ към бъдещето на света и заплаха за Иран Войната за петрола на Венецуела – ключ към бъдещето на света и заплаха за Иран Ще успее ли „миротворецът“ Тръмп да замени президента с Мачадо, която спечели „Ноблел“ за мир през 2025-та въпреки призивите за ликвидиране на съперника й? Дженифър Анистън разкрива как поддържа форма с баланс, а не с лишения (видео) Дженифър Анистън разкрива как поддържа форма с баланс, а не с лишения (видео) Без крайни диети, без маниакални тренировки - актрисата залага на движение, баланс и функционална сила Решението, което спаси Антъни Джошуа защо смени мястото си секунди преди катастрофата Решението, което спаси Антъни Джошуа защо смени мястото си секунди преди катастрофата Двама загинали, спорни обстоятелства и признанията на шофьора след фаталния удар МВнР откри спешна телефонна линия за българите във Венецуела МВнР откри спешна телефонна линия за българите във Венецуела Външното министерство призовава за редовен контакт с дипломатическите служби и пътуване само при крайна необходимост Светльо Витков остро срещу новогодишните програми: „Върхът на падението“ Светльо Витков остро срещу новогодишните програми: „Върхът на падението“ Лидерът на „Глас народен“ разкритикува празничните програми на големите телевизии, думите му предизвикаха бурна реакция в социалните мрежи Челси се раздели с Енцо Мареска по средата на сезона Челси се раздели с Енцо Мареска по средата на сезона Лондонският клуб обяви раздялата с италианския мениджър въпреки спечелените трофеи и борбата за място в Шампионската лига Кран Монтана в шок: броят на загиналите след новогодишния взрив продължава да расте Кран Монтана в шок: броят на загиналите след новогодишния взрив продължава да расте Швейцарските власти говорят за десетки загинали и над 100 ранени, обявено е извънредно положение в кантон Вале Мелания прикова погледите със сребърната си рокля, а Тръмп си пожела мир за света Мелания прикова погледите със сребърната си рокля, а Тръмп си пожела мир за света Първата дама впечатли с визията си на новогодишното парти в Мар-а-Лагою Полуголи в новогодишната нощ, как британците не признаха студа  Полуголи в новогодишната нощ, как британците не признаха студа  От Темза до Манчестър, може да се нагледате къси поли, ризи с копчета „по избор“ и минусови температури Рождениците на 1 януари: личности, които бележат обществения, културния и политическия живот Рождениците на 1 януари: личности, които бележат обществения, културния и политическия живот От наука и изкуство до политика, спорт и световна сцена – кои известни личности празнуват рожден ден днес
Венци Стефанов, президент на Славия Венци Стефанов, президент на Славия Повече няма да позволя да ми се качват на главата. Виц на деня Виц на деня - Защо от България не емигрират политиците?
- Защото от България има изтичане на мозъци, а не на задници.
Виц на деня Виц на деня В габровси ресторант клиент пита:
- Защо три варени яйца са по-скъпи от три бъркани?
- Защото варените можете да ги преброите.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българинът става от масата само ако много му се пикае. За всичко останало става жена му!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори