След урагана в Бургас: Общината помага на близките за възстановяване на щетите в Гробищния парк
Гробищният парк в Бургас е над 1000 декара, а ситуацията тук след бурята е била фрапираща заради стотици паднали дървета
След урагана в Бургас има компрометирани надгробни плочи – паднали заради счупени дървета или от силния вятър. Ще се помогне всички да бъдат възстановени, каменоделските фирми ще се включат в процеса, а на хората, които съвсем нямат възможност, ще помогнем ние, каза управителят на ОП „Обреден комплекс“ Магдалена Карастоянова.
И гробищата, както целия град, пострадаха от урагана, който връхлетя Бургас на 17 септември. Имаше много счупени дървета, като на първо време сме отстранили тези, които възпрепятстваха преминаването на автомобилите и достъпа на хората до гробовете.
В момента приемаме сигнали за счупени дървета в кварталите, които постепенно започваме да отстраняваме, каза Магдалена Карастоянова.
Гробищният парк в Бургас е над 1000 декара. Първата седмица след урагана Община Бургас оказва помощ и чрез лишени от свобода лица се разчистват основните пътища и алеи. В момента тук работят служителите на Гробищния парк, както и работници от „Нелсен Чистота“ с техника.
Магдалена Карастоянова каза още, че за близките 5 години няма да има затруднения за местата за покойници и припомни има решение на Общинския съвет за нов Траурен парк в ж. к. „Меден рудник“.
Уникално пухкави Ачма гевреци, които се късат на конци! Най-лесното и вкусно тесто, което някога сте опитвали
Голям празник е днес, спазват се строги забрани
Киберполицията съветва как децата да се предпазят в интернет
Комедията „Изневери в повече“ гостува в Бургас на 20 януари в Културен дом НХК
Грипът настъпва! Още една област обяви епидемия
Академична общност в България загуби един от най-видните си представители
Флорентино Перес подготвя огромна трансферна бомба
"Магазин за хората" с фурор до Пловдив
Започна историческо издание на "Сурва"
Млада американка остана без око след грешна диагноза
Три зодии, за които краят на януари 2026 ще бъде съдбоносен
Фенове на ЦСКА събраха 10 хиляди евро за Любо Пенев

и второ общината да не се прави, че помага на хората точно преди изборите, а да разчисти падналите и да отсече компрометираните от бурята дървета