Обявиха нови компенсации за работещите в Спешна помощ
Лекарите ще бъдат компенсирани с около 600 лв., фелдшерите и медицинските сестри - с около 400 лева, санитарите - с около 350, шофьорите на линейки - с около 150 лв., парамедиците - с около 170 лв.
Министерството на здравеопазването обяви нови компенсации за работещите в Спешна помощ, след като допълнителните заплащания спряха заради отпадането на извънредната епидемична обстановка заради COVID-19. Новината беше съобщена от министъра на здравеопазването д-р Асен Меджидиев на брифинг пред ЦСМП - София.
"След спирането на извънредната обстановка заради COVID-19 бяха спрени допълнителните заплащания, в резултат на което възнагражденията на служителите в Спешна помощ спадна значително. Вече два месеца зрее недоволство. Затова на заседание на Министерския съвет бе решено да се отпуснат допълнителни средства, тъй като в момента няма работещ парламент", коментира министърът.
Лекарите ще бъдат компенсирани с около 600 лв., фелдшерите и медицинските сестри - с около 400 лева, санитарите - с около 350, шофьорите на линейки - с около 150 лв., парамедиците - с около 170 лв.
Тази компенсация влиза в сила от първи октомври, допълни министърът.
Съдбоносни промени очакват тези зодии в следващите три месеца
Нежна, кремообразна и освежаваща – тази сладоледена торта буквално се топи в устата
България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
