460 първокурсници избраха обществените науки в Университет „Проф. д-р Асен Златаров“
факултетът е единствен в региона, който осъществява подготовка на специалисти по българска филология
Факултетът по обществени науки (ФОН) към Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ отново се радва на интереса на младите хора и доверието на техните родители, защото предлага разнообразие от специалности и различни форми на обучение. През академичната 2022/23 година специалностите на ФОН са избор на 460 първокурсници, които ще се обучават в степените „бакалавър“ и „магистър“.
Заедно с подготовката си за успешна реализация на пазара на труда, студентите получават възможност за участие в международни програми, практики, летни стажове, клубове по интереси, научни конференции и проекти. Факултетът успешно съчетава класически и актуални тенденции във висшето образование, педагогически и икономически специалности. Учебното звено поддържа традиция с близо 80-годишна история в подготовката на детски и начални учители. Тази традиция се надгражда с подготовката на учители по български език и история, по история и философия, обогатява се повече от десетилетие с подготовката на социални педагози.
В продължение на няколко десетилетия факултетът се развива като основен център в Югоизточна България за получаване на професионална квалификация по стопанско управление (мениджмънт), индустриален мениджмънт (инженер-мениджър), маркетинг (икономика), туризъм. Той единствен в региона, който осъществява подготовка на специалисти по българска филология. Към момента специалност “Индустриален мениджмънт” е една от водещите във ФОН.
Специалността се осъществява от катедра „Индустриални технологии и мениджмънт”. Там се подготвят нов тип специалисти - висококвалифицирани и адаптивни към обществено- икономическите реалности в областта на индустрията, които да задоволяват нуждите на страната от управленски кадри. Обучаващите се по тази специалност получават знания и умения за производствено-технологична, анализаторска, прогностична, планова, проектантска, организационно-управленска и изследователска работа в индустрията. Дисциплините са в областта на финанси, право, мениджмънт, инженеринг, човешки ресурси, инженерна графика, електротехника, чужд език и др. Завършилите степен „Бакалавър” получават професионална квалификация “Инженер-мениджър” и могат да продължат образованието си в магистърска степен.
Голяма наша банка: Внимавайте! Това е измама, може да ви вземат парите
ВиК отчете напредъка по „Интегриран воден проект за област Бургас“ и строителните дейности в Созопол
Лили надъхва Дара: България се гордее с теб!
Наемите в ЕС: София и Атина - сред най-недостъпните столици в Европа
Ася Панджерова подаде оставка като зам.-министър на образованието
Вече е ясно: това са четиримата финалисти в „Като две капки вода“
37-годишен българин загина при катастрофа в Гърция
Евакуираха детска градина в Горна Оряховица
КЗК ще има право да забранява нелоялно високи цени
Заловиха и санкционираха футболни хулигани след Битката за Пловдив
Разчистване на сметки: Взривиха вратата на заведение в Монтана
