×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Назначиха Красимир Якимов за зам.-министър на икономиката, инвестициите и индустрията
  • Украйна е готова за среща между Зеленски и Путин
  • Транспортна стачка парализира Белгия
  • Пускат сайт да следим цените на едро и при търговците
  • Очакват поскъпване на имотите до 10%
  • Русия разширява флота от ядрени бомбардировачи Ту-160М до десет самолета
  • Украйна кани Европа да посредничи пред Русия за мораториум върху ударите по летища
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

9 партии с шанс да влязат в парламента, социолог заговори за експертно правителство


9 партии с шанс да влязат в парламента, социолог заговори за експертно правителство
Ще се търси надпартийна и по-скоро експертна форма на управление, прогнозира социологът Добромир Живков
27 Септември 2022, Вторник, 09:32 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Добромир Живков призна, че не може да се предвиди каква ще е дистанцията между първата и втората политическа сила

Наблюдавайки динамиката на развитие, не бих изключил вероятността от 9-партиен парламент. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ социологът Добромир Живков. Той обаче призна, че не може да се определи дистанцията между първата и втората политическа сила на  изборите на 2 октомври. Според него тя ще е над 6% в полза на ГЕРБ – СДС. Той представи данните от новото национално проучване на „Маркет линкс“, финансирано и реализирано съвместно от bTV и агенцията. То е проведено сред 1024 лица над 18 г. в страната, в периода 17 – 23 септември по методите на пряко-лично интервю и онлайн анкета.

„Трудно е да отговорим каква ще е разликата между ГЕРБ и „Продължаваме промяната“ с висока степен на точност и това се дължи най-вече заради трудната предвидимост и мобилизацията на партията на Кирил Петков“, обясни Живков. 

„Картината между двете политически сили изглежда по много сходен начин с предходните избори през ноември. Сега обаче ситуацията е различна. Липсва в обществото тази консолидация за търсене на промяна в модела за управление на страната. Затова не може да очакваме такава изненада“, добави той.
 
Тогава социолозите даваха предимство на ГЕРБ, но се случи обрат, припомни пък водещият. 

При „Продължаваме промяната“ както има белези да успешна мобилизация, така и може да отчитаме и загуба на доверие в неделя, заяви социологът. 

„По-ниската избирателна активност работи за партиите с твърди ядра – ДПС, ГЕРБ, БСП и „Демократична България“, добави той.

„Изправи се БГ“ стоеше много периферно при предишните ни проучвания, но сега успява да навакса. Набрала е инерция. Въпросът е доколко оставащите дни до края на кампанията ще са достатъчни за привличане на още симпатизанти“, изтъкна Живков. 

Според изследването „Има такъв народ“ на Слави Трифонов, „Български възход“ на Стефан Янев и „Изправи се България“ на Мая Манолов остават под бариерата от 4%, но имат шанс да бъдат парламентарно представени. 

Намалява доверието в политиците, с изключение на Бойко Борисов, който си връща част от народната любов. 

„Има две доминиращи теми. Едната е справяне с кризите, страховете от обедняване, от непредвидимостта на ситуацията, а другата – консенсусът за промяна на системата на управлението“, обясни социологът. 

„Оптимист съм, че ще бъде намерена формула за съставяне на правителство. Въпреки обвиненията между партиите очакванията за формирането на кабинет и за повече предвидимост в управлението на страната ще доведат до промяна в поведението на политическите сили. Ще се търси надпартийна и по-скоро експертна форма на управление“, прогнозира той.

Според него избирателната активност ще е 50%.
 






Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Владимир Путин се хвали с три мощни оръжия Владимир Путин се хвали с три мощни оръжия 12/05/2026, Вторник 20:30 0
Тервел ИЛИЕВ Голям обрат в Джирото след България Голям обрат в Джирото след България 12/05/2026, Вторник 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Феновете в екстаз - Къванч Татлъту се завръща Феновете в екстаз - Къванч Татлъту се завръща 12/05/2026, Вторник 18:58 1
Тервел ИЛИЕВ Българин хвана риба гигант Българин хвана риба гигант 12/05/2026, Вторник 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Арсенал получи талисмани от бургазлия Арсенал получи талисмани от бургазлия 12/05/2026, Вторник 18:20 0
12
Коментара по темата
12.
Пешо кура
27.09.2022 16:00:23
3
3
До 6 Да , и в Германия има поскъпване но е 15 процента. Твоите любими управници внесоха гас с кораби на цени невиждани България е първа по производство на жито на Балканите а хляба е 2лева.Имаме нефтозавод а караме горива на 3 лева Попитай любимите ти малоумни управници какво направиха с 9 милиарда за 9 дни Със заеми вдигнаха на бабите пенсиите ,а не казват че и внуците им ще въщат.Затова пребирай се в дупката си седи си на свещи и не коментирай.Политиката не ти е силна страна.
11.
Асенка Бойкикиева Петкова-Фъри
27.09.2022 15:55:38
2
1
Христинке,бауууу.Аку ни ми утгувориш с лаене ши съ засегна.Туй съ ни ноите западни ценности.Вечи мои и да съ мислим и държим кът животни и който ни лаи,мяука,ръмжи и т.н. кът ни види начи е фоб.Кът спичелим избурити ше си облека кучешкия костюм и ши лая весело.Ще препикая няколко дървета около парлъмента и после ще устая някуй зоофил да ме упраи.Да живеят ноите западни ценнусти.Пиийс!Бау-бау!
10.
ХХ-ристинка възрожденката
27.09.2022 14:23:35
2
4
Аш шъм сигурин че ши вазродим Балагария кату влезим в пърлъментъ. Ишкъм швобода какту е при Жуже.
9.
hhmmm
27.09.2022 12:28:52
4
6
Фалшиво проучване. Сигурно и 20% не подкрепят шапкар шапкаров.
8.
XX
27.09.2022 12:27:41
3
2
Има известна цензура относно проявите на няколко малки политически сили... но пък и те не правят необходимото.
Но тези прогнози радват - скоро ще изчезне неграмотното и некадърно, мързеливо европеидно племе тъпчещо тези земи.
7.
Барселонахаус
27.09.2022 11:55:45
4
16
Експертно правителство. Звучи логично ,защото Герб и Дпс са експерти в усвояване на Евро средства.
6.
До Пешо
27.09.2022 11:14:51
10
19
Искаш да кажеш, че ако беше Бойко на власт нямаше да са такива цените айде не бъди такъв сляп наивник! Това са процеси които никой не може да влияе най малко Бойко. Ако продължаваш да се вързваш на тея глупости на Бойко значи са ти изчезнали и последните мозъчни гънки!
5.
Пешо кура
27.09.2022 10:46:52
26
9
До 1 Ти сигурно живееш в пещера. Сигурно не плащаш ток,вода,горива ,храна. Или си мазохис. Как може да харесваш това управление. Пии гинко билоба да ти се проясни малко празната глава
4.
хаха ""ЕКСПЕРТНО """ХАХАХ
27.09.2022 10:42:01
3
18
Е МЕЧТАТА НА ДПС–ту !!!!!!!!!!!!!"""ЕКПЕРТИТЕ"" ХЕМ ДА ВЪРТЯТ КЕЛИПИРДЖИИСКА ДАЛАВЕРАДЖИИСКА ""ПОЛИТИКА"""ЗА ОБРЪЧИТЕ ОТ ФИРМИ ХЕМ КРАДЦИТЕ ОТ """ПАРТИИТЕ"""ДА НЕ НОСЯТ ОТГОВОРНОСТ!!!!!!!!АЙ СИКТИР БЕ НИКАКВИ ""ЕКСПЕРТИ ""КОЙТО ВЗЕМЕ ВЛАСТА ДА НОСИ ПРЯКА ОТГОВОРНОСТ ПРЕД НАРОДА НЕ ДА СЕ КРИЕ ЗАД ""ЕКСПЕРТИ"""!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3.
я
27.09.2022 10:28:21
23
18
Бойко с тебе сме Кирил и Асен в ЦСЗ до живот
2.
Мечтата на доган
27.09.2022 10:16:01
3
34
Експертно правителство.... Сещаш се с кой!
1.
!
27.09.2022 10:05:01
18
45
Никога повече ГЕРБ! Никога!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дико Градев ще е новият областен управител на Бургас Дико Градев ще е новият областен управител на Бургас Ценопадът пред провал: Българинът яде внос, цените не падат със закон Ценопадът пред провал: Българинът яде внос, цените не падат със закон Росен Карадимов предупреди, че сривът в българското производство и зависимостта от внос държат храните скъпи Мистерия с автобуса, забил се в камион край София: няма следи от спирачен път Мистерия с автобуса, забил се в камион край София: няма следи от спирачен път Шофьорите са с десетки нарушения на пътя, единият вероятно е бил дрогиран На 31 май Бургас ще е домакин на Балканската купа по бавно пушене на лула На 31 май Бургас ще е домакин на Балканската купа по бавно пушене на лула Състезанието следва просто правило – печели този, който успее да задържи жаравата най-дълго Градушка удари Маринка и Средец, ледените топки са колкото пинг-понг Градушка удари Маринка и Средец, ледените топки са колкото пинг-понг Дребни бели късчета паднаха и в „Меден рудник“ и последва интензивен дъжд Мъж счупи крак след падане с ел.тротинетка в центъра на Бургас (СНИМКА) Мъж счупи крак след падане с ел.тротинетка в центъра на Бургас (СНИМКА) Карал е по пешеходната зона в абсолютно нарушение на ЗДвП и общинските наредби Заловиха софиянец, опитал да подкупи с 40 000 евро областния управител на Добрич Заловиха софиянец, опитал да подкупи с 40 000 евро областния управител на Добрич Мъжът е бил задържан в момент на предаване на парите Голяма наша банка: Внимавайте! Това е измама, може да ви вземат парите Голяма наша банка: Внимавайте! Това е измама, може да ви вземат парите Препоръчваме Ви да не споделяте лични и банкови данни по телефона, казаха от трезора ВиК отчете напредъка по „Интегриран воден проект за област Бургас“ и строителните дейности в Созопол ВиК отчете напредъка по „Интегриран воден проект за област Бургас“ и строителните дейности в Созопол Проектът обхваща 13 населени места с над 10 000 еквивалент жители Извънредно! Верижна катастрофа на изхода на Бургас, има голяма опашка Извънредно! Верижна катастрофа на изхода на Бургас, има голяма опашка В ПТП-то са участвали три автомобила, щетите са само материални 
Английският език катастрофира в „Евровизия 2026“ Английският език катастрофира в „Евровизия 2026“ Букмейкърите не му дават никакъв шанс за челната четворка Не експлоатация, а възпитание: 10-годишното дете от Б11 даде урок на възрастните Не експлоатация, а възпитание: 10-годишното дете от Б11 даде урок на възрастните Не се срамувам, гордея се! Детето от Б11 показа как се учи отговорност, написа кметът Димитър Николов Тръмп върви по стъпките на император Нерон Тръмп върви по стъпките на император Нерон Римският император също имал вкус към златото, монументалността и собственото си отражение - разликата с Тръмп е единствено технологична. Нерон е разполагал със скулптори и роби, а Тръмп разполага с криптоинвеститори и изкуствен интелект Два клана се биха с колове и брадви, младеж е с четири отсечени пръста (ВИДЕО) Два клана се биха с колове и брадви, младеж е с четири отсечени пръста (ВИДЕО) По данни на полицията сблъсъкът започнал от обида между две деца, но за минути прераснал в семейна война с подръчни оръжия Шефът на "Росатом" с послание към новата власт за "Белене" Шефът на "Росатом" с послание към новата власт за "Белене" Към момента на публикуване на интервюто Министерството на енергетиката на България и кабинетът "Радев" не са реагирали официално на думите на Лихачев България смая света покрай Джиро дИталия България смая света покрай Джиро дИталия Стартирали сме от много места, но тук видяхме невероятен брой ентусиазирани хора. Те ни подкрепяха навсякъде, всички състезатели и нас - организаторите. Сега вече летвата е вдигната невероятно високо, заяви изп.-директор на "Джиро д`Италия" Паоло Белино Мултимилионер открит мъртъв след скандал с жена си Мултимилионер открит мъртъв след скандал с жена си Джошуа Пак е бил намерен от домашния персонал в заключена спалня на последния етаж на имота в квартал Сейнт Джонс Ууд, с примка около врата 100 хил. бачкат като луди на две места 100 хил. бачкат като луди на две места Цифрата обаче варира, защото това са заети, които имат трудов и граждански договор в рамките на тази година Жена роди близнаци от двама различни мъже Жена роди близнаци от двама различни мъже Две различни яйцеклетки на жената са били оплодени от сперматозоиди на двама различни мъже в рамките на един и същи овулационен период Американска кметица се призна за агент на Китай Американска кметица се призна за агент на Китай Според разследването, тя работи в полза на Пекин, преди да получи управленския пост
Емил ДЕЧЕВ, бивш вътрешен министър към бТВ Емил ДЕЧЕВ, бивш вътрешен министър към бТВ Не гостувах при вас досега заради някой ваш директор, спестихте някои неща за една прокурорка Виц на деня Виц на деня - Скъпи, ако скоча във водата, ще ме спасиш ли?
- Ако кажа "да", ще скочиш ли?
Виц на деня Виц на деня - Коя е любимата ти напитка сутрин?
- Ама после трябва ли да ходя на работа?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Скъпа, забелязал съм, че най-големите тъпанари имат най-красивите жени!
- Ах, ти... ласкател такъв...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори