Съдят мъж и жена от Ямбол, хванати с 57 кг хероин на ГКПП Лесово
Окръжна прокуратура - Ямбол предаде на съд мъж и жена, обвинени в контрабандно пренасяне на близо 57 килограма хероин
Окръжна прокуратура - Ямбол предаде на съд С.Ц. и В.В., които са обвинени в контрабандно пренасяне на 56.738 кг. хероин. Престъплението е осъществено на 11.12.2021 г. при преминаване на ГКПП – Лесово, общ. Елхово. То е квалифицирано по чл.242, ал.4, предл.1, вр. ал.2, предл.1, вр. чл.20, ал.2 от НК, тъй като престъплението е извършено от двамата обвиняеми в съучастие, като съизвършители, а контрабандата е в особено големи размери и случаят е особено тежък.
По време на разследването е установено, че хероинът е пренасян в лек автомобил, собственост на С.Ц., който е преминавал от Турция към България.
Превозното средство е било проверено от служителите на митническия пункт.
Наркотикът е бил разпределен в 114 пакета. Общата му стойност възлиза на 5 106 423 лева. Окръжен съд – Ямбол е насрочил заседанието си за 27.09.2022 г.
Сергей Лавров: Русия е готова да продължи преговорите за Украйна
Братът на Малена: Сигурен съм, че сестра ми ще се завърне по-силна!
288 души са арестувани досега за търговия с гласове
"Зелен Несебър" - бранд за екологични политики на общината
Маджар спира държавните медии в Унгария
Вотът в Турция: Как ще гласуват българите там?
Травмите при падане от тротинетка са близки до тези с мотор
Почина Олга Петрова
Вървим към 2 евро за литър дизел, цената на горивата не е достигнала своя пик
3-г. дете стана свидетел на убийство след нападение на питбул
17-годишно момче е загинало в тежката катастрофа край Карлово
Самолет се разби в Германия, има загинали
