×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ВМРО блокира входа на комбината „Лукойл Нефтохим“


ВМРО блокира входа на комбината „Лукойл Нефтохим“
Тук сме, за да кажем НЕ на всички безумия, които се случват в държавата и съм сигурен, че всички българи на 2 октомври ще мислят и ще гласуват с разум, категоричен е Александър Сиди
26 Септември 2022, Понеделник, 11:58 ч.
Автор: Флагман.бг

За да спре спекулата, България трябва да въведе собствено управление в Лукойл

С надписи „Стига монополи!“, „Не на спекулата с цените на горивата!“ и „От всеки лев Лукойл взима по лев горница“, привърженици и симпатизанти на ВМРО, подкрепени от недоволни граждани, проведоха автошествие и блокираха с автомобили централния вход на рафинерията край Бургас.

Съпредседателят на партията Александър Сиди, който е и водач на бургаската листа с кандидати за народни представители, се обърна към протестиращите пред рафинерията с думите:

„Събрали сме се днес тук, за да кажем „Не на монополите!“, „Не на спекулата“, защото тази рафинерия работи с руския сорт петрол „Урал“,  който не се е увеличавал на борсите. Този сорт няма нищо общо с американския, който се търгува за около 100 долара за барел, и всъщност цената, която плащат всички български граждани е спекулативна и е с 1 лев отгоре над реалната.

Собствениците на рафинерията използваха некадърността на предишните управляващи, които изобщо не се вълнуваха от това какво се случва с цените, а ги интересуваше как да предадат българския национален интерес в Македония. Интересуваше ги как да откраднат едни милиони от цената на газа през нашите джобове и оставиха монополите да се развихрят по начин, който не се беше случвал досега“.

Другият съпредседател на ВМРО Искрен Веселинов заяви, че правителството на Кирил Петков с основание може да бъде наречено правителство на Лукойл.

Вторият в листата Николай Стоянов (вляво) с областния председател Георги Дракалиев

„Един от генезисите на родната инфлация е тук зад нас – Лукойл. Тези хора купуват с 30% по-евтин нефт от Русия, минават го през техен прекупчик и ни го продават на световните борсови цени. Т.е. петролът в България е фактуриран измамно и правителството знае за това. Правителството на т. нар .„Промяна“ го позволи и го разреши, отстоявайки интересите на Лукойл в ЕК и по този начин бръкна в джоба на всеки един от нас – пряко, чрез горивото, което зареждаме всеки ден в автомобилите си и косвено чрез инфлацията, която напомпа.“

Той беше категоричен, че българската държава трябва да заяви, че цени на горивата над 2.50 лв./л. са престъпление и да въведе собствено управление в Лукойл. Такъв пример има вече в Европа и той е в Италия, където държавата пое управлението над тамошната рафинерия на компанията.
Трябва това да се случи и тук, ако монополистът не спре да смуче кръвта на българския народ. Да назначим особени управители в Лукойл до отстраняване на всички порочни практики, посочи пътя Веселинов.

И още нещо, което ПП създадоха, а именно монопола върху складовете за акцизни горива, които в момента 80% се контролират от Лукойл. КЗК трябва моментално да излезе с решение и да се разпореди тези складове да минат в нормална конкурентна среда и да позволят свободен внос, за да се нормализират цените.

Според Александър Сиди, всички тези манипулации рано или късно ще бъдат осъзнати от българския гласоподавател и ВМРО ще се върне там, където й е мястото, ще се пребори и ще спре спекулата и монополите, които ежедневно „дерат“ българските граждани с безумни цени.

„Дошли сме тук в Бургас не да забиваме българския флаг на един бряг, за да си правим ПР. Тук сме, защото ние от ВМРО имаме история в борбата с монополите. Тук сме, за да кажем НЕ на всички безумия, които се случват в държавата и съм сигурен, че всички български граждани на 2 октомври ще мислят, ще отидат до урните и ще гласуват с разум“, заяви пред протестиращите той.

На тези избори, ВМРО участва самостоятелно и е с номер в 5 в бюлетината.

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Емел МАХМУД Вижте програмата за празника на Поморие Вижте програмата за празника на Поморие 30/04/2026, Четвъртък 17:43 0
България Всички новини
До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър Парите обаче трябвало да се дават на работещи родители с висок образователен ценз ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите Парите от тях не били изядени Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Инициативата се проведе за втора поредна година и постави фокус върху Private 5G решенията за индустрията Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Различия в работното време на магазините на А1 по време на празничните дни през май 2025, включително специални часове за търговски обекти и супермаркети „Кауфланд“ Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Хаменей описва нов етап в отношенията в региона след провал на американската политика Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Свободните българите не се изчерпват с избирателите на ПП-ДБ, написа бившият премиер и съпредседател на ПП Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Според Никола Минчев решението на доскорошната коалиция е "безкрайно несериозно" Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Светинята пристига в катедралния храм „Св.св. Кирил и Методий“ по покана на Сливенския митрополит Арсений Увековечената жертва на инквизицията превърната в национален герой Увековечената жертва на инквизицията превърната в национален герой Двадесет и пет години след кладата, „Орлеанската дева” папа Каликст III я признава за невинна и я провъзгласява за мъченица
Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Четирима души са спасени Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния След дъжд и киша, зимата се завърна в края на април със сняг в съседни Румъния и Сърбия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Обединеното кралство и девет други нации формират съвместни военноморски сили в Северна Европа, които ще подкрепят НАТО Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Насеф Савирис вече притежава цялата собственост, след като придоби акциите от Porsche Израел задържа 20 кораба със 175 активисти от флотилията за Газа Израел задържа 20 кораба със 175 активисти от флотилията за Газа На борда на плавателните съдове има хуманитарна помощ
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори