На 95 г. Джина Лолобриджида не успя да стане сенатор
Актрисата направи опит да спечели място в италианския парламент
Звездата на италианското кино, 95-годишната Джина Лолобриджида, се провали в опитите си да спечели място в италианския парламент, съобщи агенция АНСА. След преброяването на почти всички гласове, някогашната "най-красива жена на света", кандидат на твърдата левица, получи малко над 1% от гласовете в избирателния си район. Лолобриджита се беше кандидатирала за депутат и през 1999 г., но и тогава не пожъна успех, припомня БТА.
Нейният адвокат Антонио Ингроя каза по повод появили се коментари за здравословното ѝ състояние и когнитивни възможности, че тя е "напълно адекватна", въпреки че по време на неотдавнашни съдебни дела за нейното наследство способността ѝ за трезва преценка бе поставена под съмнение.
Лолобриджида беше в листата на съюза "Суверенна Италия на народа", оглавяван от лидера на Комунистическата партия Марко Рицо, в избирателния окръг на град Латина, наричан Града на Дучето. Там голяма победа удържа победителката в изборите и вероятен бъдещ премиер Джорджа Мелони.
Карлос Насар отново е спортист №1: щангистът написа нова златна страница в българския спорт
Три зодии ги очаква напрегнат март - какво трябва да знаят и как да избегнат грешките
Може ли позитивното мислене да подобри здравето - какво показват изследвания
Как да премахнем влагата и мухъла вкъщи - работещи решения за здравословна среда
Три зодии ще преживеят съдбовна любов през пролетта
Близкият до Бербатов Емил Данчев: ЦСКА прави рядък скок
Сладкиш без печене - бърз и лесен десерт с бисквити, готов за 15 минути
Айрянът - евтина и полезна напитка с доказани ползи за здравето
Няма нищо случайно в успехите на Бодьо Глимт в Шампионска лига - знаете ли тайната на клуба
Марин и Румяна доказаха в Ергенът: щастието не се купува с пари
Рецепта за чудни палачинки като от детството
Три зодии с голям късмет през март - астролозите вещаят пробиви
