Защо привличате мъже, които ви правят нещастна
Ниското самочувствие ви кара да толерирате мъже, които не се отнасят с уважение към вас, защото това съответства на това, което чувствате към себе си
Няма жена, която да не иска да има до себе си мъж, който да я обича, уважава, да се грижи за нея, да я оценява като човек и партньорка. Разочароващо е, когато в даден момент осъзнаем, че сме попаднали на поредния мъж, който ни прави нещастни, защото не ни дава онези неща, от които се нуждаем, за да сме щастливи в любовта.
Нормално ли е да привличаме към себе си мъже, които са недостойни за любовта ни? Защо се случва отново и отново?
Вижте 5 възможни причини да се влюбвате в грешните мъже.
1. Не вярвате, че сте достойни за любов
Това може да се дължи на семейната среда, в която сте израснали. Възможно е вашите родители да не са имали хубава връзка, баща ви да не е уважавал майка ви, към вас да е имало дефицит на внимание, подкрепа, обич. Да сте били често упреквани за разни неща. Това води до ниска самооценка и погрешното очакване, че партньорът ви ще запълни вашата празнота. Тази стратегия ще ви кара да избирате мъже, които няма да са подходящи за вас, но вие ще оправдавате постоянно тяхното лошо поведение.
2. Правите предположения въз основа на усещане
Толкова сте съсредоточени върху усещането за силно привличане с даден партньор, че пренебрегвате очевидните червени флагчета по време на процеса на запознанства. Толкова искате да имате сериозна връзка и любимият ви човек да показва любов и уважение към вас, че се втурвате твърде бързо в отношения с мъж, казвайки си, че с времето, това, което не ви допада ще се промени. Внушавате си, че между вас има силно привличане, че този път е истинско.
3. Вие винаги сте в ролята на човека, който жертва себе си в името на любовта
Това може да се дължи на факта, че някога е трябвало да направите жертва в името на вашето семейство, имали сте родител, който е бил болен, зависим, депресиран. Възможно е също така да се е изисквало от вас да се грижите за по-малки брат или сестра. Без значение от обстоятелствата, вие на подсъзнателно ниво сте приели, че за да заслужите нечия любов и внимание, трябва да се откажете от нещо, за да се погрижите за другите. В любовен план това означава, че ще избирате мъже, които ще очакват винаги вие да задоволявате техните нужди и желания, да се жертвате, докато те няма да бъдат толкова или изобщо даващи към вас.
4. Имате ниско самочувствие
Ниското самочувствие ви кара да толерирате мъже, които не се отнасят с уважение към вас, защото това съответства на това, което чувствате към себе си. Не вярвате, че заслужавате по-добро и установявате, че се задоволявате с първия мъж, който прояви интерес и внимание към вас. Също така е възможно често да се извинявате за поведението си, когато дори не сте виновни. Ниската самооценка и липсата на любов към себе си, винаги привлича към нас недостойни партньори в любовта.
5. Избягвате конфликтите и важните разговори
Когато избягвате конфликти и не говорите за това, което ви притеснява, можете да се окажете във връзка с мъж, който смята, че сте щастливи от случващото се помежду ви. Избягването на обсъждането на проблемите във връзката не ги прави по-малки, те не изчезват. Много жени не искат да поемат провеждането такива разговори и от страх да не бъдат изоставени от партньора си.
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
